Skocz do zawartości

Montaż czujników cofania w Merivie


Rekomendowane odpowiedzi

Z pewną dozą nieśmiałości piszę te słowa, ponieważ jestem nowym forumowiczem, i od niedawna szczęśliwym posiadaczem Merivki.

Witam!!

Od razu się przyznaje, w goglach szukałem i nic nieznazłem z tematu mnie interesującego - na forum również.

Do rzeczy:

Kupiłem 8 sensorów z buzerem i chcę je podpiąć, kumpel mówił że z tylnymi niebędzie problemów poniewaz jest gdzieś w bagażniku jakiś odpowietrznik kufra wiec tamtędy poprowadzę kabelki. NIewiem jednak którędy poprowadzić kable do przednich zderzaków. Wewnatrz samochodu jakoś dam radę, albo podsufitką albo dołem ale jak wyjść na zewnątrz samochodu do przedneigo zderzaka? Przyznaję sie że jeszcze nieszukąłem żadnych otworów, może ktos mnie pokieruje? wskaże jakiś otworek? niechciałbym wiercić otworów w nadwoziu?.

Prosząc o wyrozumiałość, z góry dziękuję za jakiekolwiek pomoc.

Robert

-----------------------------

Po kilku dniach dopisałem...

-----------------------------

Wczoraj (sobota) założyłem czujniki w tyle pojazdu. Bez kanału. W najbliższą sobotę przymierze się do przodu pojazdu. Tak jak pisałem na wstępie: poszukuje otworu do przeprowadzenia kabelków pomiędzy przednim zderzakiem a kabiną. Najlepiej w okolicach nóg pasażera. Poczekam do soboty, może ktoś podpowie... Potem zaczynam rozbierać Merivkę w poszukiwaniu takowych ???

Jak dobrze pójdzie z mojej zabawy z czujnikami powstanie manual, mam nadzieje że komuś sie to przyda.

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może łatwiej zapodać przewodu w podwoziu? ???

Myślę że nie - kombinowałem sobie tak:

1. musiałbym miec kanał a niemam dostepu do takowego.

2. kable były by narazone na kamienie z drogi jełsi 4kable puściłbym pod spodem od tyłu do przodu

3. i tak musiałbym szukac jakiegoś otworu do zewnątrz pojazdu bo tam umieszczę centralke. NIewygląda mi na hermetyczną.

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że kanał jest największym problemem bo przewody oczywiście w jakiejś rurce więc nie powinny zostać uszkodzone a wypuścić je by można chyba przy tylnim zderzaku. Ale to tak se tylko pomyślałem.

 

Powodzenia ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie przymierzam do zalozenia czujnikow cofania (tylko tyl) i chetnie bym zobaczyl taki manual ???

Jutro - w zależności od pogody - będę walczył z założeniem przednich czujników. Manual opublikuje jak wszystko zrobie, zarówno czujniki tył jak i przód. No i potem zrobić trzeba sam manual. Przy dobrym obrocie spraw bedzie to w poniedziałek ;)

 

Mam pytanko względem manula.

jak go zrobić? tzn w jakiej formie. pdf? czy jest jakis standard na grupie?

Gdzie go sie publikuje? Na forum czy gdzieś w necie a na forum tylko link?

Pozdrawiam

Robert

 

ps. w dalszym ciągu poszukiwana (do jutra godz 9.00) dziurka w oplu merivie po stronie pasażera? do wyprowadzenia przewodów czujników cofania na przedni zderzak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może napisać albo link dać jakie to czujniki??

Proszę bardzo:

http://www.autododatki.pl/product-pol-144-Czujnik-Parkowania-QZ-4400B-8-sensorow-buzzer.html

 

Piękna pochmurna pogoda, ide walczyć z przednimi czujnikami...

Pozdrawiam

Robert

 

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 10:11 ]

 

[ Dodano: Pon Sie 02, 2010 10:34 ]

No myślę, że kanał jest największym problemem bo przewody oczywiście w jakiejś rurce więc nie powinny zostać uszkodzone a wypuścić je by można chyba przy tylnim zderzaku. Ale to tak se tylko pomyślałem.

 

Powodzenia :beer:

Witam

Szukałem jakiegos otworu by wleść z przewodami do wnętrza pojazdu i nieznalazłem. Rozebrałem z zewnatrz podszybie (wycieraczki) a wewnątrz schowek pasażera i wykładzinę w nogach, boczki, nadkole też było zdejmowane. Albo zamało rozkreciłem albo niema przejścia. Widac jak jakieś kable sobie idą i idą ale niema szans na bezinwazyjne przeprowadzenie nowych od sensorów. Musze jednak poszukac kanału i zobaczyć jak to jest pod spodem.

Czyli sprawy idą w kierunku Twojego pomysłu :beer:

 

Pozdrawiam

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamontowałem w końcu w swoim "mamochodzie" czujniki Valeo z piszczałką, tylko tylne, najprostszy model. Montaż zajął mi około 3h na spokojnie. Najwięcej czasu wbrew pozorom zajęło rozebranie tapicerki i umieszczenie centralki, przewodów.

 

Niestety nie robiłem zdjęć.

 

Zestaw Valeo bardzo przyjazny w montażu.

Wiązkę od czujników poprowadziłem z lewej strony przez gumową zaślepkę w błotniku - boczną nie tylną ponieważ tylna nie zaślepia wbrew pozorom okrągłego otworu ;)

 

Zasilanie podpięte pod lewą lampę cofania, masa i +12V od wstecznego.

 

Czujniki w zderzaku zamontowałem wyżej niż seryjne, nie obok wnęki na tablicę rej. a nad, raz że belka nie przeszkadza, dwa przewody łatwiej można przymocować.

 

Zdemontować musiałem oprócz nakładki zderzaka lewy boczek dolny i górną osłonę słupka tylnego (trzeba ją zdjąć by odkręcić boczek).

 

Centralkę umieściłem na lewym nadkolu, na dołączonej taśmie z rzepem - trzyma jak głupia :eek:

 

Pikacz wyprowadziłem przez kratkę w bocznej kieszeni i umieściłem we wnęce kieszeni ale po założeniu tylnej półki dźwięk jest dość słabo słyszalny. Tak więc moja rada - pikacz zamontować gdzieś na wierzchu. Jest dość estetyczny więc szpecić nie powinien.

 

Już rok temu miałem to zrobić ale tak się w życiu pogmatwało że aż konto mi na forum wygasło :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny opis :eek:

 

 

(...) Musze jednak poszukac kanału i zobaczyć jak to jest pod spodem.

Czyli sprawy idą w kierunku Twojego pomysłu ;)

 

No niestety spodziewałem się, żę tak właśnie będzie ale prznajmniej moje na wierzchu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności