Skocz do zawartości

Montaż czujników cofania w Merivie


Rekomendowane odpowiedzi

hej, w ten weekend zamontowalem czujniki. Dokladnie tak jak Sev. Wszystko elegancko. Problem polega na tym ze nie moge wepchnac czujek gleboko. Wystaja bardzo brzydko.

Jakis tip jak je wepchnac? przy rejestracji raz geniusz mi wjechal parkujac wiec zderzak w tym miejscu latwo wygina sie jak wciskam je.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zamontowałeś je na wysokości belki wzmacniającej i to ona przeszkadza. W którym miejscu je montowałeś - daj fotke.

Edytowane przez kuchar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, w ten weekend zamontowalem czujniki. Dokladnie tak jak Sev. Wszystko elegancko. Problem polega na tym ze nie moge wepchnac czujek gleboko. Wystaja bardzo brzydko.

Jakis tip jak je wepchnac? przy rejestracji raz geniusz mi wjechal parkujac wiec zderzak w tym miejscu latwo wygina sie jak wciskam je.

 

 

Też montowałem u siebie [idealnie zgrał kolor ze zderzakiem] i w tylnym zderzaku jest styropianowe wzmocnienie, które po prostu trzeba dociąć jeśli zawadza. oczywiście trzeba zdjąć zderzak -- ja demontowałem, podkleiłem kable żeby nie dyndały w środku zderzaka.

 

Zrobiłem na linii nad tablicą rejestracyjną, przewody do wewnątrz auta puściłem pod uszczelką [rozgiąłem metal w uszczelce] po prawej stronie. Moduł wsadziłem pod plastikową osłonę bagażnika [boczna ścianka] i tam od lampy wstecznej zasilanie [oryginalnymi kanałami na przewody], a do kokpitu wyświetlacz z diodami i buzerem wzdłuż auta pod uszczelkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zamontowałeś je na wysokości belki wzmacniającej i to ona przeszkadza. W którym miejscu je montowałeś - daj fotke.

 

no co ty, ja fuszery nie odwalam :-)

Oczyscilem otwory i na sile wepchnalem czujniki az samochod przesunalem. Teraz jest gitara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Mogę prosić kolegów o wklejenie fotki pokazującej na jakiej wysokości bezpiecznie ominę belkę wzmacniającą zdeżak tylni.

Może być telefonem.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, to moj pierwszy post :)

 

Wlasnie zamontowalem czujniki w Merry. Googlajac znalazlem gdzies rade by montowac nad wneka tablicy rejestracyjnej bo wtedy nie lapia ziemi - ktos pisal, ze instalowal na wysokosci tablicy i mial z tym potem problem - raz, ze lapalo ziemie a 2, ze nie chcialy sie wcisnac. Potwierdzam, ze nad tablica jest OK. Kladac sie pod zderzakiem da sie zajrzec do srodka i widac dobrze gdzie jest belka.

 

Zdjec nie mialem czasu robic z kazdego etapu, z efektu koncowego postaram sie pozniej dolaczyc, a to opis tego jak wygladalo to u mnie:

 

POTRZEBNE:

 

1 zestaw 4 czujniki + centralka + buzzer np. z Allegro za 50 PLN od sprzedawcy firma-skiba - chce i musze polecic bo zalaczam od nich zdjecie :)

2 wkretaki krzyzakowy, torx (jak nie ma to od biedy poradzi sie tez imbusem bo plastikowe wkrety choc delikatne to ida lekko)

3 lutownica

4 prosty voltomierz

5 kawalek samoprzylepnej kolorowej tasmy do zaznaczenia miejsc gdzie chcemy wiercic

6 wiertarka / wkretarka

7 male wiertlo

8 igla, szpikulec etc. - cos czym uda nam sie wyjac piny z wtyczki od tylnej lampy

9 tzw. trzecia reka do pomocy przy podawaniu kabli

10 ok 3h czasu

 

 

Zalety tego zestawu to:

+ cena

+ 4 czujniki

+ brak wyswietlacza (jak dla mnie to zaleta)

 

Wady:

- krotki i cienki kabelek zasilajacy

- za dlugie kable od czujek (lepsze to niz za krotkie)

- regulacja gloscnosci na buzzerze w rzeczywistosci nie istnieje

 

!! UWAGA !!

 

- plus/minus i kolory prosze sprawdzic samemu (jak nie jestesmy pewni biegunowosci naszego miernika to najlatwiej sprawdzic to najpierw bezposrednio na akumulatorze)

- przed lutowaniem warto odlaczyc akumulator lub przynajmniej wypiac bezpiecznik od swiatel cofania ( nr 41 )

- caly zestaw warto sprawdzic przed montazem

 

 

ETAP 1 - DEMONTAZ:

 

1 lewy reflektor (4 wkrety, 2 wtyczki)

2 podloga bagaznika (4 wkrety)

3 plastikowa listwa z krawedzi bagaznika (4 wkrety)

4 pokrywa kola zapasowego (bez wkretow)

5 kolo zapasowe (1 duza nakretka odkrecana reka)

6 lewa polowka "dywanikowa forma" na drobiazgi obok kola (chyba bez wkretow)

7 lewy plastikowy bok bagaznika (1 wkret) - nie udalo mi sie tego calkiem zdemontowac, lecz ten 1 wkret wystarcza by siegnac reka po kabel zasilajacy)

8 od spodu zderzaka 2 plastikowe kolki

9 we wnece kola zapasowego wciagnac do srodka gumowa zaslepke, przez ktora wyprowadzone sa kable do oswietlenia tablicy rejestracyjnej

 

Miejsce na centralke znalazlo sie w lewym tylnym rogu za ta "dywanikowa forma". Planowalem w innym miejscu ale kabel zasilania centralki byl tak krotki, ze to jedyne miejsce gdzie dalo sie to dociagnac.

 

 

ETAP 2 - MONTAZ CZUJNIKOW:

 

1 zaznaczamy sobie tasma miejsca gdzie chcemy umiescic czujniki - u mnie znalazly sie w linii nad wneka tablicy rejestracyjnej - 2 skrajne wypadly rowno pod krawedziami klapy bagaznika, kolejne tak by byly w 1/3 odleglosci od siebie i oczywiscie rowno od srodka, ktory latwo wyznaczyc patrzac na zamek bagaznika.

2 mierzymy wszystko i ogladamy z dystansu przy otwartym i zamknietym bagazniku czy wszystko ladnie i rowno wypada

3 wiercimy najpierw malym wiertelkiem

4 wiercimy otwory pod czujniki przy uzyciu wiertla z zestawu (jest srednio wycentrowane ale po zrobieniu wczesniej otworow normalnym wiertlem daje rade)

5 wkladamy czujniki a kable wyciagamy pod zderzakiem

6 bierzemy wszystkie kable razem i przekladamy od spodu przez wspomniany wczesniej otwor do komory kola zapasowego

 

 

ETAP 3 - PODLACZENIE CENTRALKI:

 

1 Szukamy kabli idacych do swiatla cofania (po rozebraniu tylnej lampy wyszlo u mnie, ze to skrajne piny wtyczki: brazowy to plus, bialo-czarny to minus)

2 wyciagamy te piny z wtyczki

3 lutujemy do nich kabelek zasilania centralki zgodnie z instrukcja

4 wrzucamy kabelek z powrotem do wneki gdzie idzie wiazka i wyciagamy siegajac od bagaznika (przyda sie 2ga osoba) i warto uwazac by nie wrzucic do wneki wszystkiego

5 podlaczamy wszystko do centralki

 

 

ETAP 4 - SKLADAMY MERRY:

 

1 sprawdzamy czy czujniki dzialaja

2 ukladamy kable i buzzer wedle uznania

3 montujemy wszystko na swoje miejsce

 

 

 

Witam,

 

Mogę prosić kolegów o wklejenie fotki pokazującej na jakiej wysokości bezpiecznie ominę belkę wzmacniającą zdeżak tylni.

Może być telefonem.

pozdrawiam

post-34649-0-82242000-1347899022_thumb.png

post-34649-0-10472100-1347920005_thumb.jpg

Edytowane przez pawel7318

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, chciałem się dołączyć do tem. i spytać czy ktoś z was posiada merive B 2011r? jeśli tak to prosił bym o rade demontażu tylnego zderzaka( gdzie sa wkręty, wciski itp. ) dzięki z góry i pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich zainteresowanych temtem. Ostatnio zakupilem czujniki z tej aukcji

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4747734830

Mam kilka pytan dotyczacych dzialania, prosze o pomoc, moze ktos juz kupowal i montowal podobne. Otóż mam przewody od centralki zasialnie podpiąlem bezposrednio do aku, oraz oznaczone backup light (światła cofania), brake light (światła stopu, ground (masa). Wpiąłem sie do prawej tylnej lampy, rozbierając ją wyjąłem jej wtyczkę, posiada ona 5 styków i przewodów, jeden z nich u mnie to brązowy jest to zasilający, pozostale cztery to jakby minusy do każdej żarówki osobno ( przypominam kierunkowskaz, cofania, hamowania, mijania), wpiałem sie tymi dwoma przewodami odpowiednio do świateł stopu i cofania, a masę wziąłem z nie malowanego elementu blacharki, czy dobrze podpiąlem te przewody, prosze o info, mam pytanie jeszcze odnosnie wyświetlacza, jako ze dziala on bezprzewodowo z centralka, trzeba podpiac go tylko pod zasialnie, w samochodzie nie mialem jeszcze czasu tego zrobic, ale podpinalem go pod zasilacz 12V i nie zaswieca sie. Czy ma on dac jakis sygnal dzwiekowy, swietlny ze dziala???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kilka nowych faktów co do powyższego posta, może się komuś przyda. Otóż brązowy przewód we wtyczce od lampy to przewód zero (masa), a pozostałe cztery przewody to poszczególne plusy do każdej z żarowek. Wyświetlacz od czujników podpiąłem do wyświetlacza od radia, temperatury, godziny. Czujniki działają bez zarzutu, tylko pojawił się problem z działaniem pilota, tzn. nie odmyka i nie zamyka auta. Samochód można otworzyć i zamknąć jedynie za pomocą kluczyka, przekręcając go w drzwiach. Gdy odpinam centralkę czujników od zaislania, sytuacja wraca do normy (pilot zamyka i otwiera auto), mam pytanko, co może byc powodem takiego stanu rzeczy, że gryzą się ze sobą pilot i czujniki??? Jeśli nie znjdę odpowiedzi na to pytanie, to szczerze nie polecam bezprzewodowych czujników w tej aukcji, bedę pisał o wynikach


Mam pytanie, skoro pilot działa na częstotliwości 315 MHz, a czujniki na 433 MHz, to w czym upatrujecie problem nie działania obu tych urzadzeń jednocześnie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Okazuje się jednak, że pilot działa na częstotliwości 433MHz , a nie jak znalazłem na necie i napisalem powyżej, zaprowadziłem więc autko do speca elektronika i podziałał. Moje czujniki i pilot centralnego działaja na takiej samej częstotliwości, niestety co konkretnie zrobił - pozostało to jego tajemnicą. Wiedza ma swoją cenę. Co do czujników bezprzewodowych, kicha że jest z nimi taki problem po zakupie, rada dla przyszłłych kupujących, aby wszystko dokładnie posprawdzać, efekt końcowy jest jednak zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności