Skocz do zawartości

trzęsie kierownicą przy 120 km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

raczej nie. ja mam powybijane oba (wymiana w ciągu najbliższech tygodni), nawet mam gumy na wahaczach powybijane, że mi drze opony od wewnątrz i przy 140 dopiero coś tam zaczyna się dziać z kierownicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, a jakie masz felgi? umnie były takie objawy gdy miałem felgi po renault, tzn z rozwierconym otworem na piaste, przy wymianie opon mechanior nic nie zauwazył założył kołpaki i tak jeździłem, ale w pore się zorientowałem...! i rozwiazaniem były pierścienie centrujące!

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a moze byc to wina łożyska w kolumnie mac persona???

Tak jak Ci napisałem w swoim poście na pierwszej stronie - w mojej vectrze A miałem rozwalone to łożysko i poduszkę na kolumnie i od tego miałem drgania - wymieniłem wszystkie tuleje, sworznie, dwa razy wyważałem koła i dalej miałem drgania powyżej 100km/h. Pojechałem wtedy do gości tam gdzie się robi przeglądy i powiedziałem ze chce ustawić zbieżność i żeby mi najpierw obejrzeli zawieszenie bo mimo że wymieniłem wszystko co trzeba to dalej mam drgania na kierownicy - wzieli auto na to stanowisko gdzie sprawdzane są luzy w zawieszeniu i po podniesieniu maski okazało się że na kielichu gdzie pod maską dokręcona jest kolumna był delikatny luz. Pojechałem do swojego mechanika, wyciągnął przy mnie kolumnę i okazało się że łożysko jest rozsypane - wymieniłem razem z poduszką (łączny koszt ok 30-40zł), ustawiłem zbieżność i nie ma najmniejszego kłopotu z drganiami i stukami w zawieszeniu.

 

Przy wybitej poduszce na kolumnie będziesz miał ten sam efekt - można ją łatwo sprawdzić - podnieś maske, posadz kogos w aucie i niech rusza kierownicą w lewo i prawo - nie musi byc mocno a wrecz lepiej jak bedzie robiła małe ruchy szybko. Jesli poducha jest juz wywalona to zobaczysz to na kielichach trzymających kolumnę bo lekko będą sie ruszały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam to samo z drganiami najpierw kierownica zaczeła wariowac przy 100km to wymieniłem jedną z poduszek na personie niestety nic nie pomogło pojechałem na stacje kontroli pojazdów i na szarpakach wyszło mi ze mam wybite tuleje na wachaczach u mechanika okazało sie całe wachacze sa do wymiany tak tez zrobiłem wymieniłem to plus koncówki sworzni pomogło ale tylko do 140 km dalej znów dragania jak cholera co mam zrobic :prosze:?? :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mam zrobiony zawias kompletnie

wywazone kola i drgania mam dopiero kolo 170 na autostradzie jak jade,

jednak trzeba dodac ze to niemiecka autostrada, bo jak jade po tej naszej to juz przy 140 czuc drgania

 

ale z tym to chab nic nie zrobie

za mam zrobiony zawias kompletnie

o co chodzi,bo nie rozumiem?zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek ,im lzejszy woz ,tym szybciej w zależności od prędkosci występują drgania.Czesto ich powodem sa garbiki na drodze od niedokładnego wałowania asfaltu.Na naszej 2 jest pare takich miejsc,gdzie wibracja jest mocna,ale w ciezkim samochodzie jej tak nie czuc.Poza tym w punto przy idealnym zawieszeniu i kołach już przy 140 zaczynało telepać,a przy 150 czułem,że się rozleci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

felgi mam fabryczne stalowe. musze srawdzić jeszcze te łożyska w mac personie. opony sa po dwóch sezosach bieznik jak nowy wywazone na nowej wywazarce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"za mam zrobiony zawias kompletnie "

mialo byc:ja mam ...

wymionione cale przednie i tylne zawieszenie

amortyzatory tuleje gumy itd

mam kombiaka zawsze jezdze zaladowany po dach sam

ale widac to zalezy od samej nawierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności