Skocz do zawartości

Kontrolka ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam Astre II G 1999r

 

Spotkałem się już palącą kontrolka ABS.W momencie jej włączenia,nie działały mi abs,i co ciekawe prędkościomierz nie ruszał się z miejsca.Problem usunął się sam po jakimś czasie(miesiąc),wyczytałem na forum,że mogły mi się przewody zasyfić i źle odczytywał sygnały.

Jednak po jakimś czasie problem powrócił,więc udałem się na diagnostykę komputerową,i okazało się żę mam walnięty czujnik ABS przedniego lewego koła.Pojechałem do mechanika przedstawiłem mu mój problem,a ten poinformował mnie,że prędkościomierz pobiera odczyty z tego samego czujnika co miałem walnięty,wiec dlatego stał w miejscu.Poinformował mnie,że czujnik ten znajduje się w piaście koła i jest z nią zintegrowany na zawsze,ta z kolei ma w sobie wbudowane fabrycznie łożysko koła:(Jak zobaczyłem ceny tego oto zestawu piasta+łożysko+czujnik ABS to mi szczena opadła, 485 zł SKF,można kupić taniej jakąś chińszczyznę ale nie polecam.

Jednak udało się ominąć część tego wydatku,mechanik dobry znajomy mojego szefa,załatwił mi używkę Ruville(GM) za 300zł,za robociznę też nie wziął dużo bo tylko 50 zł, a gdzie indziej wołali za nią 150 zł.

Po zamontowaniu i usunięciu błędu,kontrolka ABS przestała świecić,ABS powróciły do samochodu a prędkościomierz zaczął działać.Ot to cała sprawa z tymi ABSami w asterkach.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam odświeżam bo problem :mrgreen:

 

a wiec pojechałem wymienić piastę prawego koła bo juz szumiało jak cholera,mechanik wymienił koszt piasty z abs 150zł z allegro , po wyjechanu od mechanika po jakims 1 km zapaliła sie kontrolka abs ,po ponownym odpaleniu silnika znowu zapaliła sie po przejechaniu ok 1 km co moze byc taka przyczyna?

czytałem na forum ze styki brudne przerwane kabelki :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Po włączeniu zapłonu wszystkie kontrolki gasną tylko świecą się ABS oraz kontrolka pasów. Po przejechaniu kilkuset metrów, zatrzymaniu się i ponownemu włączeniu zapłonu kontrolki te gasną. Mogę wtedy przejechać nawet kilkaset kilometrów. Jednocześnie nadmieniam że jak kontrolki świecą to ABS

brak. jak zgasną to jest. Dzisiaj zauważyłem że jak przejechałem więcej kilometrów to podczas jazdy kontrolki zgasły i wróciło wszystko do normy. Co może być tego przyczyną.

 

[ Dodano: Pią Lis 20, 2009 10:36 ]

byłem u mechanika. komputer pokazał uszkodzenie czujnika abs prawego koła. wymiana piasty z czujnikiem kosztowała mnie 420 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem uważnie cały wątek dot. ABS i dorzucę coś niecoś - od paru dni pali mi się kontrolka ABS (zaczęło się od mroźnej nocy), potem zgasła a dzisiaj znowu się zaświeciłą ALE CO CIEKAWE zapalenie kontrolki poprzedziło lekkie szarpnięcie samochodu (jakbym zdjął nogę z gazu i ponownie nacisnął). Czy świacąca kontrolka ABS moze być przyczyną wypadku, tzn. czy mogą się np. zablokowac hamulce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam podobny problem z viki A benzyna nie działa abs...kilka lat temu prowadziłem sam z Niemiec i wszystko było ok. po kilku tygodniach w Polsce zaczęły się podobne problemy jak u was zaczęla się zapalać kontrolka coraz częściej aż w końcu zapaliła się na stałe...radio oryginał akumulator wymieniałem na nowy..czujniki- czyściłem styki sprawdzałem kabelki na oko spoko,podpinałem się pod kompa ale z jakiegoś powodu nic nie odczytał(ani błąd ani ok.) i wtedy odpuściłem i jeżdżę bez abs ale może ktoś z was mial podobny przypadek i pomoże...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam i z góry przepraszam z odkopanie tego tematu,ale po przeryciu forum nie znalazłem identycznego objawu jaki miał miejce u mnie.Było tak: Dojeżdzając do skrzyżowania, lekko dohamowując toczące się auto poczułem lekkie zadrganie w pedale hamulca po czym zapaliła się kontrolka ABS i świeci już tak mimo wyłączania zapłonu.Wiem, że muszę posprawdzać styki,ale czy może wystarczyć zwykłe odłączenie aku na jakiś czas?Co może być przyczyną tego,jak już wspomianłem zadrgania hamulca przy zapalaniu kontrolki?Kilka dni temu byłem na wymianie kół, które ciężko schodziły z piast i zdejmowane były dużym gumowym młotkiem.

Pomóżcie proszę co mam robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kola z przodu ściągałem za pomoca 2 metrowej brechy i waliłem w nia od wewnatrz.ale ABS kiedys zapalił mi sie jak wymieniałem z przodu tarcze i je traktowalem 5 kg młotkiem,ale po 200 m jazdy sam zgasł.abs chyba ci tylko wyjdzie na kompie i tylko tam błąd skasujesz ,ewentualnie powiedza ci gdzie jest błąd.ale wczesniej posprawdzaj kabelki przy kołach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Witam.

 

Nie chcąc zakładać nowego tematu podepnę sie pod istniejący. Otóż mam pytanie odnośnie kontrolki ABS. W mojej astrze G zapala się ona gdy przekręce kluczyk czyli jest ok po czym gaśnie między innymi z kontrolką rezerwy. Teraz problem tkwi w tym że czasem jak już tak zgaśnie to odpalam silnik i kontrolka się więcej nie zaświeca a czasem podczas odpalania zapala się ona i gaśnie jakieś 2s po uruchomieniu silnika. Nie ma reguły, raz jest tak raz tak. Czy to normalne? Może coś się dzieje nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Nie ma reguły, raz jest tak raz tak. Czy to normalne? Może coś się dzieje nie tak?

Powinna zgasnąć wtedy układ ABS jest aktywny.Czyli wniosek trzeba podjechać na komp i sprawdzić błąd.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Ale ona mi gaśnie za każdym razem. Z tym że raz gaśnie mi razem z kontrolkami np rezerwą i się już więcej nie zapala a raz mi gaśnie razem z tymi kontrolkami i w momencie rozruchu silnika ponownie się zapala po czym po 2s gaśnie i już się więcej nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności