Skocz do zawartości

Bład p2279 EGR? Ale co jeszcze?


Gość Acoms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż wczoraj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka z kluczykiem i auto weszło w tryb awaryjny.

Odczytałem błąd to P2279,z tego co poczytałem na forum często przyczyna jest zabrudzony /uszkodzony egr.

Wymontowałem EGR,nie był specjalnie brudny,jako że jestem na urlopie czekam na śrubokręt typu torx żeby zajrzeć glębiej, i zobaczyć czy ta iglica pracuje,egr ma trochę ponad rok więc jest duże prwdopodobienstwo że bedzie ok.

Sprawdziłem dodatkowo rurę która idzie do przepustnicy tez jest ok żadnych przedmuchów

 

Moje pytanie co jeszcze moge sprawdzić przy tym typie błedu?

 

 

 

Rozebrałem cały egr,ta iglica w miare dobrze chodzi nie czuć żadnych oporów,wykąpie reszte egru,zobaczymy.

Da radę go jakoś elektrycznie sprawdzić czy jest ok?

 

[ Dodano: Czw Lip 29, 2010 11:20 ]

Auto udało mi się naprawić zrobiłęm dwie rzeczy(w sumie nie wiem która teraz była przyczyna bo robiłem je równolegle)

1. Całkowite wyczyszczenie EGR,wraz z rozebraniem cewki,wszystko wyczyszczone posmarowane i skrecone

2. Wyczysczenie Map Sensora(był baaardzo brudny)

 

Po tym zabiegu auto jeżdzi jak nowe,przegoniłem go od razu i pieknie wypalił się DPF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam mam taki sam problem w swojej astra 3 ( 1,7 cdti 100KM) 2004r, a mianowicie błąd 227911

serwis wykazał błąd nieszczelny układ dolotowy powietrza.w innym punkcie diagnostyki ( nie ASO) błąd odczytano nieszczelny system temperatury powietrza dolotowego (texa).Wskazano dokładną przyczynę tzn. uszczerbek na wężu intercoolera, i że tam ucieka powietrze jeżeli auto jest na wys.obrotach. Powód spadku mocy powyżej 140 km/h i max. obroty do 3000 to wg nich przyczyna. Jutro właśnie zabieram sie sam do tej roboty, ale niewiem czy poradze sobie z rozebraniem zderzaka. Jak ktoś zciągał zderzak to proszę o podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

astra 3 ( 1,7 cdti 100KM) 2004r, a mianowicie błąd 227911

serwis wykazał błąd nieszczelny układ dolotowy powietrza

U mnie ten błąd to wina EGR-u. Po wymianie autko odżyło :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności