Skocz do zawartości

automatycznia skrzynia - lekkie szarpanie - 1.8 Z18XE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum - witam wszysktich uzytkowników marki opel.

 

Jestem użytkownikiem Opla Merivy 1.8 Z18XE z automatyczną skrzynią biegów easytronic.

 

To co mnie zastanawia to lekkie szarpanie samochodem w momencie zmiany biegów szczeólnie z 1-nki na 2-jkę i 2-ki na 3-jkę.

 

Samochochód zachowuje się tak jakby niedoświadczony kierowca nie potrafił dobrze zgrać sprzegła z gazem w momencie zmiany biegów.

 

Obiawy się nasilają, kiedy auto jest zimne lub było jakiś dłuższy okres nie jeżdzone - np. obecnie wróciłem z 3-tygodniowych wakacji i byłem lekko zdzwiniony jak objawy szarpania się nasiliły.

 

Czy macie pomysł czym to może być spowodowane? Czy wyślizgane sprzęgło może to powodować? Czy raczej układy sterowania (ale program do sterowania był niedawno wgrywany).

 

Ewentualnie gdzie w Warszawie/Piasecznie możecie polecić jakiś profesjonalny zakład który umiałby się zająć tym problemem.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i komenatrze.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu, że jest to skrzynia easytronic (czyli zwykła + sterowanie na siłownikach sprzegłem itd.) nikt nie rekomenduje zmiany oleju w skrzyni - mechanicy z jakimi rozmawiałem (było ich dwóch) mówią, że opel nie zaleca zmiany oleju w skrzyni o ile nie widać śladów wycieków.

 

Tyle teoria. Nie wiem natomiast jak to wygląda w praktyce. Czyli co wymiana oleju może pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz slyszalem w ASO

ze w automatach sie nie wymienia

i w F23 tez nie

taki maja poziom wiedzy ze strach sie bac

a sama wymiana co moze zaszkodzic ??

moze to wyjasnij

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiera się syf który nowy olej wypłucze i porobią się luzy i dopiero się zacznie,nie mówię że tak musi być ale niech podjedzie do tego warsztatu i zapyta co z tym zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

zbiera się syf który nowy olej wypłucze i porobią się luzy i dopiero się zacznie

To jest bzdura

Jeśli wymienisz cały, powtarzam cały olej skrzynia odżyje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się wymienia olej co jakiś czas to ok ,a nie po 150 tyś i po ośmiu latach.

zresztą zainteresowany jakoś się nie wypowiada ,zobaczymy może coś ciekawego napisze po wizycie u jakiegoś speca

co do wymiany całego olej,to spuszczasz cały zalewasz nowy i spuszczasz ,tak przynajmniej robią to w "porządnych" warsztatach,tylko czy tak robią czy tylko za to biorą kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności