Skocz do zawartości

naprawa po stłuczce


Gość tutoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim, jestem nowym forumowiczem i chciałbym się przywitać oraz prosić o poradę zgromadzonych tu miłośników motoryzacji :?:

 

Jeżeli pisze w złym miejscu to z góry przepraszam, ale lepszego działu nie znalazłem.

 

Niedawno miałem stłuczkę moją astrą, na szczęscie nei z mojej winy. TU sprawcy wyceniła szkodę na 3100 zł.

 

uszkodzenia to:

- zerwane zaczepy zderzaka przedniego

- zarysowane i lekko wgniecione prawe drzwi oraz błotnik

- pokrzywione nadkole

- zarysowany tylny zderzak

- zniszczone prawe lusterko

 

Zastanawiam się teraz czy polecanie naprawiać drzwi i nadkole (TU w kosztorysie sugeruje wymianę POSZYCIA drzwi). Poprostu nie wiem czy klepać to, czy kupić na szrocie / allegro "nowe" i polakierować? Przeglądając na allegro aukcje doszełem do wniosku, że drzwi w dobrym stanie(do lakierowania) kupię za 400 - 500zł, błotniki są za 150zł, poradzcie proszę czy takie elementy - oryginalne - ale ze starych, pewnie zniszczonych w wypadkach samochodów to dobry pomysł? Czy spasują mi idealnie? Czy może lepiej klepać to co mam? Będę jeszcze jeździł tym samochodem przez minimum 2-3 lata, węc chcę aby był zrobiony jak najlepiej, a nie jak najtaniej (oczywiście z granicach rozsądku:D). Kolejna sprawa to zderzak przedni, widzę, że są dostepne nowe, bliżej nieokreslonych producentów juz za 100 - 150 zł. Czy lepiej wziąć taki, czy oryginalną używkę ze szrotu / allegro (koszt chyba około 350zł)?

 

Dzięki za wszelkie rady i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym szukał części w kolorze po szrotach i na aukcjach internetowych. Auta te są bardzo popularne więc ceny i wybór całkiem okazały. Przy takiej wymianie odchodzi koszt szpachli, robocizny i lakierowania. Dodatkowo kiepsko wykonana naprawa będzie widoczna (pękająca szpachla itd.)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wafel1978

Witam , w moim przekonaniu i z doświadczenia szukałbym po szrotach używek i drzwi i zderzaka , ponieważ pasują prawie idealnie a tanie podróbki nie określonych producentów prawie zawsze nie pasują trzeba je naciągać i w przeróżnych miejscach wkręcać dodatkowe śrubki ( to do zderzaka) a co do drzwi to jestem pewien że te używane jeśli są w dobrym stanie wytrzymają dłużej niż szpahtlowane i jakaś podróbka. Wiem to z doświadczenia ponieważ pracuje przy samochodach jako blacharz lakiernik i mechanik. Pozdrawiam wybór należy do ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzękuję za rady Panowie, zrobię tak jak mówicie. Po naprawie oficjalnie zaprezentuję samochód w stosownym dziale:P.

 

Jeszcze jedno pytanie do Kolegi lakiernika. Moj samochód jest srebrny - jeśli kupione drzwi tak czy owak będę lakierował, to czy ma jakies znaczenie, czy wygrzebię ze szrotu niebieskie, zielone,. różowe, czy własnie srebrne?

 

Edytuję posta po kilku dniach, bo dalej myslę nad naprawą. Znalazłem tanie drzwi do mojego Astrolota, z tym, że to goła blacha z uszczelkami. Ja mam elektryczne szyby i boczne poduszki powietrzne. Przełożyć samą tapicerkę z moich to zapewne żaden problem, ale jak się ma sprawa z szybą, mechanizmem jej podnoszenia oraz czujnikiem od poduszek? Da rade to przełożyć, czy muszę szukać kompletu..co może być trudne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś za tanio to wycenili. Odwolaj sie bo TU ponoć boją odwołań.

Ja miałem delikatną ryse na drzwiach i przerysowane nadkole i samo lakierowanie wycenili na ok 2000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się odwoływał, zastosowali amortyzację na części 50%, a za lakierowanie płacą mi 67%, jutro wysyłam do nich list z rządaniem 100% rekompensaty. W kwestii zasadności takiej amortyzacji zdania są podzielone...ale zobaczymy co zdziałam:)

Narazie dostałem od nich 3285 PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z OC sprawcy nie moze byc czegos takiego jak zanizanie wartosci

maja wyplacic nawet do 100% wartosci auta

nie ma tez szkody calkowitej (jak to ma miejsce przy AC -jest prog oplacalnosci kolo 70 %)

ubezpieczalnie tylko sie tym wykrecaja

a nie maja do tego prawa

 

mam nadzieje ze napisales przy odbiorze kasy

ze traktujesz to jako zaliczke na naprawe

jak nie to bedziesz mial problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do inspektoratu i poproś o kosztorys a następnie udaj się do warsztatu i zapytaj się ile kosztować będzie naprawa wg tego kosztorysu, tylko zwróć uwagę na części.

 

Też miałem stłuczkę: zderzak, reflektor, lampa pmgielna dowymiany oraz nadkole do lakiernika. Kosztorys od PZU 2300 zł, dzwonię do OPLA zapytać się o koszt części i okazuje się że 2600 a gdzie jeszcze lakiernik ?

 

Patrzę w kosztorys PZU - zderzak 120 zł, reflektor 130 zł, lampa pmgielna 98 zł. Okazuje się że policzyli jakieś tanie zamienniki. Oddałem auto do ASO i miałem spokój, rozliczyli się między sobą a ja miałem spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zaniepokoiłeś tym co piszesz o zaliczce. Sprawa wyglądała tak, ze dostałem kosztorys. w żaden sposób się do niego nie ustosunkowałem, niczego nie podpisałem, a kasa po ok 2 tygodniach przyszła na konto. Czesci policzyli mi niby oryginalne, za zderzak (nie licząć lakierowania) dostałem 650zł, sprawdziłem w ASO i tam kosztuje coś koło 1350zł wiec mniej wiecej się zgadza to 50% - i z tym właśnie będę walczył.. Mam odwołanie napisane na dwie strony. Zaznaczę, ze kopia idzie tez do rzecznika ubezpieczonych i zobaczymy co odpowiedzą.

Myślę, ze skoro niczego nie podpisałem, to nie mogą mi powiedzieciec, ze uznałem to jako satysfakcjonujące zadośćuczynienie.

 

Poza tym jeszcze jedno pytanko... z tego co wiem nie ma problemu z przełożeniem mechanizmu elektrycznych szyb do drzwi w których był manual. Mam rację?

 

dzięki Panowie za pomoc :wink:

 

dodaje pytanie..na allegro jest sporo drzwi prawych, w których jest otwór na kluczyk, jak mniemam są od anglików. Sądzę, że to nie ma żadnego znaczenia, ale jeśli ktoś zna jakiś powód dla których takie drzwi i moja astra nie mogą być razem, niech powie teraz lub zamilknie na wieki 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności