Skocz do zawartości

prędkościomierz znacznie zawyża wskazania


Gość ffurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem się wczoraj na trasie z nawigacją satelitarną i zauważyłem że wskazania prędkościomierza samochodu i gps-a różnią się znacznie.

 

Przy prędkości ok 100km/h na zegarze, gps pokazuje 80km/h. Szacuję przekłamanie na ok 1.2x. Wiedziałem że liczniki często zawyżają wskazania, ale nie sądziłem że aż tyle. Opony 185/60/14 raczej nie powinny powodować takich przekłamań.

 

Czy to normalne w moim modelu? Czy da się to jakoś samodzielnie przeskalować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz przestawic wskazowke

to chyba tyle

To by działało jakby licznik przy każdej prędkości przekłamywał o 20km/h. Tymczasem nie jest to proste przesunięcie, bo różnica rośnie wraz z prędkością. Tak jak napisałem współczynnik szacuję na mniej więcej 1,2 tzn

40 - 48

80 - 96

100 - 120

120 - 144

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz dziwny przypadek

ja sie jeszcze z takim nie spotkalem

roznica byla stala a nie rosnaca ze wszystkich autach jakie testowalem

i dopuszczalna jest roznica 5-10km/h

 

mozliwe ze masz uwalony licznik

 

 

rozmiary opon jak napisalem wczesniej sa w temacie o oponach

poswiec chwile na czytanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. O oponach sporo czytałem przed ich zakupem i dobrałem rozmiar na podstawie kalkulatorów i tabel. Wspomniałem o nich tylko dlatego, że spodziewałem się że ktoś poruszy tę kwestię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :twisted:

 

z mojego doświadczenia wiem np. że rozmiar felgi ma wpływ na wskazania prędkościomierza.

sprawdzałem za pomocą GPS na felgach 13'' i 14''.

13-ki zaniżały prędkość o 10km/h podczas gdy na 14-kach wskazania były prawidłowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotny jest po prostu obwód zewnętrzny całego koła, czyli obwód opony. Jeżeli koledze treeskelowi na 13" zaniża to znaczy że ma źle dobrany profil do tego rozmiaru felgi. Chociaż po mojemu to przy mniejszych kołach prędkościomierz powinien zawyżać wskazania. No chyba że do 13" zamontowane są jakieś balony :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz333

Koledzy, a co może być przyczyną różnych wskazań prędkości wg licznika i wg ABcom. Ostatnio testowałem różne rzeczy w trakcie jazdy i wyszło, że prędkość w licznika i prędkość wg odczytów z komputera różnią się w przybliżeniu tak jak u kolegi. Czyżby to były odczyty z różnych czujników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa za duze przeklamania...

inna rzecz ze opel jest znany ze wzglednie duzego przeklamywania (w porownaniu z innymi markami)

u mnie jest tak ze jadac 160 na budziku mam 155 na liczniku i 150 na gpsie...

Opony 185/60/14 na aucie Astra F Caravan X16XEL

i wyglada ze opony dobrze dobrane http://docs.reifen.com/gutachten/reifen.com/sf/00102723.pdf

 

a powiedz mi skad masz auto? polskie, sprowadzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności