Skocz do zawartości

Bagażnik na rowery Astra II


Gość Grazyna63

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ! Potrzebuje pomocy przy wyborze bagażnika na rowery.Interesują mnie tylko montowane na klapie .Czy ktoś ma doświadczenie ? mam 2 duże rowery ok 25 kg , także musi być tez solidny .Nie wiem,czy aluminiowy to wytrzyma? mam model hatchback Astra II .Oglądam różne wersje na razie na allegro i nie wiem zupełnie co sie sprawdza.Niestety nie mam haka i mam problem:) z hakiem byłoby łatwiej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bagażnik na klapę, padło na taki właśnie dlatego, że też nie mam haka. Jest to jedna tańszych wersji polskiej firmy Interpack http://interpack.com.pl/pl/p/hi_-_bike.html

W te wakacje przejechałem z nim ok. 2000 km i niby nic się nie działo, trzyma się dobrze, rowery da się dobrze i w miarę sztywno zaczepić. Kupiłem używkę za sto złotych i jestem zadowolony bo za ta cene warto było. Jednak gdybym miał na zbyciu więcej pieniędzy to dopłacił bym i kupił większy model, ponieważ trudno rowery zamontować tak, żeby nie ocierały o siebie (a podczas jazdy potrafi się wytrzeć niezła dziuuura). Wożę dwa rowery, jeden jest spory, drugi mniejszy, ale obydwa aluminiowe i leciutkie, więc cieżko powiedzieć jak by to się zachowywało po załadowaniu 50kg. W instrukcji od każdego modelu napewno jest info o tym do jakiej maks. wagi bagażnik jest przeznaczony. Myślę, że producent podaje to z drobnym zapasem, bo w końcu za to odpowiada. Jednym słowem nie polecam tego modelu, trzyma się poewnie ale trochę szkoda rowerów. Jak widziałem samochody z rowerami na haku to mnie zazdrość zżerała - nie porównania, więc najlepiej zamontować sobie hak :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutoslaw, a powiedz mi jak tam z uszkodzeniami lakieru?

bo czytalem ze te interpacki jednak nie sa zbyt dobre i potrafia narobic niezlych szkod w blacharce...

tez nie mam haka i szukam cos na klape tylnia (tyle ze zafira)

a tak jak piszesz - na hak sa najlepsze, tyle ze dodajac koszt zalozenia haka i dobrego bagaznika to cena wychodzi kosmiczna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem jak to zwykle coś za coś .Niestety hak to zbyt duży nakład .Ale może ktoś podpowie coś lepszego? Widzę jakieś Padova 3 ale odpisano mi ,że raczej w moim modelu ryzyko . Czekam dalej ,może jeszcze ktoś coś podpowie z Własnych doświadczeń? Na razie dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, faktycznie oglądam i prawie kosmos, od 819 do 2000 , to może jednak zamontuje hak? musze się zorientowac jakie są koszty i jak się to załatwia .. a może ktoś podpowie ? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności