Skocz do zawartości

Podgrzewanie świec - czy trzeba czekać na kontrolkę ?


Gość celius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako użytkownik zawsze benzyn mam takie pytanko. To mój pierwszy diesel i trochę denerwuje mnie czekanie za każdym odpaleniem (no chyba że silnik jest mocno nagrzany) na kontrolkę grzania świec. Czy zawsze trzeba czekać aż zgaśnie ?? jakie mogą być skutki odpalania gdy jeszcze świeci ??

 

Sorki, może głupie pytania ale jednak mnie nurtują ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

o ile mnie pamiec nie zawodzi

to w oplu w silnikach dth i dtl

kontrolka grzania pojawia sie dopiero

ponizej 5 stopni na zewnatrz

 

czekasz az sie zapali czy zgasnie ??

i o ktorej kontrolce mowisz

moze nie o tej co trzeba ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czekasz az sie zapali czy zgasnie ??

i o ktorej kontrolce mowisz

moze nie o tej co trzeba ;-)

Kontrolka grzania świec ta ze spiralką. Zawsze czekam aż zgaśnie. Po pracy zrobiłem test. Pojeździłem trochę aby silnik się nagrzał i sprawdziłem. Ta cholerna kontrolka pali się przez parę sekund przed odpaleniem nawet na nagrzanym silniku :wino:

 

[ Dodano: Sro Sie 18, 2010 21:26 ]

Czy nikt już nie jest w stanie mi pomóc ?? To mój pierwszy diesel i nie wiem z czym się to je. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że za każdym razem odpalają ci się świece, powinno być tak jak Gawlak pisze. Być może masz wstawione jakieś ustrojstwo (nie wiem jak to dokładnie nazywają) wówczas świece palą się przy każdym odpalaniu silnika. Pisano o tym urządzeniu na forum, poszukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego mechanika i odpięliśmy wtyczkę od czujnika temp. który znajduje się z boku silnika w pobliży filtra powietrza. Po przekręceniu kluczyka lampka zapaliła się na ułamek sek. czyli chyba tak jak powinno być. Czy to oznacza że to ten czujnik szwankuje ?? Czy z tego czujnika idzie też info do wskaźnika na liczniku ??

 

Przy okazji znaleźliśmy jakiś dziwny przekaźnik Mercedesa z numerami 4RD 007 79 4-00 i A 002 542 1419. Był ona podłączony kabelkami i leżał luźno w skrzynce przekaźników pod maską. Ciekawe co ktoś tutaj sztukował :D

Taki sam jak na tej AUKCJI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przekaznik z mesia to nie jest wyposazenie fabryczne

ktos kombinowal i to zdrowo

Muszę kiedyś podjechać do elektryka i spytać się do czego to jest.

 

Ponawiam pytanie co do tego czujnika. Czy od niego też idzie info na wskaźnik na liczniku ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności