Skocz do zawartości

Opel Astra 1.4 55kW LPG problem z odpalaniem-ciężko odpala


Gość kecia91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem właścicielem Opla Astry F 1.4 55kW LPG 1993.

Samochód, gdy jest ciepły i zaczyna stygnąć, ciężko pali.

Auto było podpięte pod komputer i wykazało błąd czujnika położenia wału. Po jakimś czasie znowu podpiołem auto pod komputer i nie wykazało żadnych błędów.

Wymieniłem już:

-czujnik temperatury cieczy (niebieski-wysyła sygnał do komputera).

-cewkę zapłonową z modułem.

-świece

-filtr paliwa.

Proszę Was o sugestie w tej sprawie

Pozdrawiam.

 

Wstawiłem model silnika do tytułu/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Nie pali jak się domyślam na benzynie. Proponuję sprawdzić czy masz szczelny zawór od gazu. Odłącz od zaworu przy parowniku podczas pracy jeden kabel. Auto ma w miarę szybko zgasnąć. Jeżeli nie gaśnie to znaczy , że zawór jest nieszczelny i podczas rozruchu na benzynie dostaje gaz i benzynę i przez to zalewa się. Doraźnie przy rozruchu możesz wcisnąć pedał gazu. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek1952. Sprawdziłem zawór gazu zgodnie z Twoim zaleceniem, ale auto szbyko zgasło (niecałe 2 sekundy), czyli zawór jest szczelny.

 

Osobiście podejrzewam, że odpowiedzialny za tą usterkę jest regulator ciśnienia paliwa... Co Wy koledzy o tym sądzicie? Jak go sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry trop myśle ja mialem podobnie regulator cisnienis paliwa byl zepsuty - objawy byly takie ze zalewało mi motor i kiepsko zapalal, nie wim jak jest w twoim silniku ale u mnie w c20xe zdjąłem ten wężyk co idzie od reg. do przepustnicy i walila tamtędy benzyna - membranka poszła i całe paliwo wracalo do kolekt. ssacego i zalewalo motor, reasumując ja sprawdzilem wlasnie w ten sposob regulator ciśienia paliwa, zdjąłem z niego węzyk który idzie do kolektora ssącego dodałem gazu i zobaczyłem jak wystrzeliwuje tamtędy benzyna - był uszkodzony normalnie nie powinien tamtędy puszczac benzyny - mam racje chlopaki czy sie myle

 

sprawdz jeszcze ten czujnik polozenia walu a konkretnie kabel przy czujniku - lubią się łamać - tak było u mnie przynajmniej - czasami stykał czasami nie - te dwie usterki byly jednoczesne u mnie czli regulator cisnienia paliwa i ukruszony kabel przy czujniku;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dzisiaj musiałem pojechać do Corsy z taką samą usterką. Też nie paliła jak się zagrzała. Ostygła to paliła.Komputer też nic nie wykazywał. Trochę ją męczyłem na postoju i padła.Wyszedł błąd P0335 usterka czujnika położenia wału. Dzisiaj nie było gdzie kupić. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czujnik położenia wału zmieniony.... dalej problem pozostał... nie pali na ciepłym przy stygnięciu....

jakieś sugestie?

 

[ Dodano: Wto Sie 31, 2010 18:40 ]

czujnik położenia wału wymieniony... niestety nie pomogło to.. nadal ciężko pali astra przy stygnięciu...

jakieś dalsze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności