Skocz do zawartości

Jak działa nawiew climatronic w ASTRA H ?


Gość sph3r3

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zbliża się zima, chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami odnośnie climatronic`a w Opelku Asterce H (2007, 1.9CDTI, kombi) i spytać czy tez cos takiego zaobserwowaliście,a mianowicie:

 

latem, gdy na zewnątrz było +24 stopni, będąc w trasie zauważyłem że w trybie "Auto" na 21 stopni, climatronic puszczał nawiew tylko i wyłącznie przez środkowe kratki. Miałem wyłączoną klimę i padał deszcz więc co jakiś czas parowały mi szyby...ale to akurat nieważne (wystarczy włączyć klimę).

 

teraz (chyba można nazwać to pogodą jesienną), na zewnątrz +9 stopni (też pada deszcz), w trybie "Auto" na 21 stopni, climatronic puszcza nawiew tylko i wyłącznie na szyby oraz na nogi.

 

W jaki sposób regulowany jest "kierunek" przepływu powietrza przez climatronic ? Wiem że ma czujniki (chyba pod szyba i pod siedzeniem). Czy taki "nastaw" nawiewów będę miał włączony zawsze na lato / zimę ? Jak to u was wygląda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw klime sam a nie jezdzisz na auto

 

btw przycisk auto nie wylacza klimy

robi to przycisk eco jak juz

Manualnie to wiem ze moge ustawic, ale ja pytam o climatronica - w jaki sposob on dziala? Nie znalazlem na ten temat za wiele w instrukcjach uzytkownika (polskiej i niemieckiej) ani na forum, a w necie rowniez brak konkretow.

 

Nota bene - klime nie wylacza przycisk eco tylko wylacza sie ja w menu climatronica ktore pojawia sie po wcisnieciu srodkowego pokretla :cry: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pokretlo czy eco

wiadomo ze auto nie wylacza klimy

 

klimatronic bierze sygnal z czujnika naslonecznienia

i z czujnika temperatury wewnatrz auta

one daja sygnal do sterownika ktory sam dobiera odpowiednie nawiewy i temperature

oczywiscie w ustawieniu AUTO

i to jest ustawienie do uzywania z klima

jak nie ma klimy zalaczonej to najlepiej jak ustawiasz sobie normalnie recznie

nawiewy gdzie chcesz itd itp

 

przy ustawieniu auto i wylaczonej klimie

klimatyator nie schladza auta do tych 21 stopni jakie sobie ustawiasz

bo nie ma takiej mozliwosci skoro jest wylaczony

 

parowanie szyb jak najbardziej wzielo sie z tego ze klima byla wylaczona

 

trzeba sobie zadac dodatkowe pytania

kiedy ostatnio wymienialem filtr kabinowy :cry:

a drugie jak czesto myje szyby od srodka :(

 

 

pory roku nie maja tutaj nic do tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trzeba sobie zadac dodatkowe pytania

kiedy ostatnio wymienialem filtr kabinowy :cry:

a drugie jak czesto myje szyby od srodka :drunk:

 

 

pory roku nie maja tutaj nic do tego

WOW - dzięki za dość obszerne wytłumaczenie (szkoda że nie masz jeszcze schematu "rozumowania" climatronica)

 

Filtr wymieniłem tuż przed pierwszym testem w trasie (ale sie to *ujowo wymieniało :( ) - dokładnie miesiąc temu.

Co dwa-trzy tygodnie myję własnoręcznie autko i zawsze pucuję szyby mikrofibrą z zewnątrz oraz w środku - to samo zrobiłem przed trasą.

 

Dzięki za info póki co. Może ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia odnośnie sposobu działania/myślenia climatronica ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam .Jestem tu po raz pierwszy no bo problem z moim opelkiem mam po raz pierwszy.Otóż problem jest poważny bo zaden serwis w okolicy nie może sobie z nim poradzić od kilku miesięcy.Chodzi o klimatronik wieje gdzie chce i kiedy chce raz na szybe raz na nogi sam decyduje mimo innych ustawień czasami w czasie jazdy się przestawia.Pseudo mechanicy wymienili już wszystko ( samochód na gwarancji) i nic.Problemy zaczęły się po odrzybianiu w autoryzowanym serwisie przy pierwszym przeglądzie pewnie cos spieprzyli. Moze ktoś miał podobny problem.....A nie jestem blondynką bo tak traktują mnie mechanicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienili najpierw filtr bo mówili że zanieczyszczony gdzie filtr wymienia się po 2 latach.Potem wiatraczek tak go nazwali mechanicy bo ponoć był złamany obecnie wymienili cały panel sterujący ale mechanik zapomniał go zgrać z komputerem, ale mimo zgrania nie działa.Wczoraj go zostawiłam w serwisie miał być na dziś okazało się ze będzie może w poniedziałek.Pieprzą że do Niemiec dzwonili bo niewiedzą co jest k.... mać.Jestem bezsilna bo 17 skończyła się gwarancja i nie mam gdzie pojechać muszę kontynuować u tych idiotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe gdzei to w tyhc deutschlandach mieszka ten GURU opla ktory wszystko wie

chetnie bym og odwiedzil

a tak swoja droga

tak jak napisal gawlak - musza id tego zaczac

no i jak spiepszyli to musza naprawic az znow bedzie dzialac

a jak nie to pokryc koszty naprawy gdzei indziej

skoro sami nie umieja - zaproponuj im takie rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności