Skocz do zawartości

jaki gaz?


Gość turo204

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam już upatrzoną omegę 2,0 16v z gazem na sekwencji. jako że musze jeszcze poczekać na nią nasuwają mi się do głowy pytania.

 

Jeżdżę do pracy co dzień ale mam do niej około 3km. w zime sekwencja nie włączy się wiec bym jeżdził na benzynie. tak mi się wydaje,

ten mo upatrzony egzemplarz ma webasto ale webasto też pije benzyne.

wyczytałęm ze webasto spala 0,5kg/h do rozgrzania auta. w

auto żeby nagrzać się musi pracowac około 20-30 min webasto

dziennie 2 razy(dojazd i powrót) więc chyba lipa.

 

może żle myśle, może są sposoby szybkiego przełącznia na gaz.

poradzcie coś. spodobał mi sie ten samochód ale jeżeli miałbym jeździć na pb to bez sensu. czekam na opinie

 

dodam jeszcze że te silniki podobno tylko sekwencja ze zwykły gaz to nie do nich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli należysz do ludzi : (przepraszam za określenie) którzy zżarli by spod siebie własne g...o żeby było taniej to nie kupuj takiego auta, skoro do pracy masz 3 km i uważasz ,że nigdy w życiu nie pojedziesz w dalszą trasę to kup sobie melexa, będzie najtaniej... taka omega to idealne połączenie dla ludzi rozsądnie oszczędnych , nagrzewasz auto poprzez webasto , (przez co zużycie silnika postępuje znacznie wolniej ) a potem odpalasz i jedziesz na gazie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie chce komfortu i wiem że to będzie kosztować ale wiecie bez przesady:)

czyli webasto można nagrzeć ten ukłąd jak dobrze wyczytałęm tak?

 

a w ile czasu webasto takie sredniej klasy nagrzeje instalacje od gazu.

i czy webasto wyłąćza się naprawde samo po uzyskaniu jakiejsc temp?

 

po ilu km faktycznie się przełącza instalacja przy ustawieniu kompa optymalnie czyli 20stopni C?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie chce komfortu i wiem że to będzie kosztować ale wiecie bez przesady:)

czyli webasto można nagrzeć ten ukłąd jak dobrze wyczytałęm tak?

 

a w ile czasu webasto takie sredniej klasy nagrzeje instalacje od gazu.

i czy webasto wyłąćza się naprawde samo po uzyskaniu jakiejsc temp?

 

po ilu km faktycznie się przełącza instalacja przy ustawieniu kompa optymalnie czyli 20stopni C?

Większość odpowiedzi jest na tak, ale tam gdzie pytasz jak to będzie w może Twoim aucie, to musisz sam się przekonać. Poproś sprzedającego o informacje, my raczej nie potrafimy wróżyć z fusów. ;):help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie koledzy i tu jest problem. to jest auto po dziadku sprzedaje babcia i jej syn który nie ma pojecia co do czego. wiec musze zaryzykowac.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec musze zaryzykowac.....

Jak cena dobra ... to może warto :help: Weź pod uwagę taką opcję, jakiś gazownik ten gaz zakładał, ten sam czy może inny serwisował. Wypytaj i jedź dowiedzieć się co i jak. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym tez bedzie ciezko. auto z wawy a mechanik nie rpacuje w sobote wieoczorem hehe.

 

a powiedzcie jak to jest. no bo mam astre i przeciez jest duzo aut na gaz. czemu one przełączają się na gaz na zimnym parowniku i nic się nie dzieje a przy sekwencji to takie wazne?

 

i prosze o podanie jakiego konkretnego przykladu. np jest zima jakies -10 stopni.

wychodze sobie z domu odpalam auto, skrobie szyby auto pracuje, powiedzmy ze zajmie to na szybkiego te 5minut. wsiadam do auta i po jakim czasie normalna dobrze ustawiona sekwencja sie przełączy?

a na jesien jak jest okolo 5-10 stopni jak to wszystko się przełącza?

kolezanka ma audi a41,6 16v z sekwencja i przełączalo sie dlugo. odsniezyla szyby, za chlodnica karton przejechałą miasto całe i dopiero sie przełąćzyl. to jest masakra jak dla mnie.

z drugiej strony kolega tez ma a4 1,8 20v ze zwyklym gazem. jezdzi nia juz 3-4 lata i smiga cały czas. nic mu sie nie dzieje z gazem i spalanie co dziwne mniejsze niz kolezanki.

300 km i 32litry gazu jadac 140-180 i wyprzedzajac z kierowca 3 osoby na pokladzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turo204, możesz pojechać do gazownika i poprosić żeby zmniejszył Ci maksymalnie temperaturę przełączania na LPG. Ale i tak w zimę będziesz musiał przejechać co najmniej 1 kilometr. Moja vectra ma założona II gen mam manualne przełączanie ale i tak przejeżdżam jakieś 1-1,5 km zanim przełączę na LPG żeby silnik złapał trochę temperatury.W lagunie miałem sekwencję i w zimę przy mrozie przejście na LPG następowało również po 1-1,5km teraz w mercedesie mam tak samo wiadomo w lecie jak jest ciepło to szybciej. Jeśli będziesz szybciej przechodził na LPG wiąże się to również pewne koszty zwłaszcza w zimę szybciej posypie się parownik i wtryski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli przy gazie zwyklym tez powinny posypac sie wtryski tak jak ja jezdze i sporo moich znajomych?

 

jakos ciężko mi to ogarnąć jak to będzie wyglądać i jakie koszty. chyba musze poprostu kupić, pojezdzić i przekonać się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności