Skocz do zawartości

woda w środku auta


Gość snajperek26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość snajperek26

Witam

Mam opla signum rocznik 2005

Od pewnego czasu borykam sie z problemem wody w srodku auta. Na poczatku byla tylko w bagazniku ale po zdjeciu obudowy oraz wywierceniu otworów wentylacyjnych znikneła lecz teraz pojawila sie pod dywanikami po stronie pasażera z tyłu i z przodu. Kanaliki odprowadzajace wode przy szybach sa wyczyszczone. Mam pytanie czy ktos sie spotkał juz kiedys z takim problemem ??

 

temat umieściłem w odpowiednim dziale/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos sie spotkał juz kiedys z takim problemem

Jeśli jest podobnie jak w Vectrze C, to woda może dostawać się przez filtr pyłkowy, który w Vectrze jest umieszczony z przodu pod panelem przy-szybowym. A przyczyną są zapchane otwory odpływowe w komorze w której jest montowany ten filtr.

Sprawdź czy ten filtr jest suchy, jeśli jest mokry to musisz odkręcić wycieraczki zdjąć panel i wyczyścić odpływy.

 

 

Tylko uważaj aby nie uszkodzić szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja propozycja:

(czy sprawdzałeś dokładnie panele drzwi, czy one też gdzieś nie są wilgotne??)

zdjąć panel z drzwi i sprawdzić FOLIE zabezpieczającą, jeżeli gdzieś jest odklejona, poprawić

 

(u mnie pomogło) -folia musi być dokładnie przyklejona tak jak w fabryce, a kanały odpływowe w drzwiach szczelne!

 

Pozdrawiam :COOL:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam podobny problem też w jakiś sposób woda dostaje się przez tylne drzwi. Fakt auto na pewno miało malowane drzwi w przeszłości. Ostatnio zauważyłem że woda zaczęła się wlewać delikatnym strumykiem do środka. Dzisiaj rozebrałem boczek i się okazuję że jak polewam szybę woda to wlewa się ona do środka przez membranę. Czy to nie powinno być tak że nawet gdyby jej nie było to woda nie powinna wlewać się do środka. Wydaje mi się że to powinno spełniać raczej role wygłuszenia a nie izolacji przed strumieniem wody. To może jeszcze zapytam z czego dorobić taka membranę i na co przykleić. I czy ta woda z taką łatwością powinna znajdować się w środku drzwi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Gość promalko

Witam,

Odklejajaca sie folia ( z roznych przyczyn,kiepska naprawa u blacharza, starosc itp ) wewnatrz drzwi pod tapicerka jest najczestsza przyczyna. Podczas instalacji audio (maty wygluszajace) stwierdzilem ze byla bardzo slabo przyklejona. Rozbierz dzrzwi, kup dobry silikon i popraw i zaklej ewentulne braki, dziury. Ja wymienilem folie na maty i drzwi sa superszczelne.

Otwory odprowadzajace wode z drzwi sa dosc duze, zatkaja sie jezeli parkujesz pod drzewami itp.

Folia moze sie odkleic jezeli robisz zabezpieczenie antykorozyjne wewnatrz drzwi uzywajac srodkow bazujacych na rozpuszczalnikach. Fabryczna ilosc silikonu trzymajacego folie jest czesto smieszna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności