Skocz do zawartości

Opel Sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja własnie dzis wrocilem z rajhu i kupilem taka sintre 2.2 w dislu hmm ogolnie przejchalem 1500 km autko przyspiesza i all super i odziwo malo pali okolo 7l w trasie a chodzi jak benzyna :wink:

Jak by ktoś chciał mam do sprzedania taka :mrgreen: 98 rok el szyby lustrerka klima 7 siedzen alu itp !! ;d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam uzytkownikow tego modelu i pozostalych

narazie walcze z moim opelkiem poniewaz kupilem go troszke poobijanego ale brne do przodu kiedys mialem omege b ale uwazam ze sintra to naprawde piekne i zwinne autko;)

mam nadzieje ze troszke mi posluzy bo bede ja naprawde mocno eksploatowal:)

mysle ze automat i 3,0 powinien byc wygodniejszy i mocniejszy od 2,2 a roznica w spalaniu chyba jest nieznaczna

ale moze sie myle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Najbardziej wyżyłowane spalanie w trasie -na wskazniku kompa:

7,5l/100km w mieście-9,0 l/100km.

Normalnie- trasa-ok8,3 l/100km - miasto- 10,0l/100km.

10l/100 pokazuje wóz ojca w mieście- VW 2,0 i, więc chyba żadna to różnica.... a 200 KM a 130 to już DUŻA różnica :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Prosze o udzielenie mi wszelkich informacji dotyczących żywotności silnka sintry!! i inne informacje też milo wydzianie :)

witam jak sintra to tylko silnik 2.2l i bez bajerów typu elektryczne fotele dzwi lub pnełmatyczne

 

zawieszenie i tak cześć są drogie np. piasta koła z ABS okolo800zł i nie w automacie

 

[ Dodano: Sob Lis 17, 2007 17:50 ]

chodzi mi oczywiscie o silnik 2.2 16V GLS

Wydaje mi sie że 2.2 16V ma łancuch rozrządu :/ a GLS ?? możesz podać dokładniej oznaczenie tego silnika 2.2 na pasku??

 

Silnik 3,0 niestety bardzo dużo pali

Wydaje mi sie że przy aucie wagi i wielkości Sintry dużej różncy nie bedzie między 2.2 a 3.0. Oczywiście jak nie bedziesz cisnoł za bardzo 3.0. A komfort napewno większy :D

Jedyna róznica to ubezpieczenie i koszty obsługi. Ale podobno z V6 nie ma już tragedi. Są to kwoty do przełknięcia.

silnik Z 22 SE ma łańcuch a C 22 SEL ma pasek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Na trasie ok 6,5 reszta raportów zapraszam na www.autocentrum.pl

Nie wiem czemu dostałem takiego świra na punkcie sintry ale cholernie mnie sie podoba

Bardzo ciekawe te 6,5 realie sa inne 8,5 10 L benz 11,5 do 13 gaz chodzi o 2.2 benz ale 1700kg i gabaryt robi swoje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sintre pół roku. Z wszystkich wanów tej klasy i rocznika najbardziej mi się podobało to autko. Ściągnołem z niemiec. Znalazlem oferte na mobil.de. Silnik 2,2 Gls. Spalanie 10l/100km w trasie, 12 do 13l/100km w mieście ale benzyna. I tak było 4 miesiące. Bolała mnie trochę kieszeń. Załorzyłem gaz sekwencje i wyszło 10,8l/100km w trasie i 13,5l/100km w mieście gazu. Co w przeliczeniu przy obecnych cenach gazu wynosi w granicach 25,5zł za 100km w trasie. Załorzenie gazu kosztowało mnie 2800zł. Dzisiaj zrobiłem 500km. Jechalem średnio 120, 150km/h. Jak na tej klasy autko to komfort i spalanie przy gazie SUPER. Rozrząd co 60tys do wymiany. Jest pasek a nie łańcuch. Prędkościomierz czyta sygnał z czujnika ABS koła przedniego lewego. O silnik trzeba dbać i niebrać tzw złotych rączak do przeglądów i napraw. Będe zakładał rolete bagażnika. Jak założę to opiszę.

 

Poprawiłem post, lord_wiader

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeden podaje normalne parametry spalania sintry 2,2 GLS z silnikiem x22xe. :( Zaślepki- uchwyty do zamocowania rolety tylko serwis cena ok.70 zł. roleta jest na zatrzaskach dobrze wymierz otwory pod te uchwyt wbrew pozorom tylne fotele nie odchylają się do samej belki od rolety.W komplecie dostaniesz spinki do pasów,od 3 rzędu siedzeń żeby roleta nie tarła. ;( Z pozdrowieniami. Przy tylnej klapie po lewej i prawej stronie masz masz zaczepy do rolety to właściwa wysokość montażu. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam,

mój pierwszy pomiar spalania 600km:

1. 340km trasa-2x170km (lekka noga)

2. 260km miasto-odcinki po ok. 5/10km

wyszło 60l - czyli 10l/100

 

sintra 2.2gls...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zatankowałem do pełna- potem 100 km z lekką nogą (małe dzieci na pokładzie:-) czyli max 120 km/h tankowanie znów pod korek i rewelka 8,08 l/100.

Bez wyprzedzania, luz na trasie, droga z Wawy na Sandomierz. Jak na 2,2 l silnik i prawie 1800 kg - super!! Generalnie trzeba pamiętać że tan silnik potrzebuje obrotów i nic nie da nieprzekraczanie 2 tys. - to żadna oszczędnośc tylko psucie silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności