Skocz do zawartości

Corsa-B reflektory tylko na stacyjkę


Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację i ja się z Tobą zgadzam w 100 %. Ale mnie chodzi o to, że mimo wszystko chciałbym wprowadzić taką modyfikację. Zdaje mi się że trzeba poprowadzić 2 kable do stacyjki od wyłącznika świateł (czyli dać stacyjkę w szereg), mam rację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. nie znam sie dobrze na elektryce, ale mam troche ledow podlaczonych do zapalniczki i zeby miec prad w zapalniczne musze miec wlaczony zaplon, jesli Ci to odpowiada podlacz swiatła pod zapalniczke, o ile tostaje ona prad dopiero na zaplonie, osobiscie nie polecam.

Wiem ze takie rozwiazanie jest wprowadzone w fiatach 125p ale nie wiem czy przy wszystkich.

 

a moj sposob byłby taki laczysz oba kable pardowe z lamp(sw. mijania) oraz kable masowe, nastepnią wiązka kabla wpinasz sie pod kable zapalniczki, masa do masy prad do pradowego i powinny działać, nie wiem jak wtedy zadziałaja długie swiatła bo nie wiem jak wyglada schematy el. lamp wiec to czyta teoria

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge odbiec troche od tematu ...

Beherit wspomniales o pradzie w zapalniczce przy wlaczonym zaplonie .. niedawno zakupilem corse i kupilem radio ... od zapalniczki wystaje czerwony kabel do niczego podlaczony. Czy moze to byc kabel od utrzymania pamieci radia??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zapalniczka nie ma nic do radia, całe zasilanie powinno isc z kostki iso bez zalerznosci od stacyjki czyli radio mozesz sluchac na wyłaczonym zapłonie.

 

A nie jest to czasami kabel pradowy do zapalniczki ? Masowy z tego co pamietam jest czarny a pradowy chyba brazaowy , przynajmniej u mnie, jesli mozesz wrzuc jakies foto tego kabelka.

 

Masz jakies problemy np z pamiecia zegarka ? bo chyba radio i zegarek sa podlaczone pod jeden bezpiecznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja to mam tam strasznie poplatane bo mam tez prowizorycznie antene zrobiona do radia bo wejscie anteny w corsie jest zepsute i mam to tak zrobione zeby cos odbieralo ... Kabel jest koloru czerwonego.. Zapalniczka działa jak zapłon jest wlaczony (swieca kontroliki) a radio dziala na tym I stopniu przekrecenia. TID wszystko stale odmierza jedynie jak wlacze radio nie pokazuje daty ... Tak czy inaczej pojde z tym wszystkim do elektryka kiedys tylko teraz chcialem zeby byla ta pamiec w radiu bo za kadym wylaczeniem wszystko sie kasuje :prosze:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/podlaczenie-radia-vt50424.htm#435557

http://forum.opel24.com/corsa-b-problem-z-podlaczeniem-radia-vt54170.htm#435537co do ustawien zamieniasz dwa kabelki musisz poszukac w ktorym jest prad bez zaplonu a w ktor6ym z zaplonem i je zqamienic, a co do wyswietlacza to niebieski kabelek w kostce tniesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tej a nie możesz po prostu wyłączyć świateł zanim zgasisz silnik?

Aż takie problemy z pamięcią?

 

Ja np. mam taki odruch i dotyczy to i zapalania świateł po odpaleniu samochodu jak i ich gaszenia przed zgaszeniem silnika. Damn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności