Skocz do zawartości

[1.6 16V 74kW] Pomarańczowa kontrolka


Gość polacker

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kompletnie zielony na ten temat, dlatego chciałbym żebyście udzielili mi małej pomocy :P A więc.. kiedy osiągam wysokie obroty na jakimkolwiek biegu to zapala mi się wyróżniona na zdjęciu kontrolka http://i55.tinypic.com/dddma9.jpg

Mechanik podłączał go już pod komputer, ale nic nie wykazało. Czym to może być spowodowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapala mi się wyróżniona na zdjęciu kontrolka

wiec musi byc blad

Mechanik podłączał go już pod komputer, ale nic nie wykazało

a czym sprawdzal?

 

przyczyn moze byc wiele, cieko zgadywac... moze to byc czujnik obrotow/poleznia walka czy tez EGR... wszystko zalezy od tego co za blad

albo podepnij jakims innym sprzetem albo przejedz sie tak zeby kontrolka sie zaswiecila z podpietym fejsem, co by sprawdzic dokladnie co jest prezyczyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn moze byc wiele, cieko zgadywac...

No właśnie.. i w tym problem.

Jeden znajomy powiedział, że to może być problem katalizatora, drugi, że to również może być spowodowane awaria systemu wtrysku.

Nie rozumiem dlaczego kontrolka zapala się dopiero wtedy gdy samochód osiąga wysokie obroty silnika. Jeśli na 2' dodam trochę gazu, na liczniku będę miał już jakieś 70km/h, to wtedy kontrolka zapala się automatycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Zapytałem znajomych o tą usterkę i mi podali kilka opcji.. może to być spowodowane od:

-wtryskiwaczy,

-przepływomierza,

-zaworu EGR

lub.. od katalizatora.

 

Co Wy o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem znajomych o tą usterkę i mi podali kilka opcji.. może to być spowodowane od:

-wtryskiwaczy,

-przepływomierza,

-zaworu EGR

lub.. od katalizatora.

Co Wy o tym sądzicie?

Przyczynami można sypać jak z rękawa.

Sądzimy że znajomi próbują wróżyć,więc jeżeli będziesz opierał się na ich domysłach to szykuj gruby portfel na wymianę kolejnych podzespołów.

Skoro check świeci to awaria jakaś jest,więc porządny mechanik z odpowiednim sprzętem i usterkę trzeba sczytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie czarna magia..

A ja Cię zachęcam jednak do ponownego spokojnego przeczytania tego tematu odnośnie odczytywania błędów. To jest jedna z prostszych rzeczy do zrobienia. Jak masz jakąkolwiek wątpliwość, czy czegoś nie zrozumiesz napisz, nikt tutaj z kluczami czy miernikiem w ręku się nie urodził. Mi też początkowo wiele rzeczy wydawało się trudne, a teraz się z tego śmieję. To nie jest forum tylko dla zawodowych mechaników, nie wiesz czegoś, nie rozumiesz? Pytaj.

Umiejętność samemu odczytania kodów to naprawdę fajna sprawa. Ja uniknąłem już próby naciągnięcia mnie przed elektryka, który poprawnie odczytał błędy ale chciał mi wymienić cały czujnik, a wystarczyło docisnąć wtyczkę. Poza tym samo podpięcie pod komputer już coś kosztuje, a tak robisz to sobie sam.

Jeżeli jednak nie chcesz spróbować to w Twoim przypadku równie dobrze możesz zacząć jeździć po mechanikach, tracić czas i kasę aż przypadkiem wymienią coś, co było przyczyną.

Konkretny błąd daje dużo większe szanse na szukanie we właściwym kierunku, w przeciwnym przypadku otrzymasz tylko porady na temat teoretycznych przyczyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności