Skocz do zawartości

Proszę o podpowiedź i poradę


Gość Eg01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem opel24 i dwuletnim właścicielem opla astry 2.0 DTL 1998 r. Przez dwa lata sprawowała się bez zarzutu, aż do wczoraj. Ni z tego, ni z owego nie odpala. Rozrusznik kręci, żadna kontrola się nie pali, która wskazywałaby na jakikolwiek błąd czy usterkę. Poprostu zachowuje się tak jakby nie podawało paliwa. Jak wspomniałem do tej pory nie było poważniejszych problemów. Od pewnego czasu jednak odnoszę wrażenie, że coś dziwnego dzieje się również elektryką. Bywały przypadki, że włączeniu kierunkowskazu zapalała się i mrugała żarówka w środku w samochodzie. Często przepalały się żarówki w odpowiedzialne za krótkie światła. I ostatnio po całkowitym wyłączeniu wycieraczek, same przeskoczyły na szybki poziom i tak trwały ok. poł minuty. Po włączeniu kierunku wszystko się uspokoiło. Kilka razy również źle wskazywała kontrolka paliwa, np. zero przy połowie zbiornika oleju. Wczoraj wogóle przestała palić. I teraz proszę o podpowiedź czy może to być spowodowane tym, ze siadła pompa paliwowa, przy czym zaznaczam, że żadna nowa kontrola się nie świeci, która wskazywałaby na jakąkolwiek awarię i nic wcześniej się nie działo. Silnik pracował równo, bez problemów. Zdarzały się przypadki (chyba dwa razy), ze auto traciło moc ale po wymianie filtra powietrza wracało do normy. Czy może to tez mieć związek z elektryką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Bezpieczniki w porządku. Jutro bedzie podpinany pod komputer i mam nadzieję, że to nie pompa. Po psiknięciu plaka załapuje ale gaśnie za moment. Dodam jeszcze, ze usterki związane ze światełkiem w środku zostały usunięte poprzez.... wyjęcie żaróweczek. Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na elektronikę. Ale wtedy tylko to było lekarstwem. Wogóle jest to wersja astra sportiv. Delikatnie również napomknę, ze właścicielem opla jest.... kobieta:). Tym bardziej proszę o porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowym użytkownikiem opel24 i dwuletnim właścicielem opla astry 2.0 DTL 1998 r

Delikatnie również napomknę, ze właścicielem opla jest.... kobieta:)

mowisz o tej samej osobie? :)

byloby latwiej gdyby profil byl uzupelniony

 

Dodam jeszcze, ze usterki związane ze światełkiem w środku zostały usunięte poprzez.... wyjęcie żaróweczek

najwyzej komp pokaze ze zarowka spalona.

Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na elektronikę

nie, nic poza informacja ze zarowka spalona

 

Bezpieczniki w porządku. Jutro bedzie podpinany pod komputer i mam nadzieję, że to nie pompa. Po psiknięciu plaka załapuje ale gaśnie za moment.

rozumiem ze na plaka zalapie ale jak sie przestanie plaka podawac to gasnie? jesli tak to sugeruje ze silnik nie dostaje paliwa, co moze sugerowac pompe, niestety. ale nie koniecznie - moze byc przekaznik, albo cos innego, jakis czujnik np...

Jutro bedzie podpinany pod komputer

daj znac co wyszlo

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Na początek - tak to ta sama osoba, czyli ... ja. Wczoraj astra została podpieta pod komputer i wyszło.... wadliwy sterownik pompy wtryskowej. Nie wiem czy dobrze zapamietałam, ale cos takiego:) Autko zostało w warsztacie i pozostaje mi modlić sie żeby było to tylko to. Bo wymiana samego sterownika to tez niemały koszt.

Dzieki i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zostac oskubanym przez mechanika,polecam lekture na forum o pompie paliwa i jego sterowniku a w szczegolnosci ten temat http://forum.opel24.com/tranzystor-vp44-vt27801.htm

a nuz to to...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... Bardzo dziękuję za pomoc, tyle ze dla mnie jest to powiedzmy delikatnie - czarna magia. A wszystko z prostej przyczyny... . Pozostaje mi mieć nadzieję, ze mój mechanik tez człowiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest to powiedzmy delikatnie - czarna magia.

ty to wiesz ale mechanik juz nie...

przeczytasz, zagadasz mechanika o to (jakis szczegolik rzucisz w rozmowie) i bedzie inaczej cie traktowal...

a i jeszzce jedno jak nie znasz mechanika to bierz rachunki :?: a jakby cos wysylal gdzies do naprawy to pros o pokazanie rachunkow...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności