Skocz do zawartości

opel corsa c 1.7 dti 55 kw dziwne zachowanie na zimnym


Gość wyspa17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę kolegów o poradę, mianowicie przy zimnym (tylko i wyłącznie) silniku mam dziwne objawy tzn, przy przekraczaniu 2000 obrotów silnik zaczyna zgrzytać?? nie wiem jak to nazwać znalazłem link na you tube

, dzwięk podobny. Jak silnik się rozgrzeje wszystko cichnie jeżdżę z tym rok i nie wiem co robić, różni mechanicy stawiają różne diagnozy czyli nie wiedzą co to jest.

Proszę was o poradę jako użytkowników.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/przerywanie-corsa-17di-vt40658.htm poczytaj mam to samo ale nikt niewie co to jest naprawde.Mysle że cos zaciera sie w pompie wtryskowej może jakis przestawiacz kąta wtrysku ,może ten główny zawór SPV.Ostatnio dolałem do paliwa troche mixolu.Jest lepiej na rozgrzanym silniku juz tego niema.Słychac jeszcze tylko na zimny.A czy uciebie wystepuje jeszcze spadek obrotów bo na tym filmiku zuważyłem umnie też taki spadek obrotów był jak przekroczyłem 22000br/min.Jak wymieniłem ten zawór SPV to już tego spadku niemam ale dzwiek pozostał.Co prawda na używany bo nowy cholernie drogi a niema pewnosci czy to jest to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/przerywanie-corsa-17di-vt40658.htm poczytaj mam to samo ale nikt niewie co to jest naprawde.Mysle że cos zaciera sie w pompie wtryskowej może jakis przestawiacz kąta wtrysku ,może ten główny zawór SPV.Ostatnio dolałem do paliwa troche mixolu.Jest lepiej na rozgrzanym silniku juz tego niema.Słychac jeszcze tylko na zimny.A czy uciebie wystepuje jeszcze spadek obrotów bo na tym filmiku zuważyłem umnie też taki spadek obrotów był jak przekroczyłem 22000br/min.Jak wymieniłem ten zawór SPV to już tego spadku niemam ale dzwiek pozostał.Co prawda na używany bo nowy cholernie drogi a niema pewnosci czy to jest to.

Witam,

Spadku mocy nie zauwazyłem żadnego ani na zimnym ani na ciepłym silniku.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

tak jak kolega napisał takie dźwięki wydaje nierozgrzana turbosprężarka

 

mam ten sam problem w tym silniku y17dt w oplu meriva i tez nie wiem czy to jest normalne czy trzeba cos z tym robic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności