Skocz do zawartości

Bicie kół


Gość piotr.krol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem, że ten temat był wałkowany milion razy ale mój przypadek jest wyjatkowy...

 

Podczas jazdy zazwyczaj od ok. 100km/h do ok. 130km/h trzęsie kierownicą a następnie wraz ze wzrostem prędkości czuć bicie na tylnych kołach, wibracje czuć także na pedałach i fotelu... Ogolnie chodzi o to, że jak pojade na wyważenie kół to jak ręką odjoł.... nie czuć dosłownie nic, samochód płynie, pare dni jazdy i znowu to samo, raz słabiej raz mocniej, kolejne wyważenie i jest ok, pare dni i znowu to samo, ostanio wymieniłem klocki i tarcze, wyczyściłem bardzo dokładnie lewą i prawą piaste i odziwo po założeniu kół spokój, bardzo minimalne bicie ledwo wyczówalne (mimo, że bicie występowało przed zmianą klocków, tarcz i nie były wyważone) myslałem, że o przez krzywe tarcze, pare dni jazdy i znowu to samo...

 

Opony nowe - Barum Bravuris 2 (195/50/R15), alufelgi prościutkie, na każdej feldze pierścienie cenrujące, drążki kierownicze są nowe, w zawieszeniu brak luzów, koła wyważałem 4 razy i za każdym razem w innym zakładzie i każdy twierdzi że opony i felgi są ok.

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać problem bicia kół i o co utaj chodzi :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność ustawiona komputerowo (parametry mieszczą sie w normach) ale i tak ściąga auto w lewo troszke, alufelgi to Enzo Cup 15" ET 35, śruby nowe odpowiednie do alusów jak i pierścienie, dobrane w zakładzie wulkanizacyjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chodzi o to, że jak pojade na wyważenie kół to jak ręką odjoł.... nie czuć dosłownie nic, samochód płynie, pare dni jazdy i znowu to samo, raz słabiej raz mocniej, kolejne wyważenie i jest ok

Teraz tak -jak jedziesz do gumiarza i wywarza koła na maszynie to wychodzi na kołach że trzeba zmieniać odważniki czy nie? bo piszesz że co parę dni jeździsz i znowu to samo-trzęsie kierownicą.

Opony nowe - Barum Bravuris 2 (195/50/R15), alufelgi prościutkie, na każdej feldze pierścienie cenrujące, drążki kierownicze są nowe, w zawieszeniu brak luzów, koła wyważałem 4 razy i za każdym razem w innym zakładzie i każdy twierdzi że opony i felgi są ok.

A pierścienie centrujące-czy dobrze dobrana średnica a felgi jakie -oryginalne do opla-chyba nie to sprawdź jeszcze jak koła dostają wibracji czy śruby się nie luzują bo może rozstaw śrub być inny i tu tkwi błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak jade do wulkanizatora to maszyna gada że koło nie wyważone i zdejmuja wszystkie odważniki i wyważają na nowo, pierścienie są takie jak powinny być, śruby się nie luzują

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak jade do wulkanizatora to maszyna gada że koło nie wyważone i zdejmuja wszystkie odważniki i wyważają na nowo, pierścienie są takie jak powinny być, śróby się nie luzują

To stawiam na opony że są ferelne, był przypadek że opony GY też miały felerną partie gdzie nierówno wycierał się bieżnik i co jakiś czas trzeba było jeździć na wyważanie opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.istnieje coś takiego jak doważanie kół.normalna maszyna do wyważania kół rozpędza koło do ok 50 km h a i z tego sa pobierane parametry do wyważenia natomiast doważenie kół polega na dobraniu ciężarków do wyższych prędkości.niestety polskie wrsztaty są słabo wyposażone i szkoda im kasy na sprzęt.byle jak byle wrtko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj coś się dzieje z kołami, nigdy tak nie było, rozpedzam się do ponad 140km/h i samochod wpada w mocne wibracje i słychać opony, kierownica ma bicie, po czym zwalniam puszczając pedał gazu i samochód zwalnia z w/w objawami aż do ich ustąpienia przy prędkości 80-90km/h, potem znowu sie rozpędzam i przy tej samej prędkości znowu to samo, koła dokręcone bo jak dojechałem do domu to sprawdziłem dla pewności

 

 

Najdziwniejsze jest to, że przd zmiana tarcz i klocków nie wyważałem kół, jak zmieniłem tarcze i klocki to przez pare dni bicia nie było... i nagle znowu sie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności