Skocz do zawartości

Przez pomyłke wlana ropa {Astra 1.8)


Gość ToWdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym posiadaczem Opla Astry 1.8 Benzyna.Poprzedni wlasciciel przez pomylke (ponoć) Wlał ropy i smaochod przy odpalaniu sie zapalala i po chwili dusi i gasnie... jak moge sobie poradzic z tym problemem dodam ze jestem zielony w tych sprawach i chcialbym sie dowiedziec czy dam rade zrobic to sam czy musze udac sie do mechanika.

 

usunięte zbędne słowo z tytułu/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zlac cala rope, przeczyscic uklad paliwowy (usunac rope z niego) i zalac benzyna

sprawdzic swiece, wymienic filtr paliwa

i miec nadzieje ze nic sie nie pokrzywilo w silniku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wlałem benzyne silnik odpalil.. Ale strasznie kopci jakby palil olej... Jutro chce wymienic uszczelke pod glowica kupilem tez preparat czyszczacy.dodam ze dym jest koloru niebieskiego.zapach jak po frytkach chce takze wymienic olej... jak to nie pomoze moglbym prosic o jakies wskazowki co kupic i wymienic ewentualnie? z gory dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro chce wymienic uszczelke pod glowica

A to po co, masz za dużo kasy ;p:beer:;) Jak już odpalił to powinno być OK, dolej benzyny do pełna i niech przepali te pozostałości ropy. Uszczelkę pod głowicą i inne duperele zawsze zdążysz zmienić. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dobrze ale chodzi o to ze ten dym jest przerazajacy bo w silniku nic nie stuka i odpala za pierwszym razem... wyczytalem gdzies ze po tej ropie musze wymienic wszystkie filtry uszczelki jakies przewody czyscic wiec pytam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie filtry

Jakie wszystkie :) No chyba tylko filtr paliwa. Ja rozumie, że dymienie może być stresujące, ale poczekaj jeszcze trochę. Tak ze dwa dni, jeśli dalej będzie dymić i co tam jeszcze, to wtedy pomyślimy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ci odpalił to zostaw to w spokoju,pomalutku dojdzie silnik do siebie,przepali ropę i będzie ok.Poprzednik już ci pisał abyś nic więcej nie grzebał chyba że masz pieniądze na pozbyciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem filtr paliwa, świece i wtryskiwacz(nie wiem czemu padł) po zalaniu 15l ropy do c16nz

zalałem pod korek v povera i jeździłem. dymił dosyć długo ale po następnym tankowaniu( przy połowie rezerwy przestał, jeździ do teraz i nic mu nie ma ;) w mim przypadku bylo to w c16nz wiec konstrukcja silnika jak u ciebie :) nic oplowi nie bedzie

 

nie przejmuj się ze dymi :) przecież teraz w baku masz mix :)

u mnie po depnięciu gazu z ropa w baku chmura tez była duża i gęsta :) nie wiem jak śmierdziała bo wydech mam z tylu auta a raczej nie chodzę wąchać spalin :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze dymi to normalne, jesli jest jeszcze troche ropy w benzynie - Trzeba albo spuscic ta mieszanke z baku i zalac benzyna - albo rozczienczac coraz bardziej benzyna ,az wypali wszystko i przestanie dymic...

Mialem kiedys taka mieszanke co ktos zrobil jak zalal odwrotnie - ok 10 l benzyny na ok 50 ropy...

Probowalem kiedys uzyc tej mieszanki do starego silnika dwusowowego - ciezko bylo zapallic - ale po odpaleniu na czystej benzynie chodzil juz na tej mieszance - dymilo........ ale silnik benzynowy chodzil jak dieselek - chyba poprawil sie moment obrotowy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności