Skocz do zawartości

2 problemy z Astra III 1,7CDTI


Gość rafcioa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie ;) mam oto takie 2 problemy

 

Sprawa 1

Podczas gdy samochód nie stoi w garażu i na dworze panuje rosa (ewent. jest po deszczu i ziemia paruje lub gdy jest duża wilgotność) to przeważnie (choć nie zawsze) rano przy wyjeździe do pracy mam problem z odpaleniem.

Nie gaśnie ta kontrolka

 

Dołączona grafika

 

i astra nie odpala. Jednak po 3-5 próbach odpala bez problemu i problem ginie. Mogę już później cały dzień jeździć spokojnie.

Zimą przy mrozie, jak i w "ciepłe" noce w innych porach wszytsko jest w porządku. Również wszystko było ok gdy samochód załapał się na słoneczne promienie latem. Specjalnie w wolny dzień we wrześniu zrobiłem oto taki test - rano wsiadłem przekręciłem nie zgasła wspomniana ikona i nie odpalił. Wróciłem po około 2-3 godz gdy samochód "dopadło" słońce i wówczas zapalił bez problemu.

Co jest nie tak ??

W czym tkwi problem i jak go rozwiązać??

 

Sprawa 2

od pewnego czasu (od mniej więcej połowy września) zaparował mi wewnątrz przedni reflektor. Wygląda on tak, że od dołu do mniej więcej połowy reflektora ma na szybie skroploną wodę.

Dodam tylko że w połowie września pokonywałem trasę +_300km i w większości w czasie ulewnego deszczu (ale czy od tego momentu paruje czy zaczął później niestety nie zwróciłem uwagi)

 

Czy miał ktoś podobny problem, co może być przyczyną (reflektor nie ma żadnego pęknięcia)?

Jak rozwiązać problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpalania to moze przekaznik swiec zarowych lub same swiece? Co do reflektora to najprosciej jak mozna, rozkrecic powycierac i poskładac dokładnie. jesli nie pomoze to moze ujawi jakis defekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu (od mniej więcej połowy września) zaparował mi wewnątrz przedni reflektor

wymieniales zarowke? moze zle zalozony jest kapturek i woda sie zbiera...

Nie gaśnie ta kontrolka

to nie pozostaje ci nic innego jak zczytac bledy... (jak? poszukaj na forum - albo gaz-hamulec albo zworka)

wyglada na jakis problem z elektryka... kontrolka nie mruga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golden2912, opel opisywal wszystkie przypadki...

ja tak mam z tylnymi swiatlami, poki to nie jest duze i znika po przejechaniu parunastu kilometrow nie martwie za bardzo...

klosze nie sa hermetycznie zamkniete wiec maja prawo czasem przyparowac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci cały czas. Po przekręceniu kluczyka świeci się i nie gaśnie (ale nie mruga) a samochód nie pali. Po zazwyczaj 3 próbach odpalenia (jak by to było przysłowiowe do 3 razy sztuka ;) ) gaśnie i samochód zapala bez problemu.

Im bardziej deszczowo i wilgotno na dworze tym ten problem częstszy.

Latem przy słonecznych dniach nie występował.

 

Tak jak by to było spowodowane tym że gdzieś ta wilgoć z powietrza się dostaje i to przez to nie pali (ale to mogą być tylko moje podejrzenia - w cale nie słuszne ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności