Skocz do zawartości

abs astra g


Gość faster_dan

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z abs i z poruszaniem sie po tym serwisie. wiem ze mam problem z piasta prawego przedniego kola.tylko przed wymiana chce sprawdzic czy to napewno ona jest uszkodzona czy moze przewody.jak to sprawdzic. sprawa bardzo pilna :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali sie kontrolka abs. kolega gdzies to podlaczal i wyszlo ze blad prawego przedniego czujnika albo wiazki tego czujnika. ja sie zabardzo na tym nieznam. wczoraj wieczorem wyjalem ta piaste sprawdzilem przewody w nadkolu. przewod jest ok a przed samym czujnikiem niestwierdzilem zadnych uszkodzen. i tak sobie pomyslalem ze to moze gdzies jest probem na przewodzie od centrali abs do tej wtyczki w nadkolu

 

dodano

 

na 90% wiem ze pewnie bede musial wymienic piaste ale przed tym sporym wydatkiem chcialbym sie upewnic czy to napewno. mam jeszcze takie pytanie czy po naprawie

trzeba wykasowac blad czy kontrolka sama zgasnie jezeli jest wszystko ok. po zlozeniu tego do kupy podczas chamowania abs

niezadzialal no i oczywiscie kontrolka pali sie nadal

 

 

dodano

 

i mam jeszcze takei pytanie.

jezeli bym podlaczyl nowa piaste tylko przewodem a faktycznie jesj nie zakladajac to czy kontrolka zgasne sama czy trzeba przejechac jakis dystans , ostro zachamowac??? pytam bo byc moze bede mial nowa piaste zeby tak to sprawdzic ale czy jest sens??

 

scaliłem posty/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze pod podpieciu powinna zgasnac kontrolka absu, choc w pamieci bedzie jeszcze przez jakis czas blad. oczywiscie najlepiej byloby podpiac pod komp, skasowac bledy i sprawdzic czy sie pojawia ponownie...

jak dasz rade to podepnij piaste zanim ja zamontujesz zeby sprawdzic czy kontrolka zgasnie

z tego co czytalem na forum to zazwyczaj albo problem jest piasta albo z kostka/zlaczka, nie slyszalem o przypadku ze gdzies "glebiej" kabel padl. ale oczywiscie wszystko mozliwe, zwlaszcza jak w okolicy sporo kun :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nieudalo mi sie skabinowac piasty do sprawdzenia. wieczorem przestrzele caly przewod od piasty do centralki abs.mam nadzieje ze jakos dojde ktory to i niczego niezepsuje.jezeli bedzie wszystko oki to pozostaje kupic piaste. niestety niemam zabardzo mozliwosci podlaczyc sie pod kompa wiec bede musial jechac do ajkiegos elektryka ktory to zrobi.mam jeszcze tylko jedno pytanie co do tej centralki abs-u. wydaje mi sie ze jest pod puszkami z bezpiecznikami i przekaznikami. wiec zeby jakos sie tam podpiac musze to wszystko zdjac. chyba ze sie myle.jesli tak to prosze o mala podpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu nowej piasty czy wymianie czujnika kontrolka nie będzie się zapalała ale błąd zostanie przy jakiejś okazji trzeba go skasować,a może u ciebie czujnik nie występuje razem z piastą tylko osobno bo są wersje gdzie wymienia się sam czujnik,to jest częsta awaria w astrze G.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności