Skocz do zawartości

Astra II Kombi 1999r 1.7 TD 68KM duże Spalanie!


Gość WiewioR_2oo6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem

Jestem posiadaczem w/w w opisie samochodu od około 3 tygodni...

Przyjechał do mnie z Belgi - 2 tys km. zarejestrowałem,ubezpieczyłem, wymieniłem olej na Castrol półsyntetyk 10w40, przebieg mam 196tys , wymieniłem termostat, ale do rzeczy... Myślałem Diesel, to trochę Mniej pali niż mój poprzedni samochód Nissan almera 1.4 benzynka, ale i tu jest Psikus, dlaczego mi to auto Pali prawie 10L na 100km!

Miałem prawie pełny zrbiornik, na ostatniej kresce, spada mi na przedostatnią na górze i mam zrobione maksymalnie 120km, a juz prawie dycha poszła... Co to moze byc?

Przecież to się w głowie nie mieści, za każdym razem gdy go odpalam no normalnie widze jak ta strzałka spada niżej... :D zbiornik jest chyba szczelny bo pod samochodem jest sucho... Dzięki za ewentualną pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiewioR_2oo6, najpierw opisz jaki masz styla jazdy, (jazdy na krotkich trasach w miescie spokojnie wezmie ponad 10l/100km) bo z tego co widze ze przejechales ok pol baku na 3 tygodnie to bardzo malo... 2 - jak z grzaniem silnika (dogrzewa sie? moze termostat), 3 - zatankuj do pelna, wyjedz zbiornik, zatankuj do pelna i wtedy oblicz spalanie, wskaznikiem sie nie sugeruj... 4 - check engine ssprawny, zapala sie? jakies bledy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styl jazdy... mieszany, aczkolwiek więcej po mieście. nie nie, żle zrozumialeś, 20l zatankowalem 3dni temu a naprawdę dużo nie jeżdzę i zostało mi z tego moze z 8-9 i zrobione mam tylko "93km" to niektóra benzyna tyle nie pali co ten diesel..

a co do Mojej jazdy to jest spokojna, max do 2tys obrotów moze 2100, a temperature normalnie trzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opieranie się na wzrokowym śledzeniu [ tak zrozumiałem ] wskażnika paliwa gdy spada on poniżej połowy na cyferblacie jest bardzo błędne , od połowy leci bardzo szybko , to tak jakby sugerować się wskażnikiem kiedy mamy zalany bak po korek , u mnie czasami trzeba zrobić 150km zanim wskażnik cokolwiek drgnie , ale z drugiej strony jak bak jest zapowietrzony to okazuje się że tak naprawde weszłoby jeszcze spokojnie 5-7 litrów i może tak jest u ciebie i dlatego szybko wskaznik opada na przedostatnią kreskę .

generalnie trzeba cierpliwości i zalać zbiornik aż paliwo będzie wręcz pokazywało we wlewie i wtedy wyjezdzić zalać ponownie i policzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności