Skocz do zawartości

Astra III a instalacja LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam Oplowiczów, byłem w serwisie Opla w sprawie ewentualnego montażu BRC S F, w trakcie rozmowy wynikło że nie polecają montażu LPG do silników 1.6 twinport, wypala gniazda zaworów, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy montował ktoś instalację LPG do Astry III (1,6 z 2005 roku).

Warto? Spradza się?

 

mam instalacje lpg (astra III, 1.4, sekwencja) przejechalem okolo 14000 chodzi jak żyleta, :) nic jeszcze nie wymieniałem (odpukać puk puk ) polecam pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

mam instalacje lpg (astra III, 1.4, sekwencja) przejechalem okolo 14000 chodzi jak żyleta, :?: nic jeszcze nie wymieniałem (odpukać puk puk ) polecam pozdrawiam

 

Można wiedzieć jaka to instalacja i gdzie ją zakładałeś? W naszych okolicach dobrą opinię ma zakład W Krośnie koło lotniska. Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem jak Twoje, tzn Astra III + LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Witam

Pytanie mam co do instalacji lpg do astry h czyli 3 z 2006 roku i mam troche wiecej niż 40000km. Zostanawiam sie nad najnowszym modelem czyli stella obd. Gazownik jest specjalistą i twierdzi że bedzie dobrze ale w necie wlasnie slyszalem tez o tych gniazdach zaworowych, żę sie wypalają. Czy ktos zrobił wiecej niż 30000km? bo na początku może sie to zachowywać ok ale takie rzeczy podono wychodzą pózniej.

 

Jest ktoś może bardziej doświadczony i doradzi cos? Może wymyślono już sposób żeby nie trzeba było remontować silnika.

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Powiem tak: np. silniki 1,6 16V mają spore obciążenie cieplne głowicy przy relatywnie małych kanałach wodnych. Jak szwagroskiemu poszła po 60 tys. km głowica w 1,6 od "miśka" Lancera (silnik bodaj 4G96 - jeśli dobrze pomnę) nie było czego zbierać. Popękało promieniście przy gniazdach i było pozamiatane. Mechanik, który rozbierał "miśka" (specjalizacja-Opel), a byłem swoją Astrą ostrzegał, że może być to samo i u mnie. Ponieważ robię średnio do 20 tys rocznie doszedłem do wniosku, że nie podejmuję ryzyka.

Z gazem jak z kobietami: jedni wolą blondynki inni brunetki, a wszyscy mają rację :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja przymierzylem sie do wloskiej BRC + smarowanie flash lube

po 700km uzytkowania na razie wrazenia super

spalanie w trasie 8l lpg, spadek mocy niewyczuwalny

 

rano przelacza na lpg po jakis 2 km (podobno jest ustawiony na 40stopni), tak wiec na benzynce tez codziennie troszke pojezdzi

 

samo przelaczanie niewyczuwalne, nie trzeba gazowac - bowiem przelaczenie nie zalezy od obrotow.

 

flash lube - drogi bajer, zuzywa sie go okolo litra na 8-10tys km - czy pomaga - nie wiem, psychicznie na pewno :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.Posiadam Astre H 2004 r. 1.4 benz. 90 KM przebieg ok 133.000 km.Sprowadzona 06.2014 r.Mam kilka drobnych problemików,które pojawiały się po założeniu (09.2014) inst.gaz.sekwencja wiadomo.Problemy zaczęły wyłazić stopniowo przed zagazowaniem było wszystko OK.Moim zdaniem coś jest niedograne z komputerem LPG a resztą auta,że zakłóca prace innych podzespołów.Oceńcie sami może ktoś coś pomoże.Będzie ciekawie.

 

* wyświetla i znika komunikat -pozycja chłodziwa płyn sprawdzany milion razy i jest stan

 

* pokrętło głośności radia jak kręciłeś wyświetlało poziom siły głosu np.volume +12 zniknęło ale regulacja działa

 

* przycisk BC trzymało się ok 5 sek. było pik i wyskakiwały różne informacje na wyświetlaczu teraz nie reaguje nawet godzina przytrzymania nie pomaga

 

* elektr.szyby przód naciśniesz raz i szyba np.opuszcza się bez przerwy do końca teraz trzeba trzymać do samego końca opuszczania

 

* zamykam auto z pilota wszystko zamknięte z wyjątkiem drzwi lewe tylne pozostają otwarte

 

* w/w drzwi otwieram i nie zapala się mi podświetlenie w kabinie reszta drzwi OK

 

* i wisienka na torcie wyświetlacz pokazuje,że radio gra RDS pokazuje np.ZET,RMF ale cisza w kabinie zmieniam na CD dalej cisza i UWAGA otwieram w/w magiczne drzwi i wszystko gra pojawia się dźwięk

 

Przyżekam,że to wszystko pisałem na tzeźwo i w pełni władz umysłowych.Jeżeli potrzeba więcej informacji to proszę pytać doślemy :spoko: z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności