Skocz do zawartości

[1.9 cdti, 150KM] silnik nie grzeje się


Gość maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek670

chyba że troszkę wcisnąłem gaz ale po chwili znowu temp spadała (w samochodzie ciepło),

A ile wskazywała temperaturę po dociśnięciu gazu i na ile spadała? U mnie temperatura na postoju waha się około 5 stopni lub jak mniej go piłuje po rozgrzaniu-85-90* w obecnych warunkach łapie temperaturę po około 7-10km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hmm... to ja mam troche inaczej... jak stoje w korkach (generalnie ledwo jade) to pomimo ze jest cieplo, wskazowka lezy jak lezala przy odpaleniu silnika

 

dopiero jak wjade na trase to jest tak 80-85 stopni, nigdy nie bylo 90, biorac pod uwage pogoda itp, to normalne?

 

mialem diesela poprzednio (2.2 dCi) i w taka zime normalnie sie zagrzewal,

 

jesli juz to stawialbym na termostat, tylko pytanie czemu jak go ostro pocisne, temperatura nie szybuje w gore?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

dopiero jak wjade na trase to jest tak 80-85 stopni, nigdy nie bylo 90

tylko pytanie czemu jak go ostro pocisne, temperatura nie szybuje w gore?

Chodzi o to czemu nie idzie do 90* albo wyżej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz to, w te ostre mrozy nie zagrzalem go nawet do 90 stopni, nigdy, fakt nie pokonywalem dlugich odleglosci

 

zastanawiam sie czy to normalne, poza tym jak go troche pogonie i stane w korkach, temperatura znowu spada do 80 > x

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

otoz to, w te ostre mrozy nie zagrzalem go nawet do 90 stopni, nigdy, fakt nie pokonywalem dlugich odleglosci

 

zastanawiam sie czy to normalne, poza tym jak go troche pogonie i stane w korkach, temperatura znowu spada do 80 > x

Jak jechałem trasą przy -12 temperatura dochodziła do 86* i tak się trzymał,natomiast jak jadę w korku to temperatura spada do 80* (odczyt przy -12*).

hmm... to ja mam troche inaczej... jak stoje w korkach (generalnie ledwo jade) to pomimo ze jest cieplo, wskazowka lezy jak lezala przy odpaleniu silnika

W ten sposób jak jadę (wlokę się) a też tak jechałem bo korki niesamowite to po 15 km doszła mi wskazówka do 77*.(-15)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ale tobie ta wskazoweczka caly czas idzie w gore a u mnie jak wiatrak przemyslowy

 

na test mode widzialem dokladne odczyty, wczoraj bylo luzno, jechalem do domku, mam 30 km

 

na trasie temp doszla do 80 C i w sumie bylo git, ale wpakowalem sie w korek temperatura spadla znowu do 73 stopni, ruszylem, znowu wskoczyla na 77, ale jakbym stal dlugo w korku, znowu spadla by do ponizej 70 C

 

u kumpla w fokusie w ogole wskazowka nie wychodzi powyzej 70 C, pomimo ze w samochodzie cieplo i jedzie do plocka, nic, zero, null, byl w seriwisie wymienili termostat i czujnik.... dalej nic :beer:

 

wiec jak rozumiem NIE MA sie co przejmowac, prawda?

 

ps. jakbym kupil to signum z 2.8T to bylby samochod idealny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalem ostatnio pod szpitalem na wlaczonym silniku - temp na testmode spadla do 60 i trzymala sie

w normalnej jezdzie teraz do ok 80 dojdzie, chyba ze pocisne to troche wiecej

mam tak od poczatku, wiec chyba to nie termostat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Widzisz, ale tobie ta wskazoweczka caly czas idzie w gore a u mnie jak wiatrak przemyslowy

Wracałem dziś z Częstochowy to jak jest rozgrzany i cisnę mam wskaźnik na 85-86 a jak stoję w korku to mam 82-84* .Odczyt przy -7*.

A jak w lecie? nie jest odwrotnie? nie przegrzewa sie? plynem chlodniczym nie rzyga?

Nie przegrzewa się. Dochodziło mi do 92 i dalej nie poszła. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności