Skocz do zawartości

Cieknące paliwo Corsa 2001 r 1.7 DTI


Gość nowyjan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem tydzień temu opla corsę z 2001 roku z silnikiem 1.7 DTI 75 km, i od razu bardzo miła niespodzianka w postaci wycieku paliwa (prawdopodobnie z pompy ?) byłem z tym u mechanika bo oprócz plam pod silnikiem jest pod podwoziem mokro do samego baku, myślałem że to przewód czy bak ale wszystko szczelne, mechanik stwierdził że "pompa paliwa/wtryskowa się poci" - ale mi to na pocenie nie wygląda bo gdzie nie stanę to jest plama po moim aucie. Auto normalnie odpala na zimnym czy gorącym silniku, jak na ten silnik to wydaje mi się że moc też jest raczej adekwatna do jego możliwości, przy wyższych obrotach powiedzmy od 2,5 k wzwyż jak mocno "depnę" to jest moment jakby dławienia, no i chyba maksymalna osiągnięta prędkość 140 km /h jest za mała dalej nie chcę iść. Co jest ? czy toi pierwsze objawy padnięcia pompy wtryskowej ? lada chwila zgaśnie na amen ? czy to kwestia jakiś uszczelek ?

 

z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zawór TCV koszt koło 500 złotych.

Z wymianą wbrew pozorom jest problem.

Tylko na kanale, po zdjęciu sterownika i podstawy (troszke więcej miejsca) grzebanie w ciemno, mało miejsca i zero dojścia. Uważaj żeby Ci się auto nie zapaliło!, ropa cieknąc po wiązce może skapywać na rurę wydechową idącą pod silnikiem.

Poczytaj o zaorze TCV również na forum mazdy (też dużo tam o tym p;iszą).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie

 

tydzień temu auto przeszło duży remont, wymienione zostały:

rozrząd+rolki, uszczelka głowicy (wraz z innymi uszczelkami wymienianymi przy okazji napraw głowicy), szlifowana głowica + poprawiane zawory, zostały wymienione wszystkie chyba możliwe filtry i płyny w aucie, profilaktycznie została zregenerowana turbina (oczywiście spartaczona i do poprawki - wyje gwiżdże i metalicznie ociera ...), wymieniłem pompę wodną, wszystkie świece.

 

Wspomniany na początku tematu problem nie został rozwiązany bo auto od jesieni ciągle było rozbierane i skłądane oraz próbowałem je sprzedać więc na zawór czasu nie było (teraz to nie kapie tylko leje sie paliwo jak z kranu) zresztą nie wiadomo czy to zawór bo magiczni mechanicy mają tysiące teorii (widać jak wół że leje zawór ale co tam).

 

jest też coraz większy problem z przyspieszaniem i szarpaniem (może i pompa) ale przy okazji wielu lektur mój typ to m.in. przepływomierz ale oczywiście na żadnym magicznym komputerze w diagnostykach nie wyskoczył ANI JEDEN BŁĄD.

 

ręce opadają, ani jeździć, ani go sprzedać, ani pchać kolejne tysiące w wymienię wszystkiego, zastanawiam się czy nie najlepszym rozwiązaniem byłoby rozebranie go na części pierwsze i sprzedawanie wszystkiego na osobnych aukcjach allegro.

 

wydałem 3000 zł na naprawy itd a zrobiłem nim z 1000 km, a najlepsze jest to że nie ma w okolicy mechanik który zrobi to konkretnie tylko WYMIENIAJĄ wszystko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz kolego nie prosciej byloby podjechac gdzies na kanal ,nie wiem ,kolega moze jakis ma taki garaż ,we dwoch najlepiej,jeden niech odpali auto ,drugi niech wejdzie i obserwuje spód ,najpierw wytrzec tam gdzie mokro od paliwa,moze poprostu powrót paliwa jest walnięty,piszesz ze leci jak z kranu,wyciek powinno być widać bez problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam , dołącze się do tematu.maiłem ten sam wyciek nie wiadomo skąd,prawdopodobnie z okolic pompy. okazało się ze paliwo wyciekało przez pękniętą plastikową obudowę wsuwek na wspomnianym wcześniej zaworze na pompie(koszt z wymianą 700-800zł). myślę że masz ten sam problem...powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rowniez wyciek paliwa, po przegladzie w serwisie opla stwierdzili ze pompa wtryskowa jest nieszczelna, dzwonilem juz do Boscha i pytalem o uszczelnianie, calkowity koszt z robocizna to ok 500zl, wiec podjade tam za jakis czas, bo najpierw musze pilniejsza rzecz wymienic - pompe wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Ja mam rowniez wyciek paliwa, po przegladzie w serwisie opla stwierdzili ze pompa wtryskowa jest nieszczelna, dzwonilem juz do Boscha i pytalem o uszczelnianie, calkowity koszt z robocizna to ok 500zl, wiec podjade tam za jakis czas, bo najpierw musze pilniejsza rzecz wymienic - pompe wody.

W jakim silniku? Uzupełnij profil.

W 1.7 DTI jest pompa Denso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyciek ropy i masz wszystko zalane to się czysci cały samochód od spodu z wycieku , powiedz to swoim mechanikom.

Nastepnie sie zapala i obserwuje ... i masz wtedy rozwaiazanie problemu. Ja u siebie miałem to samo, przyczyna zawór TCV kata wtrysku koszt 450zł , wymiana 200zł z regulacją pompy nie zapomnij o tym ! bo to tez wazne i problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności