Skocz do zawartości

Astra G, części - oryginał GM czy zamiennik.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wiosną przymierzam się do zrobienia przeglądu w swojej astrze. Do wymiany idzie olej, filtr kabinowy, filtr powietrza, filtr oleju, filtr paliwa, świece, klocki hamulcowe. Nie chcąc kupować wszystkiego na raz, postanowiłem ze będę wszystkie części kompletował sobie już zimą. Teraz pytanie, czy części GM są faktycznie lepszej jakości? Opłaca się je kupować? Oczywiście nie kupował bym tego wszystkiego w ASO tylko na allegro bo można taniej coś wyrwać ale nie zależy mi na cenie. Stawiam na jakość, jakość i jeszcze raz jakość. Jakich ewentualnie innych producentów wymienionych materiałów eksploatacyjnych polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich ewentualnie innych producentów wymienionych materiałów eksploatacyjnych polecacie?

... nie ma co szaleć ...

... olej - GM ...

... filtry Filtrona lub Knecht, Mann ...

... świece NGK ...

... do klocków i tarcz hamulcowych możesz trochę dołożyć - Lukas, Brembo ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kup GM, prawdopodobnie jest robiony przez Filtrona, w sklepie jest w tej samej cenie co filtron.

Olej lałem mobila półsyntetyka.

Świece zawsze kupowałem GM i nie miałem problemów.

Klocki i tarcze polecam ATE sprawdzone i zawsze byłem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę stwierdzić bez odkręcania czegokolwiek jaki jest typ nagrzewnicy w mojej astrze? Jest to samochód z 2007r silnik 1.6 Twinport, wersja z klimatyzacją, wyprodukowany oczywiście w Gliwicach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę stwierdzić bez odkręcania czegokolwiek jaki jest typ nagrzewnicy w mojej astrze?

Jeżeli chodzi o Behr lub Delphi to musisz wyciągnąć zaślepkę pod radiem

 

W tym temacie jest w tym miejscu CB radio http://forum.opel24.com/miejsce-montazu-cb-radio-opel-astra-g-vt12284,18.htm

 

I na tunelu powinna być nalepka z rodzajem nagrzewnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, tak teraz sobie przeglądam filtry kabinowe i natrafiłem na filtr kabinowy w wersji z węglem aktywnym w cenie 90zł za sztukę. Filtr produkcji niemieckiej firmy MANN. czy ktoś z Was może wypowiedzieć się na jego temat? Warto inwestować kasę w taki filtr? Faktycznie jest jakaś poprawa jakości powietrza w kabinie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem zwykły i w zeszłym roku założyłem z węglem aktywnym (co prawda filtrona),ale różnicy żadnej nie zauważyłem.Następny będzie zwykły. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz polecić jakiś dobry olej silnikowy? Silnik to 1.6 Twinport, przebieg przy wymianie oleju będzie już 80tys i roczne przebiegi jakie robię to coś w przedziale 20 - 30tys. Czym go zalać? Cena nie gra roli, zależy mi żeby olej był jak najlepszy i żeby mi go silnik zbytnio nie łykał. Póki co przejechałem 20tys i nie ubyło ani grama także jest dobrze. Auto dotychczas było serwisowane ale bez sensu robić przegląd w ASO skoro samochód już po gwarancji a mam swojego zaufanego mechanika który zrobi mi wszystko za parę groszy tylko muszę części zgromadzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem zwykły

... i wystarczy - częściej zmieniać i w porzo ... jak dla mnie - nie bardzo wiem co miałby wyłapywać ten węgiel ...

czy możesz polecić jakiś dobry olej silnikowy?

... skoro cena nie gra roli - mnie sie bardzo dobrze sprawował na Castrolu Magnatecu ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka gęstość oleju powinna być dla przebiegu który mam i dla rocznego przebiegu jaki pokonuję?

 

Zgadza się, cena nie gra roli ponieważ astra F, której też nie oszczędzałem na części zrobiła już u mnie ponad 300tys i odwdzięczyła się bezawaryjną pracą silnika i nigdy nie zawiodła. Co prawda teraz już więcej stoi i wiosną pójdzie na sprzedaż ale silnik ma jeszcze zdrowy czego niestety nie można powiedzieć o blacharce bo ta to poleciała ostro i rdza jest wszędzie a niektóre elementy to już po prostu gniją.

 

 

W serwisie uzyskałem właśnie informacje że samochód chodzi w tej chwili na oleju GM 5W30. Czy jest to dobry olej czy może ten castrol magnatec będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności