Skocz do zawartości

Astra G, części - oryginał GM czy zamiennik.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

samochód chodzi w tej chwili na oleju GM 5W30. Czy jest to dobry olej czy może ten castrol magnatec będzie lepszy?

... nie najgorszy - syntetyk ... porównaj ceny - wymieniałem Castrola co 20 tkm a teraz jeżdżę na GM ale wymieniam co 10 tkm ... reszta zależy od Ciebie ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że pozostać w dalszym ciągu przy syntetyku, tak? Czy przejść już na półsyntetyk? Przypominam: przebieg 80tys, roczne przebiegi rzędu 25-30tys.

 

A co powiecie o oleju mobil 1 ESP Formula oraz o castrolu EDGE Longlife 0W 30? Fakt, ceny tych olei nie są najniższe bo dochodzą do 200zł ale może warto zainwestować w nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że pozostać w dalszym ciągu przy syntetyku, tak?

... tak, tak ....

... a z wyborem marki nie będę Ci radził - swoje rzekłem ... na tych co wypisałeś nie jeździłem, więc moja opinia na nic ... może jeszcze ktoś odpowie ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Lałem już różne oleje od GMa do Mobila. Najlepiej silnik pracował mi na Texaco i teraz do niego wróciłem.

 

GM to była porażka w tym silniku - spalanie ponad 2 litry na 15 tyś. km, głośna praca silnika - Mobil lepiej (silnik ciszej pracował i ubytek był mniejszy o połowę) a Texaco ZERO ubytków. Cena Texaco ok 130 zł za 5 litrów :lol: więc jak policzyłem dolewki taniego GMa to taniej wyszedł Texaco :beer:

 

Filtry paliwowe i olejowe mam Boscha - widać różnicę w budowie (na +) w porównaniu do filtrów sygnowanych logiem GM - np. filtr paliwa jest karbowany co pozwala mu dużo skuteczniej wychwytywać zanieczyszczenia mogące uszkodzić pompę wtryskową.

 

Filtr kabinowy wymieniam i tak 2x do roku, wiec kupuję bez węgla - jakiś GMowy za 30 zł.

Filtr powietrza również GM - 25 zł.

 

P.S zastanów się czy by nie zamienić tego 5W30 na 5W40 - temperatura latem bywa bardzo upalna i 40-tka była by w sam raz.

 

P.S 2 Wrzucam jeszcze raz opis oznaczeń klas olejów silnikowych:

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1150

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1151

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1146

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nakulane 148 tyś i jeżdżę na 10W40 Texaco.

Ja nie wiem, ale coraz częściej się mówi, że producent oleju to tylko 5% sukcesu. pozostałe 95% to dobór oleju do silnika pod względem klasyfikacji (5W40, 10W40 itd.)

 

Pozostałe części kupuję zamienniki ale tych lepszych firm ze średniej półki- np. przeguby, drążki, tarcze, klocki... Nie będę kupować do 12 latka oryginalnych części, skoro dobrej firmy zamienniki ładnie mi wytrzymują i są przystępne cenowo.

 

Filtry kupuję Filtrona i to wszystkie - oleju, paliwa, powietrza, kabiny...

 

Nie narzekam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

jeżdżę na 10W40 Texaco

Dobry wybór - ten silnik znany jest z zużycia oleju - Texaco będzie brał mniej w porównaniu do innych popularnych olei.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany jest ze zużycia oleju? Przyznam że po raz pierwszy słyszę taką opinię. 1.6 owszem, brały olej o czym nawet serwis mówił ale podobno Twinporty już oleju nie brały dlatego właśnie kupiłem Twinporta. Samochód ma przejechane 78tys z czego prawie 20tys przeze mnie, w wakacje w przeciągu 2 tygodni zrobiłem nim po Polsce ponad 3tys km (4 osoby na pokładzie + bagaże), oczywiście na klimie i przez ten cały okres odkąd go mam kontroluje regularnie poziom oleju i nie łyknął ani grama. Nie ubywa nic, na bagnecie stały poziom. Także nie wiem, może mam wyjątkowe szczęście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry koledzy, może się nie znam, fachowcem przecież nie jestem, ale jak słyszę że silnik nie bierze wogóle oleju, to mnie cholera strzela. Delikatnie mówiąc: nie wierzę w to.

 

Co do mojego silnika - nie wiem jak na innych olejach, bo zawsze używałem Texaco, i spala mi w normie przewidzianej przez producenta, czasem nawet poniżej tej normy (0,7l / 1000km).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Pewnie ja też się nie znam ale co to jest za temat :spoko: O olejach :eek: Bo w tytule jest wyraźnie napisane

Cytat

''Astra G, części - oryginał GM czy zamiennik.''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności