Skocz do zawartości
szandorek

jak rozpoznać różnice w silniku 19DT a 19DTL

Rekomendowane odpowiedzi

jakie są zauważalne różnice w silniku 19dt a 19dtl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnią się mocą, ale pewnie nie o to pytałeś, a wizualnie to powiem szczerze że nie wiem.

Z1,9DTL - 101KM

Z1,9DT - 120KM

Z1,9DTJ - 120KM

Z1,9DTH - 150KM

Pierwsza literka kodu silnika to emisja spalin Z-Euro4, dwie następne cyfry oznaczają pojemność,

literka D – rodzaj paliwa, a literka T- turbodoładowanie, ostatnie literki to L-low output i H-high output.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak zgadza się różnic niema żadnych jedynie sofft jest inny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to oznacza ze po zmianie softu np. w silniku 1,9dtl - na 1,9dth zmieni sie moc bez jakichkolwiek konsekwencji z 120 na 150 hm... :?: jesli sa takie same :help:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe czy wystarczy wrzucic sterownik z mocniejszej wersji i bedzie bez problemu smigac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat--rafal_atom

szandorek napisał/a:

Czy to oznacza ze po zmianie softu np. w silniku 1,9dtl - na 1,9dth zmieni sie moc bez jakichkolwiek konsekwencji z 120 na 150 hm... jesli sa takie same

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

No nie takie same

http://forum.opel24.com/swap-silnika-19-120hp-na-19-150hp-vt45270.htm

Korpus silnika może jest ten sam lecz:

oto inne podzespoły

1-głowica

2-komputer

3-koło dwu-masowe

4-wtryski

5-świece żarowe

6-koło pasowe

7-Uszczelniacz wału korbowego

8-Koło zamachowe

9-Chłodnica silnika

10-Pompa wody

11-akumulator----Rura rozdzielacza paliwa

12-El. nastawczy, przesłony obrotowe (kolektor dolotowy)

13-Uszczelka kolektora dolotowego

14-kolektor wydechowy,Uszczelka kolektora wydechowego

15-zawór recyrkulacji spalin EGR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

silniki DTL i DT sa 8V a DTJ i DTH 16V

napewno wiadomo ze DTJ to silnik DTH ze slabszym oprogramowaniem) brakowalo silnikow 120KM a mieli zapas 150KM)

wiele tez osob twierdzi ze DTL i DT to ten sam silnik tylko inne sterowanie i ze wystarczy wgrac nowe oprogramowanie by miec ze 100KM 120KM, ale i 120KM mozn apodkrecic (wirusik) na ok 150KM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kicaj, jesli mozna zapytac to twoja zafirka ile ma koni na obecna chwile bo widze ze siedzisz w tych softach po uszy ciekawy jestem czy w mojej astrze 1.3 da sie cos wydusic softem hm...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja ma chyba 150, bo nie sprawdzalem czy w realu pokrywa sie z papierami. a to ze cos tam wiem to z tego ze czytam :spoko: chocby to forum :beer: firmy tuningowe oferuja z silnika 1.3CDTI 90KM 20KM wiecej i 40Nm wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja ma chyba 150, bo nie sprawdzalem czy w realu pokrywa sie z papierami. a to ze cos tam wiem to z tego ze czytam :spoko: chocby to forum :beer: firmy tuningowe oferuja z silnika 1.3CDTI 90KM 20KM wiecej i 40Nm wiecej...

tak ta masz racje ale usluga kosztuje w granicach 800 - 1200 zeta z ingerecja w komputer wlutowuja uklad scalony :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rafal_atom, poczytaj, popytaj...

sa 2 metody zmiana mapy albo box zmieniajacy sygnaly...

w drugim przypadku nie ma ingerencji, wpierwszym moze byc ale nie zawsze, np w zafirach B mlodszych da sie to zrobic przez obd2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi