Skocz do zawartości

Jak ocieplić garaż


Gość pavelaroz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wynająłem garaż murowany (bez kanału). Pytanie mam tego typu: jak go przystosować od wewnątrz, żeby jako tako trzymał ciepło gdy przyjdą mrozy rzędu -40 stopni jak zeszłej zimy? Albo może co położyć na samochód (koc?), żeby w miarę dobrze odpalił po kilku dniach a przynajmniej dwóch?

 

p.s. nic w środku dobudować nie mogę, tzn. styropianu, itd, bo garaż nie mój, tylko wynajęty...

 

Zmieniłem tytuł na zrozumiały i nie piszemy Caps Lokiem / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką zasłonę przy drzwiach (coś takiego jak zasłony przy oknach). Przez drzwi najwięcej wieje, z pewnością są nie ocieplone. Jak nic nie zrobisz i tak autko będzie miało cieplej niż by stało pod chmurką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może co położyć na samochód (koc?), żeby w miarę dobrze odpalił po kilku dniach a przynajmniej dwóch?

I co to ma dać?

Samochód to nie człowiek, nie wyprodukuje ciepła i nie zatrzyma go tylko dlatego że przykryjesz go kołderką.

Zadbasz o stan techniczny to odpali w największe mrozy.

Jeśli tak bardzo Ci zależy to zamontuj grzałkę do ogrzewania płynu chłodzącego, widziałem coś takiego w Auto Świecie.

Tak przy okazji: moja 16- letnia Corsa odpalała każdego dnia zeszłej zimy przy temperaturze poniżej -30*C a trzymam ją w garażu blaszanym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurny temat. Rozpal ognisko najlepiej.

 

Ludzie trzymają auta na dworze i nie mają jakichś dziwnych obaw i problemów. Mój stoi pod chmurką cały rok i poprzedniej zimy nigdy nie odmówił mi posłuszeństwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się inwestować moim zdaniem. Jeżeli masz zapał i chęci to możesz zrobić tak. Weź opalarkę, pozbądź się starej farby na drzwiach i połóż nową. Dzięki temu zobaczysz w jakim stanie są drzwi, następnie kupi coś do ich uszczelnienia np. kilka arkuszy styropianu o grubości np. 5 cm. Szparę pomiędzy drzwiami można czymś zasłonić, sąsiad ma taką gumę, nie mylić z uszczelką do szyb - coś znacznie większego. W zimie ma w garażu -2 stopnie maksymalnie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie ma w garażu -2 stopnie maksymalnie.

Przy braku wewnętrznego źródła ciepła takie opowieści można między bajki włożyć, -30*C na zewnątrz a w środku -2.

Aby zatrzymać ciepło najpierw trzeba je wyprodukować.

Jeśli garaż nie posiada źródła ogrzewania to temperatura wewnątrz będzie co najwyżej kilka stopni wyższa niż na zewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurny temat. Rozpal ognisko najlepiej.

... popieram - widzę, że ocieplają/wykładają styropianem blaszaki, ale żeby murowany :cry:;-)

... nawet blaszaka mojego nie ,,ocieplam'' - uważam, że to bez sensu ... wystarczy w zupełności, że nie trzeba odśnieżać ... odpala bez problemu nawet stojąc pod blokiem ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy wynająłem garaż murowany (bez kanału). Pytanie mam tego typu: jak go przystosować od wewnątrz, żeby jako tako trzymał ciepło gdy przyjdą mrozy rzędu -40 stopni jak zeszłej zimy? Albo może co położyć na samochód (koc?), żeby w miarę dobrze odpalił po kilku dniach a przynajmniej dwóch?

 

p.s. nic w środku dobudować nie mogę, tzn. styropianu, itd, bo garaż nie mój, tylko wynajęty...

 

Zmieniłem tytuł na zrozumiały i nie piszemy Caps Lokiem / andrzej_m55

Ojciec ma garaż też murowany przy bloku i nie ma problemów z odpalaniem jeśli masz cienkie drzwi np metalowe uchylne o góry to możesz pomyśleć o wypełnieniu skrzydła watą szklaną i przymocowaniu do tego drugiej metalowej płyty lub sklejki, samo to że samochód stoi w garażu robi wielką różnice - ojciec nigdy nie miał problemów z odpaleniem samochodu więc myślę że i Ty dasz rade :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie jak wyżej . Ja mam prowizoryczny "garaż " (czytaj wiatę) zbudowany na tą zimę. konstrukcja drewniana dach i boki z plandeki +dodatkowo gruba folia na dachu i zamkniecie narazie póki co też z foli podwójnie złożnej obciążonej na dole. Czyli generalnie zakryty cały.

W tym roku temperatura na podwórku -22 a jeśli wierzyć termometrowi w samochodzie to pokazał w środku -11 . Zawsze to lepiej niż na dworze i odśnieżać i skrobać szyb nie trzeba.:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności