Skocz do zawartości

jak przyciemnia sie szyby??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pęcherze robią sie w skutek złego usunięcia wody z pod foli (nie usunięcia jeje) a co do temp podgrzewania nie ma żadnych problemów :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz red devil wszystko zalezy od podejścia do nich jak jestes w porządku i zachowujesz się normalnie to nie ma problemy jesli jestes uprzejmy to oni wzgledem ciebie tez. Co do szyb to nie wolno przyciemniec przednich bocznych i przedniej szyby, natomist pozostałe do max 25% przepuszczalności światła a i tak musicie posiadac atest z huty szkła czy odpowiada norma tak samo sie ma z szybami przyciemnianymi piecowo. Policjnat wyciągnie aparacik zmierzy Wam przepuszczalnośc i jesli jest w porzadku to nie ma problemu a jeśli nie to po dowodziku rej. skierowanie na badania techniczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
to po dowodziku rej. skierowanie na badania techniczne.

 

No jest jeszcze opcja że zerwiecie przy nim (to jakoś w kodeksie pisze i podobnie sprawa ma sie jak do przepalonych żarówek) :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do szyb to nie wolno przyciemniec przednich bocznych i przedniej szyby, natomisat pozostałe do max 25% przepuszczalności światła...
głupoty chłopie piszesz straszne, weź kodeks i poczytaj trochę. Przednia szyba ma mieć przepuszczalność światła 75% a przednie boczne 70%, więc do takich wartości przyciemnić je można. Natomiast tylne szyby możesz pomalować na czarno i nikt nic Ci nie zrobi. Wczoraj byłem na przeglądzie i to samo mi powiedział diagnosta :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

KODEKS DROGOWY

ROZPORZ!DZENIE MTiGM Z 1997 r. W SPRAWIE WPROWADZENIA OBOWI!ZKU STOSOWANIA POLSKICH NORM BRANŻOWYCH(Dz. U. 160 z póżniejszymi zmianami) BN-76/3626-07

"Kierowca auta osobowego musi ze swego miejsca mieć niczym nie ograniczone pole widzenia w obrębie kąta 180 stopni od 90 stopni z lewej strony przez przód do 90 stopni z prawej strony."

 

PRAWO O RUCHU DROGOWYM art.66 ust.1 pkt 5(Dz. U. nr 98 poz.602)

"Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany,wyposażony i utrzymany,aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe,wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania,hamowania,sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu."

 

REGULAMIN nr 46 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ . Wymagane pola widzenia kierowcy: "Do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni i do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu."

 

REGULAMIN nr 43 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ . "Na szybach innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy można stosować przyciemnienia o przepuszczalności światła mniejszej niż 70%."

 

 

 

MÓWI!C PROSTYM JĘZYKIEM , FOLIE MOŻNA NAKLEJAĆ TYLKO NA TYŁ AUTA

SZYBE TYLN! I TYLNE BOCZNE

NAJCZESNIEJ STOSOWAN! TECHNIK! JEST - TYŁ CZARNY A PRZEDNIE BOCZNE SZYBY FOLI! JASNO CZARN!

CO I TAK W ŚWIETLE NASZEGO PRAWA JEST NIEDOZWOLONE

MAJ!C PRZYCIEMNIONE PRZEDNIE BOCZNE SZYBY W PRZYPADKU KONTROLI MOZEMY SIE SPOTKAĆ Z KONIECZNOŚCI! ZERWANIA FOLII Z SZYB PRZEDNICH DRZWI , LUB MANDATEM ALE TAKŻE TEŻ Z BRAKIEM KONSEKWENCJI.

WSZYTSKO ZALEŻY NA KOGO TRAFIMY. POZATYM POKAZ MI KTO DA CI ATEST NA PRZYCIEMNIANIE PRZEDNICH SZYB I TAKOWY POSIADA OD INSTYTUTU SZKŁA I CERAMIKI.

 

Nie pisz CapsLockiem!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...POZATYM POKAZ MI KTO DA CI ATEST NA PRZYCIEMNIANIE PRZEDNICH SZYB I TAKOWY POSIADA OD INSTYTUTU SZKŁA I CERAMIKI...
mój szef, właśnie to jego autem byłem wczoraj na przeglądzie. Samochód przeszedł przegląd bez najmniejszego problemu, diagnosta sprawdzał (na moją prośbę) czujnikiem przepuszczalność światła i boczne przednie szyby mają jak byk 72 % przepuszczalności. I atest też jest, oprócz małych nalepek na szybach jest też wielka płachta papieru zwana certyfikatem opisująca jakie to folie są na aucie i że są zgodne z przepisami.
..."Na szybach innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy można stosować przyciemnienia o przepuszczalności światła mniejszej niż 70%."...
potwierdzasz tymi słowami to co mówił mi diagnosta, przednia szyba MUSI mieć przepuszczalność światła minimum 75 % a przednie boczne minimum 70 %, pozostałe bez znaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam u siewbie piecowki i jezeli chodzi o widok z wewnatz auta to folia nie ma porownania...praktycznie nie ma roznicy miedzy zwykla szyba, a ta przyciemniana piecowo...poza tym niby nam atestowane itp...choc w szczegoly nie wniklalem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam pytanko

folie jakiej firmy bądz sklepy w okolicy Piaseczna gdzie mozna nabyć taką folie byście mi polecili ? i czy folia np. z Norauto bedzie wporzadku ?

co o tym sądzicie drodzy koledzy i koleżanki

z góry dzieki za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam

Mam pytanieodnośnie oklejania szyb. W jaki sposób to zrobić aby nie powstały pęcherze, macie jakiś dobry sposób? jakieś triki na to? Pozdrawiam i dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość Fircyk81

Postanowiłem samodzielnie przyciemnić szyby w samochodzie. Samo naklejenie folii wyszło bardzo ładnie, praktycznie idealnie. Jest jednak problem z szybami w bagażniku- mają na skraju dookoła szyby takie czarne kropkowanie. W miejscu czarnych kropek odchodzi folia tworząc dookoła szyby nieobklejony pasek. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności