Skocz do zawartości

Woda w szybie przedniej wtym okienku z numerem nadwozia.


Gość irek12371

Rekomendowane odpowiedzi

:cry: [glow=red][/glow][/b].....mokro pod autem.po odpaleniu.woda kapie po srodkowym tlumiku..stoi woda w okienku w szybie przedniej..jest tam chyba numer nadwozia.nadkole jest mokre od strony kierowcy gorna czesc..gdzie moze byc wyciek?..auto stoi caly czas w garazu niejezdrze nim narazie.tylko odpalam od czasu do czasu...bo niejest jeszcze zarejstrowane w polsce...wskaznik paliwa pokazuje pelny bak.czasem polowe.po odlaczeniu zaplonu wskaznik zostaje na srodkowym polu..dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak stoi w garażu to niemoże to być woda z deszczu . Jak jest mokre nadkole od str. kierowcy i numer Vin na szybie to raczej woda może kapać lub wyciekać ze zbiornika wyrównawczego i wtedy te miejsca mogą być mokre, lub co gorsze do układu chłodzenia dostają się spaliny i te wyciskają wodę. Po wydechu woda może lecieć np z bloku.

Wejdź pod auto i to posprawdzaj bo zaczyna sie robić poważna sprawa.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoi woda w okienku w szybie przedniej

może to jest woda skroplona z przedniej szyby, lub jeśli masz szyberdach to może spływają pozostałości z ramki szyberdachu i dodatkowo są zapchane węże odprowadzające.

 

 

 

ps. dopisz do profilu Sintre bo już chciałem przenieść do działu Astry :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jak jest mokre nadkole od str. kierowcy i numer Vin na szybie to raczej woda może kapać lub wyciekać ze zbiornika wyrównawczego i wtedy te miejsca mogą być mokre, lub co gorsze do układu chłodzenia dostają się spaliny i te wyciskają wodę. Po wydechu woda może lecieć np z bloku.

Pozdr

Skąd ty bierzesz te teorie??

Od kiedy to woda może kapać pod górkę i to jeszcze przez gródź?? Spaliny w płynie wciskają wodę do kabiny??

Pozostawię to bez komentarza...

może to jest woda skroplona z przedniej szyby, lub jeśli masz szyberdach to może spływają pozostałości z ramki szyberdachu i dodatkowo są zapchane węże odprowadzające.

 

Przychylę się do tej opinii.

Z mojej strony podpowiem aby sprawdzić szyber i ewentualnie wyregulować jego pokrywę (6 śrubek torx) w taki sposób, aby w pozycji zamkniętej była o ok. 1mm powyżej dachu.

Inna sprawa to woda dostająca się przez uszczelkę przedniej szyby od góry. W moim przypadku pomógł silicon wciśnięty pod uszczelkę gumową szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ilku czytałeś pierwszy post dokładnie? Auto stoi cały czas w garażu!

Jeżeli jest przedmuch pod uszczelką głowicy to spaliny dostają się do układu chłodzenia i będa wyciskać płyn chłodniczy tam gdzie jest najmniejszy opór.(miałem tak w innym samochodzie) Może kolega ma zasłabo dokręcony korek zbiornika wyrównawczego i tam leje? . Może jakiś wąż jest przetarty w tej okolicy?

Pozdr

PS może wypowie się sam zainteresowany.

Moje teorie są wyłacznie z doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ilku czytałeś pierwszy post dokładnie? Auto stoi cały czas w garażu!

Jeżeli jest przedmuch pod uszczelką głowicy to spaliny dostają się do układu chłodzenia i będa wyciskać płyn chłodniczy tam gdzie jest najmniejszy opór.(miałem tak w innym samochodzie) Może kolega ma zasłabo dokręcony korek zbiornika wyrównawczego i tam leje? . Może jakiś wąż jest przetarty w tej okolicy?

Pozdr

PS może wypowie się sam zainteresowany.

Moje teorie są wyłacznie z doświadczenia.

Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz.

Te teoretyczne spaliny w ukł. chłodzenia o których piszesz mogłyby powodować wzrost ciśnienia. Najmniejszy opór to korek zbiorniczka z zaworem upustowym. Napisz mi więc jakim cudem ten płyn ze zbiorniczka może się dostać do wyżej położonej kabiny (dokładnie za szybę przednią) poprzez gródź??

Jak dla mnie to bzdury i tyle.

A to że stoi w garażu o niczym nie świadczy, bo chyba czasem z niego wyjeżdża?? Inaczej nie będzie ani wody ani spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wiem że mineło trochę od ostatniego postu ale mam pytanie do irek12371

 

jak rozwiązał ten problem bo mam to samo auto postoji pod domem w deszczu i

pod nr.win stoi woda rozebrałem cały kokpit i podczas jazdy pierwszy zakręt i szklanka wody kluś na drzwi dzisiaj zalepiłem sylikonem uszczelkę i zobacze bo wyczyszczenie wszystkich kanalików odpływowych nic nie dało ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi_75, po dobrym deszczy przyjrzyj się czy nie jest mokra podsufitka przy przedniej szybie, lub nie ma plam które by świadczyły o możliwości przeciekania szyby. Ściągnij osłony na bocznych słupkach i zobacz czy nie są mokre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności