Skocz do zawartości

Woda w szybie przedniej wtym okienku z numerem nadwozia.


Gość irek12371

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak jeśli na szybie jest osad tłusty to mogą być opary z nieszczelności nagrzewnicy. Ale w twim przypadku to nie to woda pod samochodem centra;lnie na wydechu to przewody do nagrzewnicy sprawdz na kanale jak będzie wysokie ciśnienie (załączenie wentylatora). jak odpalasz samochód to pewnie też załanczasz klime. woda wtedy idzie ze skraplacza (taki gumowy smoczek na wysokości kolektora ssącego po stronie pasażera). I jeszcze jedna kwestia szyba w sintrze jest wklejana klej jest na całym obwodzie i jak gdzięś masz nieszczelność to spływa na dole i tam stoi i koroduje.podszybie ale z tego co pamietam zawsze w dolnej części w okresie zimowo jesiennym miałem zawilgocone okienko z numerami nadwozia. A jak pozaklejasz silikonem otwory boczne na uszczelce przy dachu to woda ci będzie tam stała cały cza i dopiero ci poleci rdza. A jak samochód stoi na dworze i sie nie wietrzy to zawsze jest wilgoć w wozie i to gdzieś musi zaparować tym bardziej że sintra niema podgrzewanej szyby przedniej w miejscu spoczynku wycieraczek i tam się zawsze w zimie tafla lodowa robi bo jest poza zasięgiem nadmuchu poniżej deski rozdzielczej;. a jeśli chodzi o nadkole to sprawdz sobie gdzie odchodzi woda z kratek zaciągu powietrza do kabiny (ta po stronie kierowcy i pasażera) i tak jak kolega pisał wcześniej pościągaj plastiki ze słupków i te na boczkach deski i te przy dzwiach i polej woda pomału pare razy i patrz czy ci woda nie leje się z pod kleju na szybie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak wymieniałem przednią szybę to w jednym z rogów zaczynała wchodzić rdza pod klejem na odcinku ok 10cm. Na szczęście nie leciało jeszcze, ale podejrzewam że za rok czy dwa mogło by zacząć się sączyć, dla tego pisałem wcześniej aby zwrócić uwagę czy nie widać plam na podsufitce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

po długich bojach z szyba poszedłem do szpeca od szyb i okazało się że klej był zle położony i woda znalazła ujsci i lało się do środka teraz po uszczelniniu wszystko ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności