Skocz do zawartości

Signum 1,9 cdti 06model07 problem z automatyczną skrzynią


Gość s0mati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ze skrzynia biegów jak w tytule w automacie a mianowicie

I. zmiana biegow nie jest do końca płynna za dużo miesza biegami i przy nie za mocnym dociskaniu pedału gazu kręci go do 3-4 tyś obr/min nie zawsze oczywiście na forum wyczytałem ale nie jestem do końca pewny że to może być wina "klapy wirowe kolektora" ale mechanik jak sprawdzał mi skrzynie nic o tym nie mówił czy da się do tego dojśc przy prostej i profilaktycznej kontroli skrzyni...?

I drugi problem POWAŻNIEJSZY - skrzynia zwiesza sie przy zmianie z 2na3 i z 4na5 gdy dodaje gazu skrzynia wyczuwa że trzeba zmienić bieg i zmienia ale wybija 2 w tym momencie się zwiesza a ja nadal trzymam pedał gazu i obroty mi rosna jak na luzie bym go gazował i po chwili wrzyca mi 3 szarpiąc autem i tak samo się dzieje z 4na5 (oczywiście nie zawsze przy spokojnych jazdach na krótkich trasach jest ok jak go przygazuje i ostrzej pojeżdżę a po chwili chce jechac normalnie to się to zaczyna dziać i jak jade w trase spokojnie po jakimś czasie sie tak dzieje)

Czy spotkał się ktoś z czymś takim?

Czy da się to naprawić w miare rozsądnych pieniądzach bez konieczności wymiany skrzyni?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza podstawowa sprawa

klapy kolektora nie sa w skrzyni tylko w dolocie powietrza do silnika

wiec jak ma to sprawdzic sprawdzajac skrzynie

druga jak mechanik sprawdzal skrzynie ??

podlaczyl pod kompa czy organoleptycznie i sluchowo obadal ??

a trzecia kiedy byl zmieniany olej i w jaki sposob ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak była skrzynia sprawdzana bo auto zostało u mechanika ale napewno nie była podłączana pod komputer, olej był wymieniany przy 61tyś w serwisie opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak w skrzyni. (zmienia sie co 60 tyś) dokładniej w serwisie w Belgi nie byłem wtedy jeszcze właścicielem auta po zakupie podczas przeglądu w serwisie wymieniłem tylko tarcze z tyłu no i normalny olej z filtrem choć mówili że jest to teraz jeszcze nie konieczne ale już chciałem mieć to z głowy przy 110 tyś zaprosili mnie na następną wymiane i wymiane oleju w skrzyni...aha auto ma teraz 98tyś

 

 

 

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności