Skocz do zawartości

dziwne dźwięki w tylnym zawieszeniu


Gość rosinexus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapoznałem się z tematami w tym dziale forum, i mam nadzieję że żadnego nie dubluję, koledzy mówili coś o dźwiękach uderzania gum o metal, może to to samo co u mnie może nie, ja jednak mam inne odczucia, otóż dźwięk jest podobny do takiego jakby się benzyna w baku przelewała czy też uderzała o ściany zbiornika.

 

Zbiornik wykluczam (jakieś urwanie przegrody czy coś) dlatego że dźwięk potrafi być nawet przy full baku czy też łagodnym ruszaniu, poza tym tego nie było do jakiegoś pół roku temu.

 

Przy hamowaniu dźwięku właściwie nie ma, przyśpieszanie również, próbowałem z jazdą na boki wówczas można się czegoś dosłuchać, jednak najgorzej jest na nierównościach, przy intensywnych nierównościach mam symfonie stukotu w aucie, dodam jeszcze że nie chodzi tu o dziury w jezdni tylko raczej o wszechobecne u nas pagórki, uskoki, podskoki itp.

 

Dźwięk ten jest łatwiejszy do osiągnięcia wówczas gdy oba koła zostaną "dobite" na wyboju, pojedynczo raczej nie (próba z najazdem na deski pojedynczo i na 2 na raz).

Byłem 2 razy na SKP z mechanikiem nawet, i żaden magik nie wie co jest grane, chcieli mi wmówić wodę w karoserii bo może był puknięty mocno jednak mam go 4 lata a problem od pól roku a samochód raczej we Wiśle nie stał podczas mojego użytkowania.

Wymienione zostały całe wahacze, amortyzatory, planuje jeszcze wymienić wahacz poprzeczny ten wzdłuż belki mocowany do niej i do nadwozia.

 

Jakieś rady? ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszelkie gumy bardzo dobrze trzymają, nie zmurszały itp. bujałem nim również we wszystkie strony i nic. Dodam jeszcze że teraz gdy pada deszcz zapomniałem o dźwięku po prostu go nie ma,.... jest sucho, to z tyłu puka.... zamówiłem już wahacz poprzeczny na tył zobaczymy co to będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze bagaznik pusty, bez zapasu, wszystko w bagazniku/pod jest przykrecone i tez stuka?

u mnie ostatnio tez zaczelo stukac - ale podejrzewam pusta butelke po plynie do spryskiwaczy :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas jest, przykręcony na śrubę. Auto mam od 4lat a problem od pół roku, po za tym tak jak napisałem dźwięki ustają gdy jest mokro lub nawet niemalże wilgotno, więc to noc z bagażnika... :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkalem sie juz z wieloma dziwnymi przypadkami...

rozumiem ze jestes pewien ze to nic nie lata w bagazniku...

u mnie w aucie wszystko stuka... ale z tylu siedza dzieciaki... :lol: nawet nie wiedzialem co moze stukac... ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może trochę późno ale ponawiam...często zdarza się że gniazdo między sprężyna i wahaczem zajdzie brudem i stąd takie wrażenie stukania...wystarczy zrobić prostą podkładkę między tymi elementami albo obkleić jakąś skórką np. ze starej torby...no chyba, że ktoś codziennie rano lubi sobie poleżeć z miotełką i poczyścić troszeczkę...w takim wypadku jakiekolwiek modyfikacje odradzam :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Osobiście temat dziwnych dźwięków a raczej coś jak zgrzyty podczas hamowania przerabiałem w swojej Agili.

U mnie pomagało popsikanie wszystkich gumowych elementów zawieszenia smarem silikonowym w spreju do gum.Pisze wszystkich czyli tulejek, uchwytów wydechu i co tam jeszcze jest.

Pomagało tak na pół roku .

 

tu opis :

http://forum.opel24.com/topic/23585-dziwne-dzwieki-z-zawieszenia/

Edytowane przez zbisz41

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności