Skocz do zawartości

Mandat


Gość arty

Rekomendowane odpowiedzi

bo zaawsze jest szansa ze sie upiecze i przepadnie....

taaak akurat

dlaczego ja mam jeszzce szukac, dowiadywac sie gdzie i jak zaplacic, skoro mysle ze bylo obowiazkiem policjanta udzielic mi dokladnych informacji i instrukcji na temat sposobu uregulowania

no w zasadzie to ci powiedział , ze na poczcie, w banku, internet.....

a to, ze zapomniał dac blankiet to pech, ale jak mu udowodnisz to ze ci nie dał:D?

 

opcja z komornikiem tez mozna, odsetni nie sa duze zaleza od kwoty mandatu, ja kiedys nie placilem 2 lata mandtu i komornik naliczył ok 20 zł od 350zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to, ze zapomniał dac blankiet to pech, ale jak mu udowodnisz to ze ci nie dał:D?

Mam swiadka...

A na poczcie mysle ze tez by to nie przeszlo z placeniem, bo nie mam zadnego numeru konta, nie bede wplacal przecierz na pierwszy znaleziony numer konta na internecie - powinno byc jasno okreslone sposob uregulowania naleznosci, a dlaczego ja mam teraz ponosic dodatkowe koszty i tracic czas z powodu niekompetencji policjanta - ja juz zostalem ukarany kwotą 300zl!!! Teraz uwazam ze policjant powinien sie pogimnastykowac, aby dostarczyc mi blankiet i wszelkie potrzebne informacje w celu poinformowania o przynajmniej jednym sposobie platnosci - skoro w zestawie z mandatem jest blankiet, to pewnie zostal mu on w jego papierach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

a dlaczego ja mam teraz ponosic dodatkowe koszty i tracic czas z powodu niekompetencji policjanta - ja juz zostalem ukarany kwotą 300zl!!!

Mimo, że logika jest prawidłowa to niestety życie takim różanym nie jest :D

Dostanie się w tryby urzędnicze to zabawa w Don Kichota w walkę z wiatrakami.

Sama wiem to po sobie, co prawda przy okazji innego zdarzenia ale życzę wytrwałości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mysle ze bylo obowiazkiem policjanta udzielic mi dokladnych informacji i instrukcji na temat sposobu uregulowania

... zawsze możesz złożyć skargę na postępowanie policjanta ... a może wystarczy zadzwonić na 997 i dowiedzieć się komu w papierach został blankiet .... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o koszty to ja ostatnio olałem swój mandat, i musiałem zapłacić 16 zł po kilku miesiącach za jakieś tam koszty postępowania. A gdyby musieli pojąć dalsze kroki (np. zajęcie konta bankowego) to opłaty byłyby większe. Więc juz chyba nie jest tak jak kiedys, ze czekali az dostaniesz zwrot podatku...

 

W takich sprawach polecam dodatek do gazety prawnej (o ile dobrze pamiętam) Mandaty, Fotoradary itd, kosztuje 8zł a jest sporo napisane;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja miałem w tym roku też mandacik (2 w karierze oba za wyprzedzanie na zakazie elki ;) ) 200zl. Nie płaciłem bo miałem ważniejsze wydatki na głowie oczywiście ;). Po 2 miesiącach zapłaciłem i 3 dni później zapukał do mnie gostek z policji skarbowej w sprawie mandatu.. (po prostu miał dane sprzed 5 dni i wtedy byłem jeszcze dłużnikiem). Więc myślę że lepiej zapłacić niż mieć później większe problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odswierze temat bo mam nowe informacje , a przy okazji kolejne pytanie.

Okazalo sie ze mandat zostal potrącony mi z wynagrodzenia + 15 zl kosztów. Dziwi mnie tylko ze informacje dostal dzial kadr w mojej firmie z uzredu skarbowego , ja natomiast nie dostalem zadnej informacji o potrąceniu tej kwoty z wynagrodzenia?? Czy to zgodne z prawem? CZy maja prawo potracic mi te kowte z wynagrodzenia an dodatek bez zadnej informacji dla mnie?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy maja prawo

... nawet nie przypuszczasz jakie prawa ma US ... może lepiej nie wiedzieć ... trzy lata mi oddawali kasę ukradzioną z mojego konta, chociaż zaległości zapłaciłem przed zajęciem konta ... i nic nie poradzisz - dla nas są karne odsetki a dla nich :):)

... dobrze się skończylo i niech tak zostanie ... :?:;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności