Skocz do zawartości

traci sile???


Gość DAnya

Rekomendowane odpowiedzi

Zafira 1.6, benzyna, 2001. Samochodzik niby sprawny, ladnie sie prowadzi, ale po kilku minutach na chodzie tak jakby traci moc, nie dziala pedal gazu, auto nie rusza sie z miejsca. Ostatnio wieczorowa pora dojechalam do domu po ciemku, poniewaz po wlaczeniu swiatel auto zwalnialo i stawalo, usilne naciskanie gazu nie przynosilo rezultatu. Co to moze byc???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kontrolkami nic sie nie dzieje. Kiedy sie prowadzi wszystko jest ok, nawet wtedy gdy slabnie zadna sie nie zapala, nie miga... Dodam tylko, ze akumulator jest chyba slaby, bo rozladowywuje sie w kilka minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk sprawdzil i zrobil oczy.... ze takiego czegos jeszcze nie widzial. Auto jest perfect kiedy jest zimne po rozgrzaniu dead. Nie wyswietla sie zaden blad, nie swieca sie zadne kontrolki. Powiedzial ze gdyby mial schemat / manual to by posprawdzal a tak jest unieruchomiony. Gdzie to moge uzyskac?:piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich,

moj problem polega na tym, ze nie chce byc oszukana przez mechanikow. mam zafirke 1.6 z 2002r., ktora po dojsciu do 3000 obrotow traci moc i zapala kontrolke "check engine". serwis miala robiony rok temu, ale nie byl wymieniony pasek rozrzadu. co moze byc tego przyczyna??? dwoch mechanikow zaproponowalo mi wymiane jakichs czesci w silniku. podali cene, ze az mnie z butow wycielo. auto bylo polaczane pod komputer i podobno nie bylo zadnych bledow??? prosze bardzo o porade. musze zrobic samochod zaraz po swietach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

ktora po dojsciu do 3000 obrotow traci moc i zapala kontrolke "check engine".

Błąd wyskoczył.

auto bylo polaczane pod komputer i podobno nie bylo zadnych bledow???

Jak to nie było błędów jak kontrolka "check engine" się zapala ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie... chcieli mnie niezle naciagnac... kontrolka mi sie zapalila, bo prawdopodobnie mam cos nie tak z dojsciem paliwa. jeszcze dokladnie nie wiem, co. po swietach jade do konkretnego mechanika. z tego co wyczytalam na forum to chyba nie ma nic wspolnego z paskiem rozrzadu. szczerze, to pierwszy raz mi sie samochod popsol. dziekuje za zainteresowanie i nadal prosze o jakies rady. a moze wiecie, dlaczego szyby od srodka robia sie tluste. myje prawie codziennie, bo mnie wkurzaja, a nadal sa tluste - marza sie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

a moze wiecie, dlaczego szyby od srodka robia sie tluste. myje prawie codziennie, bo mnie wkurzaja, a nadal sa tluste - marza sie

To zapewne masz ubytki płynu chłodniczego a powodem jest uciekający płyn przez nagrzewnicę i stąd to parowanie szyby od środka:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności