Skocz do zawartości

Niewielka szkoda parkingowa.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś na parkingu przed supermarketem jakiś **** przytarł mi zderzak i to na samym rogu. Po przyjechaniu zmyłem pozostałości jego lakieru pasta polerską i nawoskowałem ale niestety lakier jest zdarty i to w 2 miejscach dość solidnie. Struktura zderzaka nie jest naruszona ale lakier oberwał. Dzwoniłem dziś do warsztatu i powiedzieli mi że koszty lakierowania zderzaka to około 700zł. Czy w takim wypadku mogę to zrobić na autocasco i jak jest ze zniżkami? Dużo stracę? Przyznam że wolał bym naprawić ten zderzak ponieważ jestem zbyt wielkim pedantem i przywiązuję bardzo dużą wagę to stanu oraz czystości auta zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wiem że niektórzy ludzie jeżdżą podrapanymi samochodami ale ja nie po to dbam o samochód żeby jakiś kretyn mi go porysował :spoko::eek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

a nie lepiej kupić spray robiony pod twój kolor ? myślę że przy dobrej ręce wyjdzie tak samo lub porównywalnie do lakierowania całego zderzaka a koszt śmiesznie niski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da radę to zrobić tak żeby się jakoś nie odróżniało od reszty? Chodzi mi o to żeby nie było widać że było malowane. Żeby to było gdzieś nisko czy coś to jeszcze bym odpuścił ale to jest wysoko i to w dodatku na samym rogu i jest to dość mocno widoczne.

 

Oto zdjęcia jak to wygląda:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lakier nie jest taki jaki chciałem. Szukałem metalica ale był problem w okresie wiosennym na znalezienie takiej astry w dobrej wersji i z silnikiem 1.6 Twinport dlatego musiałem brac to co jest czyli zwykły lakier. A chciałem jeszcze zapytać w jaki sposób to dobrze zrobić? Można prosić o jakieś rady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

musiałem brać to co jest czyli zwykły lakier

- to dobrze dla ciebie. Łatwiej będzie z dopasowaniem lakieru.

Nie wiem skąd ta cena :spoko: Popytaj jeszcze lakierników - myślę, że za połowę tej ceny dało by radę polakierować ten zderzak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły lakier wiec łatwiej będzie sprayem to zamalować, nie będzie to tak jak oryginal ale na zimę wystarczy

zdaje sie zebyl temat o lakierowaniu, poprawkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co radzicie, spray czy lakiernik? Czy tym sprayem da radę zrobić to tak żeby grubość lakieru zrównała sie ładnie z lakierem już istniejącym i aby nie było widać że było coś robione? Nie wiem, może zaraz po pomalowaniu jak lagier zacznie schnąć przetrzeć całość pastą polerską żeby się to jakoś przegryzło i może wtedy nie będzie śladu, co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spray-em aż tak idealnie nie będzie

jak chcesz mieć

tak żeby grubość lakieru zrównała sie ładnie z lakierem już istniejącym i aby nie było widać że było coś robione

to lakiernik,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności