Skocz do zawartości

bład C0241 requested engine torque malfunction


Gość Virusek123456

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Virusek123456

Witam

 

Sądze że niebyło wiele na temat tego błędu.

 

Problem mam mianowcie taki: Zaświeca mi się kontrolka od TC w czasie jazdy i stale świeci, dodatkowo podczas jazdy również odcina mi moc. Dzieje się to dosłownie na kilka sekund i znowu wraca do normy auto ale dzieje się to co kilka minut czasami zadziej. Kontrolka od trakcji stale świeci(czasami na pewiem czas gaśnie pod zgaszeniu i zapaleniu silnika)

Diagnostyka pokazuje jeden jedyny bład C0241 requested engine torque malfunction. Znaczenie jego jest dosyć mało konkretne. Mechanik radził mi podmnić cały moduł ABS.

Samochodem na szczeście jezdze bez problemowo bo po odłaczeniu wtyki ABS auto normalnie się sprawuje tyle ze niemam ABS kontroli trakcji no i predkościomierza

Opis błędu jest mało konkretny i niewiem od czego zacząć wymienianie. Czy napewno podmienić ABS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Virusek123456

niemożliwe jest to że mam uszkodzony według tego opisu czujnik ABS lewy przedni ponieważ wymieniłem ten czujnik dwa tygodnie temu po czym zniknął mi inny błąd C0035 front left wheel sensor error-czyli on mówi wyraźnie o tym czujniku. Teraz mi pozostał bład C0241 requested engine torque malfunction - tłumacznie: moment obrotowy silnika zmniejszaony- błędny sygnał.

Niewiele ten opis pomaga planuje podmienić cały ABS. Od czegoś trzeba zacząć, ale narazie się wstrzymuje bo z kasą krucho

 

Potrzebuje opisu tego błędu z autodaty lub podobnego programu może mi coś więcej podpowie. Nie chce wymieniać części które mogą być dobre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

C0241 - EBCM Control Valve Circuit-EBCM-obwód sterowania zaworów :wino:

C0241 "Elektromagnes/miernik #2 ABS lewy przedni - usterka" :D

A ja znalazłem te błędy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Virusek123456

dlaczego są dwa opisy tego samego błędu. Skąd masz ten opis obwód sterowania zaworu.

Czy to jest opis do astry G 1.8?:roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

C0241 "Elektromagnes/miernik #2 ABS lewy przedni - usterka"-to jest z tabeli błędów OBD II

C0241 - EBCM Control Valve Circuit-a to są znalezione w sieci kody produkcji.

bład C0241 requested engine torque malfunction - tłumacznie: moment obrotowy silnika zmniejszaony- błędny sygnał.

A skąd ten masz błąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też mam błąd C0241 i znalazłem - "Zły sygnał odcięcia zapłonu / wtrysku"

ABS działa ok, natomiast TC nie.

Kontrolka od TC przy starcie nie włącza sie, włączając przełącznik TC też nic nie wnosi - tak jakby go nie było, lub był na stałe wyłączony.

 

TC nie jest mi za bardzo potrzebny, ale fajnie by było mieć go sprawnego.

Może ktoś zna rozwiązanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Virusek123456

Nik się niekwapi najwyraźniej nie jest to prosta sprawa

ja musze jezdzic na wyłaczonej wtyce od ABS bo niemam wyłacznika ABS a TC moc mi odcina czasami. Potrzeba mi lepszego opisu błędu ABSU C0241

 

Dwa sa opisu bo niewiem który właściwy.

 

A i ja mam silnik 115 KM X18XE1 z koncówką "1"

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0241 requested engine torque malfunction - tłumacznie: moment obrotowy silnika zmniejszaony- błędny sygnał.

Dobrze znalazłeś, to właśnie oznacza ten błąd. Tyle co znalazłem to że dotyczy ABSu, ale nic niestety dokładniej nie potrafię znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Virusek123456

Nom mam za ogolny odczyt błędu. Wymieniłem cały ABS i nic to nie dało. Nie wiem co dalej robić. W serwisie autoryzowanym opla podobno mają lepszy sprzęt ale nie mam narazie kasy żeby za samo podpięcie zapłacić im 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności