Skocz do zawartości

Procesory 2 i 4 rdzeniowe: AMD czy INTEL?


Gość Espana

AMD czy INTEL  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. AMD czy INTEL

    • AMD
      1
    • INTEL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Robię ankietę i chciałbym uzyskać waszych opinii na temat procesorów.

 

- jakie polecacie

- zalety i wady

 

 

Sam osobiście posiadam procesor firmy AMD.

Mój model: AMD Phenom II X2 550 Black Edition

-procesor 2-rdzeniowy (odblokowałem w nim 2 kolejne rdzenie i teraz jest 4-rdzeniowy)

 

Moim zdaniem procesor bardzo wydajny jak na swoją klasę, w przyzwoitej cenie. Wad jeszcze nie zauważyłem żadnych.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię ankietę i chciałbym uzyskać waszych opinii na temat procesorów.

 

espana, po co?

 

Mój model: AMD Phenom II X2 550 Black Edition

-procesor 2-rdzeniowy (odblokowałem w nim 2 kolejne rdzenie i teraz jest 4-rdzeniowy)

 

no to sie pochwal jak to zrobiles...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj, black edition ma taką możliwość ;) wystarczy posiadać płytę główną z UCC i odblokować 2 kolejne rdzenie w biosie ;) podkręcić siłę zasilacza i delikatnie V i hula ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Ja zawsze miałem procki Intela i nigdy nie narzekałem, Fakt miałem tylko dwa ;) Pentium IV na 748 i obecnie E8200 dwu rdzeniowego i nie mogę narzekać, a AMD nie miałem nigdy do czynienia więc głos idzie na Intela ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

polecam procki z INTELA , najlepiej 2-rdzeniowe do domowego użytku jak i także do wielu gier z najnowszej półki. z przynajmniej 2mb pamięcią L2 cache i 1000hz przepustowości magistrali... te procki nie są drogie a dobre... procki 4-rdzeniowe głownie służą do poruszania się w grafice 3d lub tworzenia filmów. a na wydajność lepsze są 2-rdzeniowe...

 

takie ci polecam... kupisz taki procek juz za 280zł ...

 

pozdroO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

A taki i3-540 podkręca się jak głupi. Na taniej płycie z boxowym chłodzeniem bezproblemowo osiąga 4GHz. Dla miłosników tuningu w sam raz :mad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory AMD to jest zal i jakas pomyłka to tylko śmieszne odpowiedniki jeśli zależy komuś na wydajności to tylko Intel :) i nie jestem laikiem w tych sprawach posiadałem juz koło 8 komputerów z czego w dwoch był Amd i brak mi słów ....

 

Ad2 zabawa w podkręcanie jest dal ludzi którzy mają o tym jakiekolwiek pojęcie :beer: poza tym 4 rdzenie to zadna rewelacja jeśli komuś zależy na grach tylko 2 rdzeniówki i gwarantuje że będą mialy o wiele większe osiagi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Tobias26, że jesteś fanboyem Intela. Nowe procesory AMD (seria Athlon II, Phenom II) są bardzo dobre, znakomicie radzą sobie w różnych aplikacjach. Są o połowę tańsze od Inteli, ale nie znaczy że są gorsze. Ja sam mam obecnie Athlona II 3.0Ghz i jestem z niego zadowolony. Procek kosztuje małe pieniądze a jest lepszy niż niektóre C2D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem tak niedawno kupiłem i7 920 za 550 zł do tego używkę dfi lan party ut x58- t3 eh8 za 420 zł. Procek oczywiście na 4 ghz, a amd tak nie pójdzie niestety. Miałem starego trochę gtx 480, teraz staniały dorzuciłem drugiego. Tylko na zasilacz wydałem więcej, ale config nie do przebicia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności