Skocz do zawartości

Jaka temperatura w 1.3 CDTI ?


Gość szumlak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszcie jaką temperaturę wskazują Wasze Merivy, zaznaczam że tylko dla silnika 1.3 CDTI ( Diesel ;) ), dodam że u mnie jest ona na poziomie 82-84 ( w trasie ) stopni Celsjusza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką? niską

 

już było wiele tematów o temp. silników opla...

jaką? niską

 

już było wiele tematów o temp. silników opla...

 

Zanim cokolwiek napiszesz użytkowniku ;) to przeczytaj dokładnie temat postu, interesuje mnie dokładnie ten rodzaj silnika 1.3 CDTI Żaden inny nie. Minimum ani maksimum tylko po prostu na jakim poziomie się trzyma temperatura .

PS. Chyba jaśniej się nie da ;)

 

Poprawiłem "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega też ma silnik 1.3 CDTI to napisz jaką ty masz w swoim autku ( średnio )?

No chyba że Tobie cały czas skacze i nie jesteś w stanie powiedzieć jaką masz ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jaką mam i wiem jakie zadałeś pytanie i właśnie o temperaturze 1,3CDTI masz również na forum napisane a wyliczanka kto jaką ma to w przedszkolu jest dobra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co?

temat jest do bani - zle sformulowany. ale poniewaz formalnie nie mozna sie do niego przyczepic wiec zostawiam (choc pozostawiam ostateczna decyzje opiekunowi tej grupy)

ale obiecuje ze jak nie przestaniecie sie klocic to zamkne i do kosza pojdzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy założyłem te temat ponieważ nie mogę dojść do tego jaka temperatura powinna być w moim silniku i chce porównać z innymi użytkownikami którzy jeżdżą samochodami z silnikiem 1.3 CDTI ( najlepiej jak będą to merivy ). Dlaczego tak mi zależy, już tłumaczę : bo chodzi o to że na zbiorniku robię jakieś 800-900 kilometrów przy spokojnej jeździe więc wychodzi za duże spalanie ( nie powiem dokładnie ile bo jestem nadal w trakcie sprawdzania ale na 100% nie jest to tyle co jest napisane w książce, czyli ok 5l/100km). Na innych forach piszą posty, że na diesla to za mało bo powinno być ok 90 stopni Celsjusza i jeśli jest za niska temperatura to może auto więcej palić, z tym że były to modele innych silników z większymi pojemnościami a nie z silnikiem 1.3 CDTI. Dlatego chce mieć porównanie że jeśli większość użytkowników będzie miała temperaturę silnika w granicach 82-84 stopnie Celsjusza to będę znaczyło że u mnie też jest ok i będę szukał innej przyczyny dużego spalania . Z góry dziękuję za nieskasowanie tego postu i odpowiedź na pytanie ;)

 

Poprawiłem "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę na blacie masz w normie, bo w każdym 1,3CDTI taką wskazuje. Nie licz na to, że spalanie będziesz miał katalogowe, bo to tylko nierealny chwyt marketingowy a wynik 800-900km na baku jest wynikiem niezłym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumlak, od tego bylo zaczac.

IMHO masz temp w normie, wrecz odwrotnie nie masz problemu niedogrzewajacego sie silnika jak czesc osob na forum ;)

ja mam co prawda 1.9 cdti ale temp taka sama...

chyba ze pocisneto wtedy 90 przebija... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe diesle maja tak wysoką wydajność że jak silnik nie jest odpowiednio obciążony to się nie nagrzeje ,ja w 1.7 po około 8km mam dopiero ok.80C fakt że w korku i przy dość emeryckiej jeździe bo mam małe dziecko na pokładzie,a to zabiera z auta około 40 KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności