Skocz do zawartości

Spalanie Astra I LPG


Gość fahifah

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jak auto odpalę to czekam chwile az sie nagrzeje aby przełączyć na lpg. zawsze robię tak np z 10-15km gaszę i odpalam przykaladowo po 10min i jadę dalej. Edytowane przez daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz sił na ten samochód..

Termostat wymieniony i trzyma temp około 90stopni wiec prawidłowo.

Na trasie spalił 12litrów. Czy jest to możliwe ?

Proszę o rady co robić dalej.. czy filtr gazu też ma wpływ na spalanie?

Edytowane przez daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam juz sił na ten samochód

Coś o tym wiem. Ale ostatnio miałem jednorazową niespodziankę zatankowane do pełna - 41 litrów gaziora i przejechane (cykl mieszany) 418 km czyli lekko poniżej 10. Następne tankowanie i już wyszło 12,5 ...i bądź tu mądry. Ja jak tylko znajdę czas i trochę grosza to jadę na wymianę instalacji (znaczysię wszystkiego oprócz butli i przewodów z butli), no ale jak to zwykle bywa z odkładaniem na później -już tak odkładam od roku... :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem ponownie u gazownika tego co zawsze (był inny facet)

Wymienił filtr gazu.. filterek był cały czarny :hyhy:

Powiedziałem też, że auto dużo pali i zaczęło mi sie dusić na gazie jak chce szybko przyspieszyć.. po prostu dławi się.

Otworzył maskę i powiedział , że mam poosiągać te sprężynki co są na fajkach od świec. ze to zmniejszy spalanie i auto nie bedzie sie dusiło na 100%

Wiec moje pytanie. czy mam ściągać te sprężynki?czy tez dobrze mi zalecił? jaką one pełnią funkcje?

Edytowane przez daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzył maskę i powiedział , że mam poosiągać te sprężynki co są na fajkach od świec. ze to zmniejszy spalanie i auto nie bedzie sie dusiło na 100%

chodzi o te sprężyny??

Dołączona grafika

heeh, to zapytaj jeszcze tego faceta "Wujka dobra rada" jak zmniejszyć spalanie gdy się ma kable bez sprężyn jak ja. ...Może w moim przypadku trzeba będzie ściągnąć zagłówki z siedzeń...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie o te :lol: pościągałem te sprężynki i te obudowy.. została sama guma :beer: no i auto nie przerywa wcale.. mówił , że są jakies przebicia . no i dobrze poradził :beer: ale co do spalania to wątpie , że to było powodem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak przeczytałem ten wcześniejszy post - że facet poradził żeby zdjąć sprężynki i że to zmniejszy spalanie, to się zastanawiałem czy się na pewno już obudziłem :(

...że są jakies przebicia . no i dobrze poradził ale co do spalania to wątpie , że to było powodem..

:) sprawdź spalanie na kilku tankowaniach. A jak się okaże że zdjęcie sprężynek zmniejszyło spalanie to ja sam sobie wymierzę karę za śmianie się z pomysłu tego gazownika hehee (chociaż pomysł to z kosmosu) :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin84

Nie wiem czy ściągnięcie tych metalowych osłon to dobry pomysł. Są one po to aby chronić kable a dokłądnie końcówki, które zakłada się na świece przed wysoką temperaturą jaka występuje w okolicach kolektora wydechowego. Co do przebić to może i prawda że te osłony przewodzą ale może twedy lepiej wymienić komplet kabli na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności