Skocz do zawartości

System kontroli trakcji TC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Vectre C 2005 rok i od jakiegoś czasu zaświeciła mi się kontrolka od kontroli trakcji TC (samochód w trójkącie który wpada w poślizg) chyba jest to jakaś usterka bo wcześniej się nie świeciła tylko migała gdy koła się ślizgały. Kiedy odpalę silnik to gaśnie a jak ruszę to się zaświeci czasami od razu a czasami po jakimś czasie. Czy ktoś mi podpowie co się dzieje z tym systemem czy to usterka czy zawiesza się.

 

temat umieściłem w odpowiednim dziale/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że to jest system kontroli trakcji a na desce nie mam żadnego włącznika tego systemu on w mojej wersji uruchamia się sam jak koła tracą przyczepność. A jak samemu można odczytać błędy i je skasować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli wiesz gdzie to podpowiedz bo szukałem i nie mogę znaleźć ludzie z tym systemem mają różne objawy

szukaj "odczyt bledow w domu" albo "metoda gaz hamulec" albo "jak odczytac bledy samemu" itp...

samochód w trójkącie który wpada w poślizg

to wg instrukcji uklad stabilizacji toru jazdy czyli esp...

a jak swieci to wg instrukcji: "Układ został wyłączony lub wystąpiła usterka. Możliwe jest kontynuowanie jazdy, jednak w zależności od stanu nawierzchni drogi stabilność

samochodu może ulec pogorszeniu. Przyczynę usterki należy usunąć w warsztacie."

badz sprawdz ladowanie (w test mode)/akumulator bo czasem jest to pierwszym objawem niedomagan ukl elektrycznego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem u fachowca i sprawdził mi ładowanie w samochodzie wynik 14 z kawałkiem powiedział że dobre. Metodą gaz hamulec postarałem się ustalić jaki to kod błędu z moich odczytań ile razy mrugnęło to kod błędu 01701 tylko nie wiem czy dobrze rozszyfrowałem migało tak 10-przerwa,1-przerwa,7-przerwa,10-przerwa,1 i koniec. Nie mogę nigdzie znaleźć tego kodu czy to coś poważnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jeszcze raz jak przekręcę zapłon to się świeci a później zaczyna migać 10-przerwa,1-przerwa,7-przerwa,10-przerwa i zapala się na stałe. Więc z tego wynika że to kod 0170 a w opisie kodów oznacza 0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata. Więc nie wiem co ma wspólnego mieszanka z Systemem Kontroli Trakcji TC (żółta kontrolka - samochód w trójkącie który wpada w poślizg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności