Skocz do zawartości

Pobór prądu ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgłaszam problem bo przeczytane posty nie wyjaśniają mojego przypadku dogłębnie.

 

Mianowice mam ubytek prądu w granich 0,72-0,71 A (norma 0,05 -0,03 A) czyli o wiele za duży, powodujący rozładowanie akumulatora (ten zakupiłem nówka w ubiegłą sobotę - poprzedni był stary).

 

Po sprawdzeniu bezpieczników wyszło iż ubytek powstaje na obwodzie odpowiedzialnym za radio, światła awaryjne, (chyba jeszcze jest odpowiedzialny za oświetlenie wnętrza i centralny zamek).

Zdemontowałem radio - bez efektów ubytek prądu dalej ten sam.

Zdemontowałem przełącznik świateł awaryjnych - bez efektów ubytek prądu dalej ten sam.

Zdemontowałem przekaźnik (ten w skrzynce z bezpiecznikami - dość sporych rozmiarów w kolorze żółtym) - bez efektów ubytek prądu dalej ten sam.

 

Dlatego pytam czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, porady ja wyleczyć mój bolid ??.

 

Z tego co przeczytałem jest podobno jeszcze jeden przekaźnik tylko gdzie dokładnie :beer: za skrzynką z bezpiecznikami czy może przy aku. ? Tam tez jest taka czarna skrzyneczka nad aku. tylko wie ktoś jak ją otworzyć i wyciągnąć ??3

 

Będę wdzięczny za pomoc. :beer:

 

dodano

 

Nawiązanie cd.

Nad aku. znajdują bezpieczniki 1. 60A (niebieski) 2. 60A 3. 60A 4. 60A 5. pusty 6. 30A (żółty)

po wyjęciu 3 ubytek wynosi 0,03A czyli norma, ktoś wie za co on odpowiada ??

 

Dodatkowo po odłączeniu alternatora i przy wciśniętym bezpieczniku 3 ubytek dalej jest 0,75-0,72A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgłaszam problem

...Houston, Houston ... ale żarty na bok ... :drunk:

po wyjęciu 3 ubytek wynosi 0,03A czyli norma, ktoś wie za co on odpowiada ??

 

... może za alarm i CZ ... piszesz powyżej, że takowy autko posiada ... a on czuwa nie za darmo ...

... jest to moc rzędu 8,5 W czyli mniej niż żarówka ośw wnętrza ...

... aby rozładować aku potrzeba ok 60 godzin ... jeżdżąc codziennie nie powinien się aku rozładować ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, porady ja wyleczyć mój bolid ??.

prad uplywu w jakim momencie sprawdzales? auto otwarte, auto zamkniete, auto zamkniete i odczekane 20min?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam alarmu jest mi zbędny ale sprawdziłem CZ działa po wyjęciu bezpiecznika (skrzynka pod kierownica) natomiast po wyjęciu tego nad aku. nie zdążyłem sprawdzić.

Sprawdzałem przy zamkniętym aucie tak by nie paliło się oświetlenie wewnątrz. Nie odczekiwałem tych 20 min.

Bynajmniej gdybym pozostawił go na noc z wciśniętym bezpiecznikiem nie odpali. Napięcie aku. spada do 11,4 V (przemieli 2 razy i nic), naładowany odpala od ręki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie aku. spada do 11,4 V

... to jeszcze żadnej tragedii nie ma ... może łożyska rozrusznika padają i ma ciężko ukręcić ... świeżo ładowany aku (np. całą noc) ma oczywiście inne parametry niż ten siedzący przez tą noc w aucie ... okryj aku styropianem - to też pomaga utrzymać mu pojemność ...

... może jeszcze ktoś podpowie Ci coś innego - ja chyba idę błędnym torem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada napięcie bo prąd ucieka a nie z winy aku. Dziś po nocy z wyciągniętym bezpiecznikiem odpalił od ręki a jest chyba z -8 na dworze i sypie ostro płatkami.

 

Rozmawiałem wczoraj z elektrykiem i powiedział iż wina najprawdopodobniej leży po stronie okablowania zasilającego (radio, awaryjne, oś. wnętrza i nie wiem co tam jeszcze) tylko jak zawsze jest jakieś ale ma za dużo roboty i nie podejmie się naprawy bo taka naprawa to więcej czasu zajmuje szukanie przyczyny niż stricte sama naprawa elementu (jak bym sam tego nie wiedział).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozwiązanie problemu - bo teraz dopiero naprawiłem :szczesliwy:

 

Okazało się iż wiązka kabli, które biegną w bagażniku były poprzełamywane co powodowało zwarcie, tj. nie gasiła się lampka w bagażniku (świeciła cały czas).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności