Skocz do zawartości

Astra.. ślisko krawężnik BUUM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kupilem wczoraj astre.. zarejestrowałem i pojechalem z dziewczyna i kumplem na małe testy.. wszystko fajnie.. ale opony letnie a na drodze szklanka.. przy predkosci ok 20-30 klm centralnie walnołem lewym kolem w wysoki krawężnik... i co?

nie mam pojecia.. kierownica sie przekrzywila tak ze jesli chce jechac prosto musze ja miec w pozycji 90 stopni.. kolo trze o blotnik.. kierownica nie zawsze reaguje na moje skrety.. co robic? ile moze kosztowac naprawa i co sie stalo.. wiecie moze? to moj pierwszy samochod..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robic?

auto na lawetę i do mechanika

 

co się stało.. wiecie może?

ściąg kolo i zaglądnij co się stało. tutaj nikt z fusów, śniegu ani z kuli nie wróży

a opcji jest naprawdę wiele

 

ile moze kosztowac naprawa

 

to zależy co sie stało :drunk:)

 

 

a tak na marginesie

 

ale opony letnie a na drodze szklanka

 

gratuluje inteligencji.

 

 

jak dla mnie szkoda ze nie uderzyłeś dwoma kolami i ze ci nie odpadły. i niech naprawa wyniesie z 5tys zl. będziesz miał nauczkę za "testy" (chec popisania sie nowym autem, albo pochwalenia) i za to ze stwarzasz zagrożenie na drodze(masz letnie a jest "szklanka") i jeździsz żeby protestować auto...

śmiać mi sie chce

przez takich jak ty sa potem wypadki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Dopiero co było w telewizji czym kończy się taka jazda. Na szczęście wam nic się nie stało.

Jeśli masz garaż to od spodu obejrzeć całe zawieszenie. Jeśli będziesz kręcił kierownicą to będzie widać co jest zerwane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astra92, co prawda masz racje, ale prosze cie o powstrzymanie sie od takich osobostych wycieczek.

Qbas83,

co robic? ile moze kosztowac naprawa i co sie stalo.. wiecie moze? to moj pierwszy samochod..

masz znajomego mechanika? bo sam chyba nie dasz rady, pytajac sie o takie sprawy...

przede wszystkim do czasu jak sie nie nauczysz jezdzic nie bierz nikogo na poklad gdy taka szklanka, a co do reszty to juz zostalo wyzej napisane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie! to nie byly POPISY .. jechałem 20 na godzine. poprostu zawrociłem na skrzyżowaniu. zjechalem z nawierzchni pokrytej śniegiem na nawierzchnie pokrytą lodem. nie wyczułem auta bo to był mój 20 kilometr w tym aucie do tego letnie opony i nieszczęście gotowe.

Lewym kołem BUUUM w wysoki krawężnik. Nie da sie niestety ukryć żę przynajmniej 20% to była moja brawura bo bez zimówek mogłem w tym miejscu jechac 10 na godzine i było by ok.

 

:?:

 

Wróciłem właśnie od mechanika. Na dzień dobry wymiana wahacza i ustawienie zbierzności kół. za wahacz policzyli mi 275 zł.. że niby najlepszy. pewnie pociskają mi kit.

 

Podejrzewam że będę jeszcze musiał wymienić albo prostować słupek, łożyska do wymiany, krzywa felga, opona do wymiany, tarcze hamulcowe, a nawet resor. Zresztą ja sie nie znam to moje pierwsze auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

ceny wahacza- spójrz na allegro - są tańsze

Podejrzewam że będę jeszcze musiał wymienić albo prostować słupek, łożyska do wymiany, krzywa felga, opona do wymiany, tarcze hamulcowe, a nawet resor. Zresztą ja sie nie znam to moje pierwsze auto

jaki resor i słupek??

20km/h to ty napewno nie jechałeś , zreszta skoro 1sze autko to masz nauczkę, niestety przykrą :?:

ale na szczęście to tylko autko i tylko małe bum

odstaw do mechanika i niech naprawia a ty zaopatruj sie w zimówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto pod domem całe i podobno zdrowe. zapłaciłem 270 zł za wymianę wahacza. chyba wszystko dobrze juz. Bede musiał przejechac i sprawdzic dokładnie bo wydaje mi sie ze coś szmera w kole.

dodano

i jeszcze cos. wie ktos jak wyregulować położenie kierownicy? można tak jak np w polonezie dać kierownice wyżej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze cos. wie ktos jak wyregulować położenie

kierownicy? można tak jak np w polonezie dać kierownice wyżej?

Jeżeli masz regulację to można,ale musisz sprawdzić bo nie wszystkie AG ja mają.

Po prawej stronie kolumny kierowniczej od dołu pod stacyjką taki dinks który trzeba wyciągnąć(otworzyć).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności