Skocz do zawartości

Odpalanie Astra F Diesel


Gość Duda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Autko to Opel Astra F 1.7 D silnik opla. Nie chce w ogóle odpalać, a mi skończyły się już pomysły co go może boleć ;-)

 

-świece wymienione na nowe, napięcie na świecach 60A

-ustawiony kąt wtrysku i zapłonu

-końcówki wtrysków wymienione na nowe, wtryski sprawne

-akumulator sprawny

-rozrusznik wymieniony na nowy

-kompresja 20 22 20 24 czyli nie tak tragicznie

 

Objawy:

Kręci rozrusznikiem ale nie może załapać, w tym czasie wydobywa się dym z układu wydechowego (czyli paliwo dostaje) po dłuższym kręceniu (ok 15-20sek) gasną diody od akumulatora i oleju czyli tak jakby prawie odpalil ale jednak nie. Temperatura otoczenia ok 5-8 stopni na plusie w garażu czyli mrozów żadnych nie ma. Odpali jedynie na popych ale jak już odpali to trzeba wcisnąć sprzęgło i odczekać z 20-30sek żeby trochę pochodził bo jak się puści to zgaśnie. Jak jest ciepły odpala na dotyk. Silnik po odpaleniu trzyma 1tys obrotów i pracuje równo.

 

Nie mam pojęcia co może być jeszcze nie tak, znajomy mechanik powiedział mi, że pompa wtryskowa daje większe ciśnienie na zimnym niż na ciepłym (pompa Boscha) więc jakby to była pompa to by miał problemy z odpalaniem na ciepłym też. Proszę o jakieś wskazówki co można jeszcze sprawdzić?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napięcie na świecach 60A

napiecie podaje sie w woltach ;-)

czyli grzeja dobrze? a gdzie mierzone, bezposrednio na swiecach?

jaki przebieg?

ustawiony kąt wtrysku i zapłonu

jak ustawiony?

czujnik obrotow (jesli jest) sprawdzany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 250tys na liczniku, napięcie mierzone bezpośrednio na świecach. Kąt wtrysku i zapłonu ustawiał mi mechanik z tego co mi powiedział to ustawiał wg danych producenta podanych w jakimś programie.

 

Czujnik obrotów = czujnik położenia wału korbowego? I to się sprawdza poprzez sprawdzenie rezystancji czy jakoś inaczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie sa czujniki w tym aucie, to niech powie kto ma wiedze badz dostep do bazy danych auta ;-) tylko podrzucam propozycje

co do rozrzadu - czytalem gdzies cos ze niektorzy w takich przypadkach zmieniali dawke paliwa na zimnym silniku... ale co do szczegolow to musisz poszukac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika wału raczej nie ma w tym silniku - przynajmniej nie widzę i nie kojarzę

to stary Diesel nie posiadający jeszcze elektroniki.

Podana kompresja licha trochę jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli aku jest ok (odpowiednia pojemność , prąd rozruchowy i nie jest trupem) i jeśli pompę i rozrząd ustawiał Ci ktoś kto ma pojęcie o tym , to sprawdziłbym na Twoim miejscu czy układ paliwowy się nie zapowietrza , jak nie wiesz jak to napisz :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ma ponad rok ale daje rade. W weekend się zabiorę za sprawdzenie układu paliwowego bo teraz nie za bardzo mam kiedy i prosił bym kolegę o poradę jak się do tego zabrać będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź czy śruba którą trzyma końcówkę przewodu paliwowego przy filtrze paliwa jest dokręcona dobrze (taka mosiężna na klucz 23)

2. sprawdź wszystkie obejmy na przewodach paliwowych

3. oblookaj elektrozawór (wkręcony w pompę , idzie do niego jeden przewód) czy nigdzie nie cieknie i czy jest dobrze dokręcony (klucz 24) , przy pompie bosha będziesz miał chyba 2 takie zawory

 

jak wszystko z wymienionych sprawdzisz to daj znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie wycieka ropa

to,że nie wycieka nie znaczy, że nie ma nieszczelności , tam nie ma dużego ciśnienia ale wszystko musi być szczelne na tym odcinku przed pompą inaczej układ będzie się zapowietrzał , sprawdzenie = dokręcenie wszystkich śrub , tak zrobiłeś ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności