Skocz do zawartości

Meriva - gasnacy silnik 1,7 CDTI


Gość foliatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Opla Merivy 17 CDTI

Tak jak w temacie jest to nie kończący się temat a wnioskuje to po ilości telefonów wykonanych do mnie z pytaniami co zrobiłem z tym problemem.

 

Jak już opisywałem w kilku postach

http://forum.opel24.com/meriva-gasnie-przy-niskich-temperturach-vt10058.htm

http://forum.opel24.com/problemy-z-meriva-17-cdti-vt13257.htm

http://forum.opel24.com/problemy-z-meriva-17-cdti-vt11311.htm?highlight=meriva

silnik ten miał jakiś problem z pompa paliwa.

Pisze ten post bo widzę że bardzo dużo osób ma właśnie ten problem. Jakość paliwa jak jest w naszym kraju każdy wie. Problem powstaje gdy zabrudzi się zawór regulacji ciśnienia w pompie paliwa. (model ten nie ma pompy w zbiorniku tylko umieszczony jest na silniku). Ten zawór reguluje ciśnienie paliwa w pompie gdy dostana się do niego jakieś zanieczyszczenia nie wykonuje on swojej pracy prawidłowo i silnik nie trzyma obrotów faluje a czasami gaśnie. Czyszczenie tego zaworu pomaga na 5 km wiec nie ma sensu go czyścic. Taka przypadłość w moim samochodzie zaczęła się w roku 2007. zanim doszedłem do tego co się dzieje był już rok 2008. Pisze to abyście nie tracili kasy ani czasu na rożnego rodzaju diagnozy. Jeżeli odpalacie samochód rano i nie trzyma on obrotów faluje i gaśnie to diagnoza jest taka - zawór regulacji ciśnienia paliwa do wymiany (znajduje się on na pompie paliwa i jest przykręcony dwiema śrubami). Nie wiem jak teraz ale w 2008 roku w naszym kochanym kraju i w "super" ASO zawór ten nie występował osobno tylko z pompa paliwa (koszt 3500 zł bez wymiany). Wiec moja osoba poprzez głos w słuchawce dotarła w poszukiwaniu malutkiego zaworu aż do Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Udało mi się go nabyć w Niemczech za jedyne 155 euro. Koszt przesyłki jakieś 15 euro. Wiec 170 euro (680 PLN) wystarczyło aby doprowadzić do normalności samochód opel. Miałem jeszcze kilka innych przygód z tym samochodem ale to doprowadziło do tego ze nie posiadam już tego modelu auta ani marki. Od października 2009 roku jestem szczekliwym posiadaczem japońskiego samochodu marki honda civic z 2009 roku.

Takze wystepuje na tym forum gościnnie.

Pozdrawiam wszystkich.

Spokojnych Świat Bożego Narodzenia życzy foliatek

 

 

P.S.

Jeżeli macie jakieś pytania zapraszam serdecznie jak będę umiał na pewno pomogę

[email protected]

lub 606-940-405

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ten zwie sie SCV zawór ciśnienia paliwa i wystepuję juz od dłuższego czasu osobno, cena w aso ok 540zł...

 

Objawy bardzo typowe jak pisze kolega w poście wyżej...

zaworka nie uszkadzają tylko syf z paliwa ale równiez opiłki produkowane przez pompę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz numer oplowski tego produktu to podaj. Ja miałem poszukać ale dokumenty które posiadałem gdzieś się zawieruszyły. Ułatwi to zakup. Nie zawsze fachowcy w ASO wiedza o co klient pyta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne

Ja już nie mam problemu bo się pozbyłem opelka. Ale co jakiś czas dzwonią do mnie nieszczęśliwi użytkownicy i pytają o ten problem. Chodzi mi o ułatwienie osobą które maja ten problem dlatego myślałem ze masz może numerek właśnie tego zaworu bo widzę ze on się rożni od tego mojego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Z17DTH zawór jest tylko jeden właśnie taki jak miałeś... w aso panowie będą wiedzieć co to za sprzet... numer moge podac wieczorkiem katalogowy opla...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności