Skocz do zawartości

Pęknieta spręzyna amortyzatora str prawa


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie. Sprezyna jest luzna praktycznie wisi od gory dodatkowo wystaje jakas gumowa uszczelka. Sprezyna ulegla peknieciu od dolu (widoczne ostre krawedzie). Czy moge z takim uszkodzeniem dojechac jakos do mechanika (ok. 500m)? Boje sie ze sprezyna moze uszkodzic przewody z plynem hamulcowym.

Samochod stal w garazu pare dni. Jak wrzucilem wsteczny zaczelo terkotac, ale przestalo. Przy skrecie kierownica w prawo, a nastepnie w lewo czuc stukanie, po przejechaniu ok. 200m czuc bylo zapach jakby palonej gumy.

 

Jaki jest koszt wymiany i nowej sprezyny ew. zamiennika. Czy musze to robic parami?

Czy ma ktos jakis schemat amortyzatora+zamocowana sprezyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Czy moge z takim uszkodzeniem dojechac jakos do mechanika (ok. 500m)? Boje sie ze sprezyna moze uszkodzic przewody z plynem hamulcowym.

Możesz mnie też wylazła na dole :urodziny:

Jaki jest koszt wymiany i nowej sprezyny ew. zamiennika. Czy musze to robic parami?

Czy ma ktos jakis schemat amortyzatora+zamocowana sprezyna?

Sprężyny wymieniamy parami :drunk: zobacz sobie na allegro ceny sprężyn do signum (około 250 zł za sztukę znajdziesz zamiennik + do tego górne łożyska kolumny)

A tu masz podgląd jak to wygląda i ceny części:

http://www.sklep.szpot.pl/c/pl/9_6/1/1/0/short/zawieszenie.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik 250zl szt x2 czyli 500zl, dodatkowo jak piszesz lozysko (rozumiem, ze to ta czesc od gory gdzie wylazla mi uszczelka?). Teraz sprezyna jest luzno taki dekielek u gory rowniez?A koszt nowego lozyska?

 

Czy jesli nie wymienie 2 sprezyn jednoczesnie to bede mial duze problemy?

Aby bardziej zobrazowac moj problem przesylam zdjecie. Czy moge z tym przejechac do mechanika ok. 500m?

 

Dołączona grafika

 

scaliłem posty,reg. O24 &5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Czy jesli nie wymienie 2 sprezyn jednoczesnie to bede mial duze problemy?

Samochód może się źle prowadzić (różnica w twardości sprężyn i w przechyle samochodu), ponadto po pewnym czasie druga sprężyna może pęknąć.

Czy moge z tym przejechac do mechanika ok. 500m?

A ile już na tym przejeździłeś? Ja bym pojechał spokojnie (jak Ci pisałem mnie też tak sprężyna wyskoczyła tylko była nad mocowaniem łącznika stabilizatora)

A tu masz cenę łożyska (link przykładowy):

http://moto.allegro.pl/oryg-lozysko-amortyzatora-opel-vectra-c-signum-i1373229057.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie też przerabiałem temat pękniętej sprężyny i jeśli chodzi o koszta to za sprężynę zapłaciłem 136 zł za sztukę, oczywiście wymieniłem obie (koszt wymiany 60 zł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wczoraj odbierałem od mechanika mi padły dwie z przodu jedna pęknięta na pierwszym zwoju a druga na pierwszym i trzecim. mocno ściągało i przy skręcaniu metaliczne stuki. Założyłem wzmocnione cena za sztukę 225 PLN wymiana w wawie 140 PLN w sumie 590 PLN mechanik jeszcze nasmarował łożyska były zapieczone teraz kierownica idealnie pracuje. Poza tym coś mi z tyłu zaczyna pukać na dołkach przypuszczam że to łącznik stabilizatora uroki naszych kochanych dróg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności