Skocz do zawartości

Problem z silnikiem 1.7d


Gość Krzysiek22

Rekomendowane odpowiedzi

a jak wsadzisz inny, to nie masz zadnej

a to ciężko zmierzyć ciśnienie na tłokach ?? :lol: za 500 złoty kupisz silnik zmienisz rozrząd za 200zł i będziesz śmigał , a za 1000 z dobrymi częściami remontu nie masz szans zrobić :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wsadzisz inny, to nie masz zadnej

a to ciężko zmierzyć ciśnienie na tłokach ?? :lol: za 500 złoty kupisz silnik zmienisz rozrząd za 200zł i będziesz śmigał , a za 1000 z dobrymi częściami remontu nie masz szans zrobić :beer:

zalezy co jest do roboty, ja robilem u siebie glowice i zaplacilem 950 zl i pali mi od strzala w mrozy teraz, a ty kolego nie liczysz kosztow takich jak wspomnialem, czyli transport silnika, przekladka itp, a za 500 zl to ciezko trafic, okolo 1000zl te silniki kosztuja zazwyczaj, po 500 benzynowe sa, poza tym zrobisz i masz dobry na bank, a kupisz, to nie wiesz ile pojezdzisz, bo wiadomo, ze bedzie to stary silnik z duzym przebiegiem, a co do rozrzadu, to przy tym silniku wymienia sie razem z pompa wodna i czesci kosztuja najtaniej okolo 350zl + wymiana 150-200, wiec se przekalkuluj to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem do swojej asterki oplowski silnik 1.7D bez turbo na szrocie za 500zł (szrot 10km ) od domu , odpalali go przy mnie , pasek (gates) +pompa wody (rouville) + rolka z napinaczem (rouville) kosztowały chyba 170zł , silnik włożyłem sam w jeden dzień, rozrząd też (pompę ustawił mi mechanik 20 zł) , silnik zrobił jak na razie 50tys i śmiga :lol: remontu nie zrobisz w tydzień poza tym ja nie zrobiłbym go sam :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje za zdolnosc, ale wiekszosc osob ani nie wymieni sobie silnika ani rozrzadu, tylko beda musieli jechac do mechanika z tym, a co do znalezienie silnika w swojej okolicy, to tez nie jest takie proste, co do ceny rozrzadu, to chyba z wielkimi rabatami albo pare ladnych lat temu kupiles w tej cenie, bo to jest nieralne teraz, wymienialem pol roku temu i wiem ile kosztuje zestaw, mysl kolego realnie, ze na takie zabiegi nie kazdy moze sobie pozwolic, bo wiekszosc osob nawet garazu nie posiada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Szukałem silników ale niestety wszytskie w promieniu około 300km odemnie silnik około 600-1200zł + 200zł przesyłka. Zdecydowałem sie na remont silnika, wiem ze wałek rozrządu na jednym takim jajeczku był ścięty jakby ktoś go nożem ucioł, a reszta była lekko pozaokrąglana. Miałem 12atmosfer (barów) na wtryskach, co niestety jest bardzo mało i auto nie miało prawa odpalic. po probie olejowej mechanik stwierdził ze to pierścienie. Mam nadzieje że tłoki, panewki czy co tam jeszcze jest nie uszkodziło sie i bedzie nadawało sie do pracy w silniku.

 

czy warto kupic uzywany wałek rozrządu z allegro oraz tłoki? jak na oko...to wygladały dobrze na zdjeciach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaca się. Przeważnie każdy daje gwarancję rozruchową 7-14dni. Jak będziesz już miał towar to możesz go ocenić czy się nada czy odsyłasz z powrotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę CI opchnąć taki wałek , jak nie znajdziesz na allegro

 

Szukałem silników ale niestety wszytskie w promieniu około 300km odemnie silnik około 600-1200zł + 200zł przesyłka.

Zgierz jest 300km od Ciebie?? :mg: poszukaj na szrotach a nie na allegro bo głupoty gadasz kolego :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na szrotach a nie na allegro bo głupoty gadasz kolego :lol:

szymi czym rózni się np wałek ze szrotu od wałka z allegro?? tu i tu auta są rozbierane i sprzedawane na części. Czy może na allegro ktoś z drewna taki wałek wystrugał i wystawił co ?? To nie te czasy gdzie ludzie cegły wysyłali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Po szrotach nie szukałem bo co odwiedziałem szroty kiedys to zadnego diesla nie znalazłem tylko same benzyniaki, wiec szukałem na allegro.

Jak ma ktoś części do silnika 1.7d nie isuzu to ja z chęcią kupie:

 

wałek rozrządu

jedna dźwigienka do niego

głowice ( nie wymagającą planowania oraz sprawdzania) za sprawdzenie i splanowanie mojej koszt 100zł - wiec oczekuje tanich propozycji:P

zawory wydechowe (nowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności